Praha uvidí Citron s Láďou Křížkem i odpadlíky z Limetal

Pokud jste se o tom snad ještě nedoslechli, tak vězte, že jedna z největších ikon českého metalu, kapela Citron, prošla před pár měsíci zásadním personálním otřesem a rozpadla se na dvě tělesa. Obě formace se bez váhání vrhly do intenzivní práce a osud tomu tak chtěl, že její plody představí všichni během příštího týdne pražskému publiku.
V sestavě Citronu nezůstal kámen na kameni V sestavě Citronu nezůstal kámen na kameni Citron
 
Jak jsme již psali, rozchod kapelníka Radima Pařízka se zbytkem nejslavnější sestavy Citronu neproběhl vůbec v poklidu. Bubeník a poslední zakládající člen se rychle spojil s Láďou Pařížkem, kterého samozřejmě fandové Citronu dobře znají z desky Radegast. A právě na ni by tahle dvojice ráda navázala. Obklopili se tedy mladými muzikanty, do mixu přihodili jako hosta zpěvačku Tanju a začali naplňovat velkolepé plány.
 
„Je to projekt na delší časový úsek. Bude se skládat ze tří alb a možná i jednoho divadelně muzikálového projektu,“ tvrdí Pařízek a zároveň prohlašuje, že v novém projektu "jeho muzikantská a lidská duše ožila". Jako ochutnávku věcí příštích zatím Citron vyslal do světa dva songy a vydal se na turné, v jehož rámci vystoupí 8. listopadu i v pražské Retro Music Hall.
 
 
Václav Vlasák, Jaroslav Bartoň, Jura Šperl a Fanny Michalík se mezitím spojili s bubeníkem Lukášem Pavlíkem v pozici speciálního hosta. Po krátké tahanici o název se rozhodli do vyřešení sporu pro jméno Limetal. A stejně jako konkurence se vrhli do pilného skládání a nahrávání nových kousků. Zatím jsou venku dva, Na tenkém ledě a Mayday. K prvnímu navíc vzniknul i podařený videoklip. Právě křest EP s vedenými písněmi a prezentací klipu proběhne v pražském Hard Rock Cafe 5. listopadu. Vstup je zdarma a kapela slibuje také diskuzi s fanoušky na téma událostí posledních týdnů a měsíců. 
 
Pokud se tedy považujete za nezaujatého fanouška obou seskupení a chcete porovnat jejich současnou formu, můžete tak učinit v rámci jednoho týdne. Kauzu samozřejmě nepřestáváme sledovat.

Přehled

 • Název akce: CITRON - „Rebelie rebelů Radegast Tour 2015“
 • Datum: neděle, 08 listopad 2015
 • Místo: Retro Music Hall Praha
 • Cena: 290 korun
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • České Budějovice čeká Southern Steel Night Vol.4

  České Budějovice se na konci března stanou dějištěm Southern Steel Night Vol. 4 a promění se tak z jihočeského města na město z jihu USA.

 • The Tip zahrají svůj energický set ve Vagonu

  Příznivci přímočarého hard rocku by si ve svých kalendářích rozhodně měli zaškrtnout datum 20. března 2019. Večer se v pražském klubu Vagon představí formace The Tip. Čtveřice mladíků z města country by měla patřit k největším nadějím svého žánru. Podporu poskytnou plzenští Steven Daniels.

 • Devin Townsend se vrací do Česka

  Kmotr progresivního metalu Devin Townsend poctí Česko svou návštěvou letos hned dvakrát. Nejprve akustickým vystoupením a později představením zbrusu nové desky.

 • Traktor se Šachoffnicí opět překonává předchozí album

  Kapela Traktor se po vydání úspěšného alba Artefuckt etablovala mezi špičku tuzemského rocku, odjela hojně navštěvovaná halová turné a zabodovala na několika velkých festivalech. Na novém albu Šachoffnice si tedy mohla dovolit pokus o průzkum neprobádaných vod.

Další podobné články