Slipknot vydávají nové album: Šedá kapitola fanouškům nezevšední

 
Skalní příznivci iowské heavy metalové kapely Slipknot se po šesti letech dočkali svého. Skupina v těchto dnech vydává desku nesoucí název .5: The Gray Chapter. Novinka, která je rovněž vzpomínkou na úmrtí basáka Paula Graye v květnu roku 2010, vyšla 17. října v Nizozemí a Austrálii a od 21.října je dostupná i v USA.
Skupina Slipknot po šesti letech vydává nové album Skupina Slipknot po šesti letech vydává nové album Zdroj: Facebookový profil skupiny Slipknot
 
Nahrávání v pořadí páté studiovky Slipknot bylo zahájeno na přelomu loňského a letošního roku. Novinka se přitom stane prvním albem, na jehož produkci se nebude kromě zesnulého Graye podílet ani bubeník Joye Jordison, rovněž dlouholetý člen kapely. Ten se rozhodl odejít minulý rok v prosinci ještě před začátkem nahrávání nové desky.
 
Identita jejich nástupců prozatím nebyla oficiálně potvrzena, spekuluje se však o tom, že Jordinsona by měl nahradit Jay Weinberg a Greyovo místo by mělo připadnout Allesandru "Vman" VenturellimuOdchod některých členů a hledání adekvátní náhrady však nebyla jediná nepříjemnost, s níž se kapela musela v uplynulé době potýkat. Práci na nové desce narušila také tour, na kterou vyrazila skupina Stone Sour, kde působí kytarista Jim Root i frontman Slipknot Corey Taylor
 
Všechny nečekané komplikace však naštěstí byly zažehnány a nové album nakonec spatřilo světlo světa. Právě Taylor jej přitom označil za pomyslný kompromis mezi deskou Iowa z roku 2001, která je proslulá svou tvrdostí, a Vol. 3: (The Subliminal Verses) z roku 2004, jež se naopak vyznačuje baladickými tóny. Oproti poslední desce All Hope Is Gone (2008) se tedy skupina i její členové vrací do minulosti a nesnaží se zaujmout středněproudými hity. A k restauraci došlo také na producentském postu, neboť se skupina po deseti letech opět rozhodla povolat producenta Grega Fidelmana, který spolupracoval s Metallicou, Black Sabbath, Marilynem Mansonem a dalšími.
 
 
Mimo práce na novém albu Slipknot v současné době vystupují v rámci festivalu Knotfest (Kalifornie, později Japonsko), kde se objevují i další známá jména jako jsou Anthrax, Danzig, Black Label Society či Fear Factory. Na to navazuje šňůra performancí pojmenovaná Prepare For Hell Tour, která potěší i evropské a australské fanoušky. Speciálním hostem turné je důmyslně kapela Korn, přičemž roli předskokana zastávají King 810. Návštěva České republiky se aktuálně na seznamu koncertních dat neobjevuje.
 
Obecně lze desku označit jako důstojně navazující na dosavadní diskografii s přihlédnutím k tomu, že došlo ke znatelným záměnám účinkujících. Kvalita tvorby v žádném případě neklesá, a proto i .5: The Gray Chapter stojí za poslech. Výsledek je příjemně dynamický a plný energie.
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Traktor přijede do Kolína představit nové DVD

  Po vydání alba Artefuckt před dvěma lety stoupá hvězda kapely Traktor strmě vzhůru. Následující turné se těšilo skvělé návštěvnosti, a tak Traktor neponechává nic náhodě a kuje železo, dokud je žhavé.

 • Metalová smršť v čele s Betraying The Martyrs dorazí už v neděli do Prahy

  Březen ve znamení koncertů - tímto heslem se řídí francouzská metalová kapela Betraying The Martyrs, jejíž kroky povedou i do České republiky. Stane se tak v neděli 18. března a řežba to bude určitě pořádná.

 • Epica vydala poslední video z trilogie klipů k novému EP

  Ikona symfonického metalu, skupina Epica, představila poslední z trilogie animovaných klipů k písním z nového EP The Solace System. Klipem Decoded Poetry se tak uzavřel příběh, jehož hrdiny byly animované postavičky stylizované jako členové kapely.

 • Rozhovor s Jonnem Järvelou z kapely Korpiklaani: Občas musíme přiživit naši pověst alkoholiků

  Finská kapela Korpiklaani je v Česku rok od roku oblíbenější. Pravidelně hraje například na tuzemských festivalech nebo na svých samostatných koncertech. Letos skupina vyjela na turné s kapelami Heidevolk, Arkona a Trollfest. „O Korpiklaanech koluje v metalové komunitě spousta klišé. Říká se, že jsme nenapravitelní alkoholici," usmívá se frontman Jonne Järvelä. Zpěvák si před vyprodaným pražským koncertem 1. března našel chvilku a i přes zjevnou únavu z koncertování se rozpovídal o právě probíhajícím turné nebo své rodině. Prozradil i to, co společně s kapelou Korpiklaani chystá pro letošní vystoupení na festivalu Masters of Rock.

Další podobné články