Dubnový program Loop Jazz Clubu láká na trio Dorůžka, Liška a Bonaventura

Nováček na pražské hudební scéně Loop Jazz Club, který byl otevřen v budově bývalé Občanské plovárny, se pomalu rozjíždí a odhaluje svůj program a ambice. Již 19. dubna se mohou fanoušci těšit na společný projekt Davida Dorůžky, Tomáše Lišky a Daniela di Bonaventury.

David Dorůžka, Tomáš Liška a Daniele di Bonaventura David Dorůžka, Tomáš Liška a Daniele di Bonaventura Zdroj: The Loop Jazz Club

Dubnová koncertní šňůra koncertů v Loop Jazz Clubu již naplno běží a jazzový fanoušek se tak může opět zaradovat, že má kam chodit za kvalitní hudbou. Vystoupení v samotném klubu, není-li uvedeno jinak, jsou zahajována vždy od devíti hodin večer, Loop Jazz Club je zatím otevřen návštěvníkům v týdnu většinou od čtvrtka do soboty (otevírací doba se nicméně upravuje i dle aktuálního měsíčního programu), vstupné do něj činí sympatických 150 korun.

Přečtěte si také rozhovor s Ianem Mikyskou: Cesta od jazzu k soudobé vážné hudbě

Hlavním tahákem měsíce dubna bude bezesporu vystoupení již zmíněného tria David Dorůžka (kytara), Daniele di Bonaventura (bandoneon) a Tomáš Liška (kontrabas). Repertoár tria staví na písních z desky Invisible World, které před čtyřmi lety vydal Tomáš Liška. Ten právě vsadil na zvukové možnosti trojice nástrojů – akustické kytary, kontrabasu a bandoneonu (druh knoflíkové tahací harmoniky). Žánrový záběr kapely je poměrně široký – jedná se vlastně o fusion, ve které najdeme směsici world music, jazzu, který staví jak na melodiích, tak i na volných improvizacích, které se často minimalisticky rozvíjí při vzájemné komunikaci hudebníků.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Spojení těchto tří umělců představuje zajímavý hudební experiment, neboť samotný Tomáš Liška již figuruje například i v moderní jazzové kapele Points, David Dorůžka vede rovněž vlastní kapelu a uznávaný italský hudebník Daniele di Bonaventura má za sebou spolupráce například se saxofonistou Davem Liebmanem nebo harmonikářem Tootsem Thielemansem. Rovněž se podílel na hudebních experimentech legendárního českého kontrabasisty Miroslava Vitouše.

Koncert tohoto tria proto bude určitě stát za návštěvu. Těšit se na něj tedy mohou návštěvníci již 19. dubna od devíti hodin večer v Loop Jazz Clubu.

Další dubnové koncerty v Loop Jazz Clubu:

10.4. – Latin Wave
11.4. – Taste it!
12.4. – Petr Kalfus Sextet
17.4. – J.Bartoš Quintet
18.4. – Jazz Efterrätt
19.4. – Tomáš Liška - Daniele di Bonaventura - David Dorůžka : Invisible World
24.4. – Zdeňková – Zdeněk - Janoušek

Přehled

 • Název akce: Liška - Dorůžka - Bonaventura
 • Datum: sobota, 19 duben 2014
 • Místo: The Loop Jazz Club Praha
 • Cena: 150 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert G.Love

  Před lety o sobě tvrdil, že je druhý Elvis, o několik let později nabízel řešení všech problémů jako „brácha superhrdiny“ – tehdy ve spojení s vydáním alba Superhero Brother – málokomu by to prošlo, ale tady jde o pana Lásku - kytaristu a zpěváka Garretta Duttona, vystupujícího pod jménem G. Love.

 • Beth Hart si Prahu oblíbila. Další koncert chystá i na rok 2020

  Bluesrocková diva Beth Hart se dlouho do Prahy nepodívala, vše se ale změnilo v roce 2012, kdy zde prvně vystoupila ve vyprodaném Lucerna Music Baru a rok později se na stejné místo vrátila. Krátkou přestávku vystřídaly hned čtyři koncerty v průběhu tří let ve Foru Karlín, přičemž zatím poslední se uskuteční 6. prosince. Ještě před ním ale zpěvačka zveřejnila datum dalšího plánovaného koncertu v Praze, tentokrát v nových prostorách O2 universum.

 • Hvězdy flamenca vystoupí v listopadu v Praze

  Praha v listopadu opět oslaví Mezinárodní den flamenca - fenoménu, který pomocí spontánní hudby a tance, plnými nespoutané energie, touhy i vášně oslovil celý svět. Jeho českým příznivcům je určen již pátý ročník festivalu Día del Flamenco - Den flamenca.

 • Zemřel Ginger Baker, bubeník legendárních Cream

  V neděli zemřel britský bubeník Ginger Baker, známý především z věhlasné kapely Cream, kde působil společně se zpěvákem a kytaristou Ericem Claptonem. "S hlubokým zármutkem oznamujeme, že Ginger pokojně zemřel dnes ráno v nemocnici," uvedla na svém twitterovém účtu hudebníkova rodina.

Další podobné články