Zemřel George Young

Australský hudební průmysl a klan rodiny Youngů smutní. Ve věku 70 let zemřel hudebník, skladatel, producent a nejstarší bratr Anguse a Malcolma z AC/DC George Young.

George Young George Young Zdroj: mirror.co.uk

Geoge Young se narodil ve Skotsku v roce 1946. Rodina se poté přestěhovala do Austrálie. Tam založil spolu Harry Vandou kapelu Easybeats, kterou proslavil hit Friday On My Mind.

 

 

Po rozpadu kapely v roce 1969 se s Vandou začali věnovat producentské práci a v roce 1973 přešli pod společnost Albert Production, kde spolupracovali s hudebníky jako Rose Tattoo, John Paul Young a další. George byl také u zrodu dnes již legendárních AC/DC. Pro své mladší bratry Anguse a Malcolma byl mentorem a podílel se i na nahrávání jejich prvních alb jakožto producent i hudebník. Měl na ně velký vliv a i jeho zásluhou se dostali AC/DC na výsluní. 6. listopadu by oslavil 71. narozeniny. Odpočívej v pokoji.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • AC/DC viděni ve Vancouveru

  Zbožné přání všech fanoušků australských AC/DC o novém albu se možná brzo stane skutečností. Členové této legendární rockové mašiny byli vyfoceni ve Vancouveru u Warehouse Studia, kde nahrávali svá poslední tři alba.

 • Finští upíři The 69 Eyes zveřejňují temnou koledu

  The 69 Eyes nadělili svým fanouškům předčasný dárek pod stromeček v podobě vánočního singlu. Zpěvák Jyrki 69 v textu popisuje vánoční náladu, kterou v New Yorku cítí, což spolu s podmanivým riffem vytváří typickou atmosféru této kapely.

 • Ve věku 64 let zemřel Malcolm Young, zakladatel a kytarista AC/DC

  "S nejhlubším zármutkem v srdci jsou AC/DC dnes nuceni oznámit úmrtí Malcolma Younga". Touto krátkou zprávou dnes australští velikáni potvrdili odchod jejich zakládajícího člena a jednoho z hlavních architektů jejich úspěchu.

 • Phil Rudd Band odstartoval turné v Lucerna Music Baru

  Středeční večer v Lucerna Music Baru patřil legendárnímu bubeníkovi Philu Ruddovi, srdci a duši australských AC/DC, který do České republiky přijel se svým bandem představit svou debutovou desku Head Job.