Praha uvidí Citron s Láďou Křížkem i odpadlíky z Limetal

Pokud jste se o tom snad ještě nedoslechli, tak vězte, že jedna z největších ikon českého metalu, kapela Citron, prošla před pár měsíci zásadním personálním otřesem a rozpadla se na dvě tělesa. Obě formace se bez váhání vrhly do intenzivní práce a osud tomu tak chtěl, že její plody představí všichni během příštího týdne pražskému publiku.
V sestavě Citronu nezůstal kámen na kameni V sestavě Citronu nezůstal kámen na kameni Citron
 
Jak jsme již psali, rozchod kapelníka Radima Pařízka se zbytkem nejslavnější sestavy Citronu neproběhl vůbec v poklidu. Bubeník a poslední zakládající člen se rychle spojil s Láďou Pařížkem, kterého samozřejmě fandové Citronu dobře znají z desky Radegast. A právě na ni by tahle dvojice ráda navázala. Obklopili se tedy mladými muzikanty, do mixu přihodili jako hosta zpěvačku Tanju a začali naplňovat velkolepé plány.
 
„Je to projekt na delší časový úsek. Bude se skládat ze tří alb a možná i jednoho divadelně muzikálového projektu,“ tvrdí Pařízek a zároveň prohlašuje, že v novém projektu "jeho muzikantská a lidská duše ožila". Jako ochutnávku věcí příštích zatím Citron vyslal do světa dva songy a vydal se na turné, v jehož rámci vystoupí 8. listopadu i v pražské Retro Music Hall.
 
 
Václav Vlasák, Jaroslav Bartoň, Jura Šperl a Fanny Michalík se mezitím spojili s bubeníkem Lukášem Pavlíkem v pozici speciálního hosta. Po krátké tahanici o název se rozhodli do vyřešení sporu pro jméno Limetal. A stejně jako konkurence se vrhli do pilného skládání a nahrávání nových kousků. Zatím jsou venku dva, Na tenkém ledě a Mayday. K prvnímu navíc vzniknul i podařený videoklip. Právě křest EP s vedenými písněmi a prezentací klipu proběhne v pražském Hard Rock Cafe 5. listopadu. Vstup je zdarma a kapela slibuje také diskuzi s fanoušky na téma událostí posledních týdnů a měsíců. 
 
Pokud se tedy považujete za nezaujatého fanouška obou seskupení a chcete porovnat jejich současnou formu, můžete tak učinit v rámci jednoho týdne. Kauzu samozřejmě nepřestáváme sledovat.

Přehled

 • Název akce: CITRON - „Rebelie rebelů Radegast Tour 2015“
 • Datum: neděle, 08 listopad 2015
 • Místo: Retro Music Hall Praha
 • Cena: 290 korun
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rozhovor s Matem Ďurindou: Lidé se stydí být angažovaní

  Je to jenom pár dní, co Maťo Ďurinda oslavil padesáté sedmé narozeniny. Přesto nadále zůstává jedním z nejvýraznějších frontmanů na české i slovenské hudební scéně. A stejně jako před třiceti lety, kdy Tubatanka s písněmi Pravda víťazí a Loď do neznáma podkreslovala Sametovou revoluci, i dnes se snaží držet prst na tepu doby a vyjadřovat se k nejpalčivějším problémům současného světa. Maťo Ďurinda při rozhovoru pečlivě vážil každé slovo. Dával si záležet na tom, aby jeho názory byly srozumitelné. Svojí hudbou nechce jenom bavit, ale i vzdělávat a otevírat svým posluchačům oči.

 • Foto: Michael Schenker Fest, Roxy, Praha, 14. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreport z koncertu Michael Schenker Fest, který se konal v pražském klubu Roxy. Koncert proběhl v rámci turné k novému albu Resurrection, které nahrál německý metalový kytarista Michael Schenker se svojí kapelou, která v současné době nese název Michael Schenker Fest. Tato hvězdná sestava se pyšní 4 zpěváky, se kterými tento kytarista během své dlouhé kariéry spolupracoval. Graham Bonnet a Doogie White (oba též působili v kapele Rainbow), Robin McAuley a Gary Barden. Doprovodnou kytaru a klávesy obstaral Steve Mann, basu Chris Glen a za bicí se posadil Ted McKenna.

 • Opeth mají pivo a Darkest Hour zmrzlinu

  Hudebníci už dnes nenabízí jen trička, mikiny nebo kšiltovky. K dostání jsou třeba trsátka, skleničky nebo klíčenky. A nejen to. Oficiální merchandise se v mnoha případech rozrůstá o nejrůznější položky, které se dají konzumovat. Velmi oblíbené je například pivo. Před pár dny se na scéně objevila další kapela, která tento zlatavý mok nabízí.

 • While She Sleeps vydají na jaře novou desku

  While She Sleeps se před několika měsíci pochlubili nahráváním nové, v pořadí čtvrté studiové desky. Na konci října pak do světa vyslali zprávu s podrobnostmi. Nového alba se fanoušci britské pětice dočkají na jaře. A to není vše.