Apocalyptica mění termíny turné Doporučený

Ti z vás, kteří se již těšili na ohlášený dubnový koncert skupiny Apocalyptica v Praze, si budou muset ještě téměř rok počkat, protože je odložen až na 10. října 2015.

Apocalyptica Apocalyptica Zdroj: www.apocalyptica.com

Celé koncertní turné finské čtveřice Apocalyptica se z jara 2015 přesouvá na podzim, místo dubna a května se muzikanti s novou deskou rozjedou do světa až v říjnu a listopadu. Příprava jejich nového očekávaného alba zabere více času, než se předpokládalo. Ale duben 2015 si ve spojení s Apoacalypticou z diáře ještě nemažte - v tomto termínu by měla nová placka přijít na pulty prodejen.

Nyní kapela odjela do studia v Nashvillu, kde bude nahrávat a míchat nový materiál. Proč až za oceán vysvětluje Eicca Toppinen: „To, že máme s sebou posledních pár měsíců našeho zpěváka (Franky Perez), mění podstatně situaci k lepšímu. Poprvé nám naše zkušebna ve Finsku prostě nestačila, ale být v Nashvillu se všemi našimi nástroji, Frankem a Nickem je jako když tu pětiletí kluci slaví Vánoce. Skládání a nahrávání trvá sice trochu déle, než se čekalo, ale jsem si jistý, že to bude jedno z nejlepších alb Apocalypticy a my se už nemůžeme dočkat, až vám ho zahrajeme naživo.“

Produkce nové desky se ujal cenou Grammy ověnčený Nick Raskulinecz, který pracoval i pro kapely Foo Fighters, Deftones či Mastodon. Eicca opět vysvětluje: „Nic lepšího se nemohlo stát, totiž že Nick je na tuhle desku na palubě s námi. Počáteční příprava alba, kterou jsme s ním absolvovali koncem srpna, nám dala velkou jistotu a inspiraci pro nové skladby. Jsme všichni moc natěšení a jeho energie a tvůrčí nápady nás prostě dostaly.“
Když už bude Apocalyptica v Americe, využije možnosti odehrát některé z nových písní na koncertech Sixx:AM, kterým bude předskakovat. Nikki Sixx, jenž padnul svou tvorbou Finům jak se říká do noty a na společné hraní se všichni moc těší.

Čtěte také: Apocalyptica přibírá do party zpěváka

Omluvu za posun termínů koncertu přijměte přímo z úst Eiccy Toppinena: „Abychom mohli desku pořádně dokončit a propagovat, museli jsme bohužel evropské koncerty posunout. Je nám to velice líto, pokud jste si již koupili lístky a tahle zpráva přichází jako zklamání, ale uvědomili jsme si, že bychom neměli dost času na sestavení a nazkoušení celého samostatného koncertu.“
Vy však zoufat nemusíte - již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, na jaře si pořídíte novou desku, kterou si pak zkrátíte čekání na říjnový koncert Apocalypticy v Praze. Místo akce se nemění, zůstává jím Forum Karlín.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 


 

 

Přehled

 • Název akce: Apocalyptica
 • Datum: sobota, 10 říjen 2015
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: 880 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Druhý den Masters of Rock ve znamení epiky a pekelných symfonií

  Pátek byl na Masters of Rock asi nejdeštivější den, ale protože nebyla zima, dalo se to vydržet. Na Ronnie James Dio stagi hřály diváky v prvních brázdách nejen plameny z pyroefektů, ale také plameny pekelné. Menu, které pořadatelé pro tento den nabídli, bylo totiž patřičně pestré.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 14. 7. 2019

  Neděle 14. července byla zároveň posledním dnem Masters of Rock 2019, vystoupili Dark Tranquillity, Primal Fear, Children of Bodom. Naplněný areál pobavili glam-metaloví američané Steel Panther a celý festival završili Dream Theater. Z posledního dne Masters of Rock vám přinášíme fotoreportáž.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 13. 7. 2019

  Třetí den letošního ročníku Masters of Rock dominovaly kapely Within Temptation a sólový projekt zpevačky Tarji Turunen. Zpěvačky Sharon den Adel a Tarja Turunen tak zazpívaly i duet Paradise. Dále vystoupila neměcká heavymetalová kapela Rage doprovázena Zlínskou Filharmonií, norové Satyricon či kapela Brainstorm. Z třetího dne festivalu vám přinášíme fotoreportáž.

 • Rammsteini představili v Praze nové album

  Veliká show a prověřené hity. Tak by se dal ve zkratce shrnout zážitek z koncertu skupiny Rammstein, který se konal v úterý 16. července. V den, kdy byl článek vydán, kapela odehrávala právě druhý vyprodaný koncert.