Blackmores Night: Minstrelové míří na Slavkov

Po obrovském předloňském úspěchu a neméně velkolepém „provaru" z roku minulého se renesanční skupinka včele s dvojicí Ritchie Blackmore/Candice Night vrací do České republiky. Opět si zvolili velmi příznačnou lokalitu – zámek Slavkov na jižní Moravě. Plánují ho poctít svou přítomností v neděli 29.července.

Blackmore's Night Blackmore's Night blackmoresnight.com

Kapela, která je bezpochyby jedinou svého druhu. Tempo udává dvojspřeží kytarového mága Ritchieho Blackmorea a vokální čarodějky Candice Night. Trmácet se od zámku k zámku jim pomáhají čtyři žoldnéřští tahouni– bard David z Larchmontu, Gypsy Rose, jarl Grey z Chimay a minstrel Albert.

Poslední show, na které jsme je všechny mohli spatřit, se překvapivě neodehrála pod širým nebem, ale v pražském Kongresovém centru dva roky zpátky. Poslední typické vystoupení Blackmore's Night, tedy v zámeckém areálu pod hvězdami, se odehrálo rok předtím na Sychrově.

Velký krach

Poslední vystoupení, v létě 2011 na Švihově, se totiž tak úplně nepovedlo. Byly totiž nahlášené bouřky a přívalové deště a manažerka kapely po zhlédnutí pódia prohlásila, že v takových podmínkách se hrát nebude. Tečka. Nic netušící fanoušci čekající v hurikánu se své oblíbené kapely nedočkali. Honorář kapele, zaplacen samozřejmě předem, pořadatelé z hudebníků již nedostali a celá pořadatelská agentura přišla ve finále na buben.

Proto je s podivem, že pouhý rok na to se našel odvážný pořadatel, který se pokusí tuto nevydařenou akci zopakovat a vše dotáhnout až do zdárného konce. Pravdou je, že fanoušci zapomínají rychle, zvlášť když se jedná o tak významnou kapelu, takže nedostatečného zájmu fanoušků se nikdo obávat nemusí.

Činorodost nadevše

Candice Night vyšlo na konci minulého roku sólové CD - Reflections. Blackmore's Night jako takoví natočili poslední v roce 2010. Autumn Sky je tak sedmým studiovým dílkem natočeným od roku 1997. Připočtěme k tomu ještě tři živá DVD, jednu kompilaci a jeden sborník vánočních koled. Vzhledem k zaběhlému dvouletému cyklu se tak pravděpodobně můžeme těšit  na přelomu roku na novou dávku toho nejlepšího z renesančně-rockové hudby.

 

 

Ať již vyrážíte obdivovat Ritchieho kytarové mistrovství, úchvatný zpěv Candice Night nebo šílené výkony ostatních umělců, střídajících nepřeberné množství soudobých i historických nástrojů, přijdete si na své. Minstrelové se opět vrátili na zámek! Čas oprášit starý kostým a vyrazit za nimi.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Glenn Hughes v Roxy vzpomínal na Deep Purple

  Má-li hardrocková scéna najít nějakou svoji třetí cestu v tomto století, její největší nadějí je britský baskytarista Glenn Hughes, který v úterý 30. října vystoupil v pražském klubu Roxy.

 • Foto: Glenn Hughes, Roxy, Praha, 30. 10. 2018

  Prohlédněte si fotoreportáž z pražského koncertu bývalého baskytaristy a zpěvák Deep Purple Glenna Hughese. Ten se představil v rámci svého aktuálního turné "Glenn Hughes Performs Classic Deep Purple Live" v klubu Roxy. Tam přehrál svým fanouškům celou řadu hitů Deep Purple, jako například Stormbringer, You Keep on Moving či Burn.

 • Červencový koncert kapely Deep Purple se již blíží

  V brněnské DRFG Areně vystoupí  2. července britská rocková skupina Deep Purple, k jejímž hitům patří například píseň Smoke on The Water. Kapela oznámila, že tak prodlužuje svoje turné inFinite Long Goodbye Tour.

 • Rainbow v Praze spustili stroj na vzpomínky

  Po téměř dvaceti letech hraní středověkých balad se legendární kytarista Ritchie Blackmore vrátil k elektrické kytaře a představil další reinkarnaci svého seskupení Rainbow. Pražský koncert měl ukázat, jestli by nebylo lepší, kdyby zůstal u loutny.