Skupina UDG se svým turné Akrobat vyjede i na Slovensko

Známá skupina z Ústí nad Labem UDG se chystá pokračovat ve svém podzimním turné, avšak v rámci Akrobat tour jaro 2013. Na seznamu koncertů mají i několik slovenských měst jako Trenčín, Prešov nebo Bratislavu.

UDG UDG Zdroj: media.supraphon.cz

Česká popová hudební skupina UDG loni vydala album s názvem Akrobat, které vznikalo pod producentským dohledem Armina Effenberga z kapely Cartonnage, který sound kapely posunul ještě o další dimenzi. Už v říjnu odstartovala podzimní část stejnojmenného turné a bohužel se neobešla bez nepříjemného zážitku:

„Hned na prvním koncertě nám nějaký lump ukradl část naší aparatury a to nebylo zrovna příjemné. Šel najisto! Vyšetřování bylo jak z krimi filmu. Bohužel viník nedopaden. Naštěstí těch hezkých zážitků bylo tolik, že nepříjemný start byl nakonec zapomenutý,“ zavzpomínal zpěvák Petr Vrzák.

 

 

UDG se rozhodli v turné pokračovat a na přelomu zimy a jara představí Akrobata v dalších městech, mezi kterými bude poprvé i Bratislava a dalších pět slovenských měst. Jednu z nejznámějších a nejnavštěvovanějších českých klubových kapel tak bude mít šanci letos poznat i slovenské publikum. A jak přípravy na Slovensko komentuje textař a bubeník Tomáš „Jugi“ Staněk? „Dlouho jsme si přáli jet slovenské turné a teď to konečně klapne. Máme domluvené společné koncerty se slovenskou reggae-punkovou kapelou Smola a hrušky.“

Pokud jste tedy zmeškali podzimní turné pop-rockových UDG, vyrazte si užít jejich hudbu na jaře. Na výběr máte hned dvacet měst, kde tato skupina vystoupí.

AKROBAT TOUR – 2013:

1. 2. Pardubice                                       2. 3. Jistebnice                                 12. 4. Chlumec nad Cidlinou

9. 2. Písek                                             8. 3. Trenčín (SK)                              13. 4. Čelákovice

15. 2. Zlín                                               9. 3. Prešov (SK)                              18. 4. Bratislava (SK)

16. 2. Frýdek-Místek                               22. 3. Jaroměř                                   19. 4. Poprad (SK)

19. 2. Brno                                             23. 3. Český Krumlov                         20. 4. Třinec

23. 2. Jilemnice                                      5. 4. Prievidza (SK)                            11. 5. Klatovy

1. 3. Kutná Hora                                     6. 4. Oravská Lesná (SK)

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Supertramp Classics

  Před 50 lety založili britskou hudební formaci Supertramp dva úžasní muzikanti – klávesista Rick Davies a multiinstrumentalista Roger Hodgson. Začala se tak psát kapitola jedné z nejvlivnějších pop a art rockových hudebních skupin. Slavné hity ze 70. a 80. let zazní naživo v Divadle Hybernia v Praze v pondělí 28. října 2019.

 • Foto: Glenn Hughes, Sono Centrum, Brno, 4. 9. 2019

  Úžasný zpěvák a baskytarista, Glenn Hughes vystoupil se svojí strhující show "GLENN HUGHES PERFORMS CLASSIC DEEP PURPLE LIVE" sestavenou z nejlepších hitů této skupiny. Glenn skvěle využívá svého velkého hlasového rozsahu, především ve výškách si s ním vyloženě pohrával až na maximum. Celá kapela skvěle šlapala v rytmech "starého dobrého rocku" a zhruba uprostřed dostal prostor jejich bubeník na svoji sólovou bubenickou show! Ve zběsilých rytmech stačil žonglovat paličkami, strkat si je do uší či do nosu a vyvrcholením bylo nalití vody na buben, který ji svojí vibrující blánou vystřikoval v gejzírech dokola! Skvělý koncert Glena a jeho superskupiny Black Country Communion nejen potěšil, ale přímo pořádně rozžhavil všechny návštěvníky brněnského Sona.