These plugins are behind the buttons found beneath your editor. They only run when an editor plugin runs.
Default on:
- Editor Button: Image
- Editor Button: Readmore
- Editor Button: Page Break
- Editor Button: Article
Default off:
- None
These plugins are behind the buttons found beneath your editor. They only run when an editor plugin runs.
Default on:
Default off:
Festival Rock for People, který se za poslední léta stal leaderem tuzemské hudební scény, oslaví následující letní sezónu jubilejní 30. narozeniny. K tomuto výročí si nadělil novou vizuální identitu, která odráží jeho jasnou profilaci na trhu, silnou vizi a sebevědomou prezentaci. Novou podobu dostalo i ikonické RfP logo.
Legendární německá heavy-metalová kapela Accept vyslala do světa své nejnovější dílo a znovu potvrdila status ikony žánru. Poté, co 26. dubna vydali své již 17. studiové album, zahájili Accept evropské turné, které je přivádí i do Prahy.
V rámci nadcházejícího turné kapely The Gems, které zahrne i koncert v Praze, dojde k nečekané změně v sestavě předskokanů. Původně ohlášení Deville budou nahrazeni českou kapelou The Agony. Tato změna však rozhodně nezklame, ba naopak.
Soutěžní přehlídka Blues Aperitiv se konala v šumperském Domě kultury v sobotu 13. dubna 2024. Porota měla tentokrát mnohem náročnější úkol než v minulých letech. Zatímco obvykle v průběhu soutěžního klání zasvítí zhruba takový počet kapel, který se pak objeví na pomyslných stupních vítězů, letos by bez jakékolinadsázky mohl zvítězit kterýkoli ze sedmi finalistů. Úroveň Blues Aperitivu byla velmi vysoká nejen ve smyslu hráčské zdatnosti, souhry a autorského vkladu všech zúčastněných, ale také v nebývalé stylové různorodosti. Žádná ze účastnických skupin se vlastně nedržela bluesových dogmat zuby nehty, některé je překračovaly výrazově, jiné žánrově – k rocku, folku, jazzu, bluegrassu či k americaně.
Legendární zpěvák Iron Maiden, Bruce Dickinson, se 12. dubna vydal na turné k propagaci svého nového sólového alba The Mandrake Project. Start proběhl v kultovním losangeleském klubu Whisky a Go Go netradičním způsobem - Dickinson sám prodával lístky v pokladně.
Již 16. dubna vystoupí v O2 universum v Praze Dave Matthews Band, aby představil nové album Walk Around The Moon. Koncert skupiny, která má na svém kontě několik platinových alb a je držitelem řady hudebních ocenění, bude jistě zážitkem, který by jste si neměli nechat ujít.
“Waterboy, where are you hiding?” V potemnělém sálku šumperské knihovny se mocný hlas Rhiannon Giddens, geniální hudebnice a neúnavné bořičky muzikologických mýtů, zařezává pod kůži. Drobné paní s trvalou přede mnou vůbec nevadí, že koncert není živý a za pár chvil jej přeruší přednáškové vyprávění. Když se v jinak školeném zpěvu oceňované umělkyně mihne prapůvodní, surová esence, s dámou to drobounce škubne. “Ta ho v sobě má,” pomyslím si. Podobné spojence, kteří o naší alianci často vůbec netuší, hledám po očku na Blues Alive odjakživa. Pátrání po spřízněných tvářích, které mají duši zatěžkanou stejným odstínem blues, mnohdy přináší překvapivá zjištění. A druhý festivalový den je pro tradičně nejnabitější program k lovu nevědoucích spiklenců nejvhodnější.
“Jéé, pardon, příliš mnoho piv a radosti!” S parafrází věty, kterou v zaplněné kavárně sympaticky upřímně omlouvá zmatky s placením jeden z účinkujících muzikantů, si pro shrnutí nálady, která bluesový festival v Šumperku provází, můžu v klidu vystačit. Akademici sice kořeny slova blues spojují s nelibými pocity, “terapie dvanáctkou” však v šumperské praxi operuje s opačnou škálou emocí. Třetí, závěrečný den festivalu se navíc v člověku mísí nadšení z nových hudebních zážitků s očekáváním, jaké finále vlastně letos bude.
“Já vás loni vezla, partner taky,” oznamuje mi v zákrutech nad setmělým podhorským údolím řidička taxíku, který mě na poslední chvíli bere na zahajovací večer festivalu. Konec roku tu na okraji Jeseníků člověk cítí přeci jen silněji, dušičkové scenérie vybízí k rekapitulaci. Než škodovka přibrzdí před mohutným šumperským kulturákem, stačíme tak probrat, co se u nás obou za rok událo. Vzpomínat však teprve začínám. “Víš, že máme společnou fotku? Trochu jsem si ji upravil, pošlu ti ji,” obrací se na mě soused, se kterým jsme letos načali druhou dekádu, v níž se pod pódiem dělíme o oblíbený kout. “Vím, dokonce celé album,” odpovídám a myšlenkami se vracím k poslednímu loňskému jamu, kdy fotky ze společného tance nad ránem vznikaly. Vzpomínat na minulé ročníky Blues Alive není jen otázka sentimentu. Ohlédnout se tu totiž znamená vidět znovu všechna ta skvělá žánrová vystoupení, ale hlavně u podobných akcí daleko vzácnější momenty. To když se hranice mezi hudebníky a návštěvníky stírají, kdy se tu ve jménu dvanáctky uzavírají, generačním a geografickým propastem navzdory, nová přátelství. “Je to dobrý!” posílám do chatu jednoho takového kamarádství sice krátkou, ale pro naše potřeby plně dostačující recenzi. “Škoda, že tu nejsem, jel bych znova,” zabliká mi v notifikaci povzdech někoho, kdo si Blues Alive zažil opakovaně, jako divák i úspěšný účinkující.
Americká blues-rocková diva Beth Hart je na hudební scéně výjimečný úkaz. A nejen proto loni zarmoutila svoje fanoušky, když plánované turné, které zahrnovalo i listopadový koncert v Praze, kvůli psychickým problémům zrušila. Nyní se jí daří lépe a vynahradila tak sobě i publiku delší pauzu. Její skoro dvouhodinový koncert v pražském O2 Universu byl velmi emotivní, vysoce profesionální a především přirozený. Takový koncert je příkladem toho, že „pravá“ hudba ze scény nezmizela a že existují talentovaní umělci, kteří vám po jedné písni zkrátka vyrazí dech.
Hned tři večery za sebou mohli posluchači a také diváci strávit s kapelou Fekete Seretlek v prostorách Paláce Akropolis. Tento třídenní maraton zakončili samostatným koncertem a únava na této šestici rozhodně znát nebyla!
K osmdesátým narozeninám si americký bubeník Billy Cobham nadělil turné v široké sedmičlenné sestavě hudebníků. Svým fanouškům nadělil k osvědčeným hitům zajímavé aranže spolu s nasazenou dechovou sekcí.
Poslední večer patřil největším hvězdám festivalu a také vylosování tomboly - výherce si odnesl kytaru podepsanou všemi účinkujícími! Na fotkách uvidíte Lukem Winslow Kinga & Roberta Lutiho, Erica Bibba a Devona Allmana. A reportáž z posledního dne si přečtěte zde.
Erik Truffaz, velká hvězda světového jazzu, zahrála společně s Jazz Dock Orchestra! Na programu byla jeho autorská hudba, vybrané skladby Milese Davise a také některé originální skladby autorů orchestru. Níže se podívejte na fotografie z koncertu v Jazz Docku.
V pátek pokračoval Blues Alive bohatým koncertním programem, který začínal už odpoledne v Klášterním kostele vystoupením Jörga Danielsena, Bena Prevo a Trio Mirka Kemela s Ondřejem Konrádem jako hostem. Parádní zážitek!
Již 28.ročník největšího bluesového festivalu u nás začal ve čtvrtek plnou parou. Kapely se střídaly na dvou scénách a nedaly návštěvníkům ani chvíli vydechnout. Dave Arcari, Albert Castiglia, Hugo Race & Michelangelo Russo se svojí temnou hudbou či vyslanci Chicago blues festivalu - Stephen Hull & Dave Herrero & Sheryl Youngblood. Na ty všechny můžete kouknout v našem fotoreportu:
Americká blues-rocková zpěvačka Beth Hart představila část své nové desky You Still Got Me v pražském O2 Universu. Více o koncertě se dočtete v naší reportáži. Níže se můžete podívat na fotogalerii z koncertu.
The Necks, mistři minimalistické improvizace, kteří za 30 let získali světovou reputaci, zamířili do Prahy 12. listopadu. Spolupracovali s Brianem Enem, Swans a Evanem Parkerem, doprovázeli Nicka Cavea a podíleli se na projektech s Underworld i Michaelem Girou. Níže se podívejte na fotogalerii z koncertu.
Máte rádi hudbu a chcete lásku k ní předat i svým dětem nebo vnoučatům? Toužíte zajít si na koncert, ale večer to kvůli dětem prostě nejde? Nebo hledáte inspiraci jako učitel pro kulturní zážitek pro vaši třídu? Pak tu pro vás máme několik tipů, kam se v Praze vydat s dětmi na koncert. Podzimní sezona je pro koncertní sály navíc jako dělaná!
Štědrý den je jedním z mála dní v roce, kdy se sejde celá rodina a sváteční atmosféra ovládne všechny přítomné. Zimní svátky míru ale ne každý může trávit v rodinném kruhu v teple domova. Otočme pomyslné stránky knihy o hodně let nazpět a vraťme se v historii. Před skoro sto lety ještě stále probíhala první světová válka. V zákopech bojovali, strádali a umírali vojáci v podmínkách, které si dnes ani v nejmenším nedokážeme představit. Pojďme si připomenou událost, která i válečné dny na několik chvil zpříjemnila.
Ať už máte vánoční svátky rádi, anebo jejich průběh prožíváte podobně jako zelený skřítek Grinch, sváteční náladě se nedá uniknout. A pokud vám už z klasických koled hrabe jako Mambě z koled Křečka Mirečka v seriálu Comeback, máme pro vás východisko: seznam nejlepších metalových a rockových vánočních písní. Amon Amarth, Alice Cooper nebo AC/DC jsou totiž skvělou a netradiční volbou namísto ohraných a veselých koled.
Je jim kolem třiceti, mají rádi blues či soul a hodlají v tom pokračovat. Jsou na úplném začátku nebo se v hudebním byznysu začínají etablovat. Přinášíme vám výběr osmi muzikantů, kteří nejen dvanáctku rozeznívají do nejrůznějších směrů.
Historii lámající teplo sice láká k poslechu plážových bangerů, připravit se na nástup zachmuřenějších dní ale není od věci. Pokud melancholii podzimních dní alespoň trochu vyhlížíte, přijde vám následující seznam letošních hudebních novinek vhod. Stačí naleštit křivák, vyprat oblíbenou šálu a nasadit sluchátka - přehlídka toho nejnovějšího z temných odstínů folku je tady.
U jiných kapel by to asi nebyl velký důvod k jásotu, ale Tenacious D nenabídli svým fanouškům vlastní novou skladbu již léta. A tak je novinka s názvem Video Games náramnou událostí, i když trvá pouhou minutu a půl.
“Waterboy, where are you hiding?” V potemnělém sálku šumperské knihovny se mocný hlas Rhiannon Giddens, geniální hudebnice a neúnavné bořičky muzikologických mýtů, zařezává pod kůži. Drobné paní s trvalou přede mnou vůbec nevadí, že koncert není živý a za pár chvil jej přeruší přednáškové vyprávění. Když se v jinak školeném zpěvu oceňované umělkyně mihne prapůvodní, surová esence, s dámou to drobounce škubne. “Ta ho v sobě má,” pomyslím si. Podobné spojence, kteří o naší alianci často vůbec netuší, hledám po očku na Blues Alive odjakživa. Pátrání po spřízněných tvářích, které mají duši zatěžkanou stejným odstínem blues, mnohdy přináší překvapivá zjištění. A druhý festivalový den je pro tradičně nejnabitější program k lovu nevědoucích spiklenců nejvhodnější.
“Jéé, pardon, příliš mnoho piv a radosti!” S parafrází věty, kterou v zaplněné kavárně sympaticky upřímně omlouvá zmatky s placením jeden z účinkujících muzikantů, si pro shrnutí nálady, která bluesový festival v Šumperku provází, můžu v klidu vystačit. Akademici sice kořeny slova blues spojují s nelibými pocity, “terapie dvanáctkou” však v šumperské praxi operuje s opačnou škálou emocí. Třetí, závěrečný den festivalu se navíc v člověku mísí nadšení z nových hudebních zážitků s očekáváním, jaké finále vlastně letos bude.
“Já vás loni vezla, partner taky,” oznamuje mi v zákrutech nad setmělým podhorským údolím řidička taxíku, který mě na poslední chvíli bere na zahajovací večer festivalu. Konec roku tu na okraji Jeseníků člověk cítí přeci jen silněji, dušičkové scenérie vybízí k rekapitulaci. Než škodovka přibrzdí před mohutným šumperským kulturákem, stačíme tak probrat, co se u nás obou za rok událo. Vzpomínat však teprve začínám. “Víš, že máme společnou fotku? Trochu jsem si ji upravil, pošlu ti ji,” obrací se na mě soused, se kterým jsme letos načali druhou dekádu, v níž se pod pódiem dělíme o oblíbený kout. “Vím, dokonce celé album,” odpovídám a myšlenkami se vracím k poslednímu loňskému jamu, kdy fotky ze společného tance nad ránem vznikaly. Vzpomínat na minulé ročníky Blues Alive není jen otázka sentimentu. Ohlédnout se tu totiž znamená vidět znovu všechna ta skvělá žánrová vystoupení, ale hlavně u podobných akcí daleko vzácnější momenty. To když se hranice mezi hudebníky a návštěvníky stírají, kdy se tu ve jménu dvanáctky uzavírají, generačním a geografickým propastem navzdory, nová přátelství. “Je to dobrý!” posílám do chatu jednoho takového kamarádství sice krátkou, ale pro naše potřeby plně dostačující recenzi. “Škoda, že tu nejsem, jel bych znova,” zabliká mi v notifikaci povzdech někoho, kdo si Blues Alive zažil opakovaně, jako divák i úspěšný účinkující.
Americká blues-rocková diva Beth Hart je na hudební scéně výjimečný úkaz. A nejen proto loni zarmoutila svoje fanoušky, když plánované turné, které zahrnovalo i listopadový koncert v Praze, kvůli psychickým problémům zrušila. Nyní se jí daří lépe a vynahradila tak sobě i publiku delší pauzu. Její skoro dvouhodinový koncert v pražském O2 Universu byl velmi emotivní, vysoce profesionální a především přirozený. Takový koncert je příkladem toho, že „pravá“ hudba ze scény nezmizela a že existují talentovaní umělci, kteří vám po jedné písni zkrátka vyrazí dech.
Hned tři večery za sebou mohli posluchači a také diváci strávit s kapelou Fekete Seretlek v prostorách Paláce Akropolis. Tento třídenní maraton zakončili samostatným koncertem a únava na této šestici rozhodně znát nebyla!
K osmdesátým narozeninám si americký bubeník Billy Cobham nadělil turné v široké sedmičlenné sestavě hudebníků. Svým fanouškům nadělil k osvědčeným hitům zajímavé aranže spolu s nasazenou dechovou sekcí.
Krásná a velmi talentovaná australská zpěvačka, kytaristka, skladatelka a textařka Cassidy Paris vydala 8. prosince loňského roku své debutové album New Sensation. Ve 21 letech se stala nejmladší umělkyní, jíž zastupuje renomované vydavatelství Frontiers Records. Nepodléhá moderním trendům a ve své hudební tvorbě odkazuje především na klasický rock 80. let, který se stal její vášní téměř od narození. Po vzoru svých ženských idolů jako Pat Benatar, Joan Jett, Lita Ford nebo Lzzy Hale se rovněž snaží o to být pozitivním lidským vzorem. Mládež motivuje k tomu, aby rozvíjela vlastní potenciál a místo mobilu vzala do ruky raději kytaru, či jiný hudební nástroj. V našem společném rozhovoru jsme si povídaly o jejich hudebních začátcích, zásadních hudebních mentorech, debutovém albu, ale i šikaně, se kterou se Cassidy potýkala na střední škole. Tato zkušenost ji posílila natolik, že začala sama aktivně pomáhat dětem, které se ocitly ve stejné situaci. Cassidy Paris má velmi slušně našlápnuto k tomu, aby vyplnila mezeru v kombinaci žánrů klasického rocku a popu, což se od dob Lee Aaron dosud nepovedlo nikomu dalšímu.
Kapelu The BladderStones tvoří tři zkušení hudebníci v čele s kytaristou a zpěvákem Tomášem Frolíkem, jedním z nejtalentovanějších a nejuznávanějších kytaristů své generace (kromě jiného zakladatel skupiny Krajina Ró), dále baskytarista a zpěvák Jan "Johnny" Judl (Jablkoň, Už jsme doma, Sestry Steinovy aj.) a bubeník a vokalista Michael Nosek (Personal Highway, eggnoise, Jana Lota a mnoho dalších). Spojení sil a osobitý přístup k nástrojovým aranžím, hráčská vyzrálost i už z názvů samotných čišící nadhled a smysl pro humor vynesla trojici oblibu a úspěch nejen v tuzemsku, ale i zahraničí. Opakovaně vystoupili v Německu, Slovensku, Finsku či Turecku. Roku 2017 vydali The BladderStones debut Without Cover. Na otázky v rozhovoru odpovídal zpěvák Tomáš Frolík.
Klávesový virtuos Jan Hammer má za sebou dlouhou, nadstandardní a úspěšnou kariéru. Hudba doprovází jeho život od narození, jelikož pochází z významné hudební rodiny. Maminka byla známá jazzová zpěvačka Vlasta Průchová. Tatínek Jan Hammer st. byl kardiolog a jazzový muzikant. Rodiče velmi brzy rozpoznali výjimečný talent jejich syna a důsledně dbali na jeho rozvoj. Od šesti let začal navštěvovat lekce piana a prakticky celé dětství i období dospívání věnoval mimo školní aktivity pouze a jen studiu hudby. Souběžně se základní školou a studiem na gymnáziu musel zvládnout veškeré učivo LŠU a konzervatoře, a to jak jeho teoretickou, tak praktickou část. Ještě jako student gymnázia nastoupil na AMU. Ve svých 19 letech složil nezapomenutelné melodie k pohádce Šíleně smutná princezna. Poté přerušil studia na AMU a vydal se za velkou louži, kde v Bostonu ve státě Massachusetts nastoupil na proslulou hudební vysokou školu Berklee College of Music. Ještě v průběhu studií odstartovala jeho hvězdná kariéra a postupem času se stal respektovaným a vyhledávaným umělcem.
Deep Purple v letošním roce oslavují neuvěřitelných 55 let od založení skupiny. Od konce 60. let minulého století patří ke stálicím rockové hudební scény a k jedné z nejoriginálnějších formací, jež definovaly vlastní styl a zvuk. Na svém kontě mají 22 studiových alb a množství živáků i kompilací. V průběhu své veleúspěšné kariéry prošli Deep Purple množstvím personálních změn. Na toto téma už ale bylo řečeno a napsáno snad vše. Samotní členové kapely se z pochopitelných důvodů neradi vrací do minulosti, neboť jsou už unaveni permanentním objasňováním kdysi napjatých vztahů nebo obměn v sestavě. To nejdůležitější momentálně je, že legenda jménem Deep Purple pokračuje a stále má co nabídnout.
V následujícím velmi příjemném a upřímném rozhovoru s námi frontman kapely Ian Gillan sdílí vzpomínky na své hudební začátky, spolupráci s Andrew Lloyd Webberem na původní nahrávce nejslavnější rockové opery Jesus Christ Superstar, či na duet a vzájemné přátelství s fenomenálním operním pěvcem Lucianem Pavarottim, a s humorem pro něj typickým oprášil i vtipnou historku, kterak se dostal do Black Sabbath. Uvedl na pravou míru, jak je to ve skutečnosti s neustále probíraným rozlučkovým turné a podělil se i o své dojmy kolem aktuálního dění v kapele, nebo o úžasné atmosféře panující mezi muzikanty. Nakonec se rozpovídal o své největší životní lásce, kterou je samozřejmě hudba.
Ikara vznikla v lednu roku 2022 souhrou několika zvláštních náhod. I když kapela patří mezi nováčky tuzemské hudební scény, její sestavu tvoří pětice zkušených a známých muzikantů: Žántí – zpěv, Jaroslav Brouzda – kytara, sampler, Daniel Krob – kytara, Jaroslav Brzobohatý – baskytara a Roman Haase – bicí. IKARA vypustila do světa směs různorodých skladeb v podobě tří singlů a jednoho videoklipu. Současně všichni členové kapely intenzivně pracují na své studiové prvotině. Ve studiu GallerySound jsme se sešli společně s kytaristou a producentem Jardou Brouzdou a zpěvačkou a textařkou Žántí. Probrali jsme vše podstatné ohledně vzniku, sestavy, tvorby, strategie a dalšího směřování kapely. Aktuální novinkou je třetí singl a první videoklip ke skladbě Z orlí krve. Jedná se o dosud nejtvrdší, žánrově pestrou a propracovanou věc, která dokonale definuje styl a potenciál Ikary.
Festival Rock for People oznámil první tři desítky kapel včetně dvou headlinerů svého jubilejního 30. ročníku, kterými ohromil fanoušky. Do hradeckého Parku 360 v létě zamíří Linkin Park, kteří právě zažívají neuvěřitelně povedený comeback rezonující po celém světě. Pořadatelům Rock for People, který se koná v termínu 11.-14. června, se podařilo kapelu v novém složení v čele se zpěvačkou Emily Armstrong získat na lukrativní sobotní termín i přes enormní zájem téměř všech velkých evropských festivalů.
Erik Truffaz, velká hvězda světového jazzu, zahraje společně s Jazz Dock Orchestra! Na programu bude jeho autorská hudba, vybrané skladby Milese Davise a také některé originální skladby autorů orchestru.
Beth Hart, jedna z nejlepších současných bluesrockových zpěvaček, držitelka cen Blues Music Awards, European Blues Awards a nominace na Grammy, zahájí 14. listopadu v pražském O2 universu evropské turné. Naživo svým syrovým nezaměnitelným hlasem plným emocí představí nový program včetně svého zatím posledního alba You Still Got Me, které vyšlo 25. října letošního roku. Jde o její jedenáctou sólovou nahrávku, na kterou přispěli i Slash a Eric Gales. Poslední vstupenky na téměř vyprodaný koncert, který je přeložen z loňského roku, jsou v prodeji v síti Ticketmaster. Beth Hart se v Praze těší tradičně velké oblibě, její dosavadní koncerty byly rovněž vyprodané.
Český rockový Ježíš, dvojnásobný člen beatové síně slávy a držitel ceny české Grammy Kamil Střihavka, oslaví své kulaté narozeniny společně se svými příznivci a fanoušky, exkluzivním koncertem v Aréně Rock Opery Praha.
Ačkoli se to na první pohled nezdá, slavný jazzrockový bubeník Billy Cobham v květnu tohoto roku oslavil osmdesátku. Billy Cobham se narodil 16. května 1944 v Panamě, ale poměrně záhy se společně s rodinou přesunul do New Yorku (zajímavostí je, že tento americký bubeník již žije od roku 1985 ve Švýcarsku). Zde kromě jiného navštěvoval i High School of Music and Art a své první zkušenosti získával kromě vojenských kapel i u současných velikánů jazzu, např. u Horace Silvera. Postupně uchvácen raketově se rozvíjejícím jazzrockem stojí společně jako řada jiných u jeho zrodu, natáčí v této době s Milesem Davisem, bratry Breckerovými či kytaristou Johnem Ambercrombiem.
Na začátku sedmdesátých let nastává také první mezník v jeho kariéře, když společně s Johnem McLaughlinem zakládají ikonu jazzrockové scény – kapelu Mahavishnu Orchestra. Své první sólové album Spektrum pak nahrává v roce 1973 a podílejí se na něm kromě baskytaristy Lee Sklare a kytaristy Tommy Bolina také český klávesista Jan Hammer. V pozdějších letech koncertuje např. s Carlosem Santanou, Georgem Dukem, Grateful Dead a s řadou dalších. Koncertuje často také sám a na one-man show předvádí své bubenické umění.
Právě bližší pohled na Cobhamovu techniku hraní je velice zajímavý. Nehraje totiž standardním způsobem jako většina bubeníků – tzv. cross-handed stylem, kdy při hraní hi-hat a snare drumu jsou ruce klasicky zkříženy. Jeho hraní je bubeníky charakterizováno jako open-handed drumming a právě on byl jeden z jeho průkopníků. Jak už název tohoto stylu napovídá, dosahuje tak při hraní výrazně větší volnosti a právě ta mu umožňuje používání výrazně rozsáhlejších bicích, což je pro něj velice typické.
Do Olomouce přijíždí Billy Cobham s projektem Billy Cobham's Time Machine v rámci připomenutí 50. let od projektu z roku 1974, na kterém se podílel tehdy s Michaelem Breckerem a jeho bratrem Randym Breckerem, Glennem Ferrisem, Alexem Blakem, Johnem Abercrombiem, Milcho Levievem a Lee Pastorem. V
V této sestavě hráli většinu kompozicí z alb Spectrum, Crosswinds, Total Eclipse, A funky Thide of Sings a Life and Times. Koncertní sestava znovu vzniklého septetu "Time Machine" má v rytmické sekci bicí, klávesy, kytaru, baskytaru a 3 dechové nástroje - trubku, saxofon a trombón. „Některé skladby z tohoto období jsem hrál jen zřídka. Solarization, Total Eclipse, Bandits, Crescent Sun, Moon Germs a Sea of Tranquility nebyly často na koncertním setlistě, rád by jsem to na aktuálním turné napravil. S "Time Machine band" zahrajeme mnohé ze skladeb z uvedených alb v nových aranžích, ale představím také nejnovější skladby. Zvu vás, aby jste přišli, vychutnali si a zažili dnešní Time Machine", dodává mistr Billy Cobham.
Billy Cobham vystoupí již v pátek 8. listopadu v olomouckém Bounty Rock Café v sestavě Billy Cobham – bicí, Victor Cisternas – baskytara, Rocco Zifarelli - kytara, Joel Lyssarides – klávesy, Antonio Baldino – trubka, Andrea Andreoli – trombón, Bjorn Arko – saxofon.
Již po několikáté se k nám vrací fenomenální baskytarista, skladatel a zpěvák Marco Mendoza. Tento všestranný hudebník, známý ze spolupráce se skupinami jako The Dead Daisies, Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, Blue Murder a Journey, opět zavítá do České republiky se svým sólovým projektem. Jeho vystoupení navazuje na úspěšné evropské turné k albu New Direction.
Britská rocková partička Jethro Tull stále kraluje jako jedna z nejvlivnějších a nejoblíbenějších kapel historie progresivního rocku. Doposud skupina odehrála přes 3000 koncertů a prodala přes 60 milionů alb. Některé z těchto alb skutečně zanechala trvalou stopu v myslích lidí, jako jsou Aqualung a Thick as a Brick. Jethro Tull se v tuzemsku stále těší velké oblibě, a proto zakladatel a lídr kapely Ian Anderson vždy připraví pro svoje fanoušky nový koncertní program. Letos skupina Jethro Tull vystoupí 5. 12. 2023 v Kongresovém Centru Praha a 4. 12. 2023 v Boby Zoner Hall v Brně.
Kniha pro malé i velké rockery. To je Krokodýlova kapela, nejnovější přírůstek do bibliografie spisovatele a stand-up komika Jiřího Štrauba. Komedie vypráví o talentovaném krokodýlovi, kterého si všimne slavný manažer křeček a rozhodne se z něj udělat hvězdu. Publikace vyšla jako první titul nakladatelství Rýče, které si dalo za cíl vydávat knihy pro drsné děti. Více se dočtete zde.
Operní trio z Itálie Il Volo zavítá 10. října do O2 areny. Pojďte s námi soutěžit o dvě vstupenky na to tento koncert, během kterého zazní i hity slavného skladatele Ennia Morriconeho.
Fenomenální kytarista Joe Satriani znovu míří do České republiky, i když pandemie covidu jeho pražský koncert o dva roky odsunula. Pojďte soutěžit o vstupenky na jeho koncert v Kongresovém centru 7. dubna 2023 s redakcí musicweb.cz!
Dvanáctičlenná sestava v čele se zpěvačkou a kytaristkou Susan Tedeschi a virtuózním slide kytaristou Derekem Trucksem, v níž nechybí dechová sekce nebo dva bubeníci, vyniká na koncertech obrovskou energií a muzikantským mistrovstvím. Ve své hudbě spojují blues, roots rock, soul i jazz, za svůj debut Revelator získali v roce 2012 Grammy v kategorii nejlepší bluesové album a několikrát se jako kapela roku stali držiteli prestižních Blues Music Awards. Do Prahy přijíždí zároveň po vydání svého nejambicioznějšího studiového projektu - čtyřdílného alba I Am The Moon s doprovodnými filmy.
Používáme cookies
Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.