Epica napsala rekviem všem lhostejným, nové album vychází v březnu

Holandská symphonic metalová formace Epica má v plánu v březnu letošního roku vydat v pořadí již sedmé album. Placka nese název Requiem for the Indifferent a obsahuje celkem třináct nových věcí. Oficiální datum vydání je stanoveno na pátek 9. března.

Epica - Promo k Requiem for the Indifferent Epica - Promo k Requiem for the Indifferent Zdroj: Nuclear Blast

Mark Jansen je k nezastavení! Před půl rokem mu vyšla deska s vedlejším projektem MaYaN, a už je zase zpátky ve studiu. Když odstartovalo obří turné na mayskou kulturu zaměřené „bokovky“, na které s sebou vzal i své dva stálé spoluhráče, vyrojily se spekulace, zda jeho novým koníčkem neutrpí pravý střed jeho zájmu. Kapela, kterou si vychovává již od roku 2002, a kterou se mu daří každým rokem posouvat o krůček blíž na pomyslný vrchol. Řeč je samozřejmě o symphonic metalové formaci Epica.

Všechny dohady byly okamžitě smeteny ze stolu, když bylo ohlášeno vydání nového alba, na které navazuje další turné. Je to tak, Epica táhne do boje. Do boje proti všem lhostejným, kteří strkají hlavu do písku a nechtějí si všímat varování, která jsou všude kolem nich. Přírodní katastrofy, napětí mezi vyznavači odlišné víry, finanční krize, to vše je inspirovalo k napsání alba Requiem for the Indifferent.

Klasika? Metal? A proč ne obojí?

Na předchozích šesti albech můžeme pozorovat nekonečný boj o nadvládu. Klasická hudba a metal jdou neustále proti sobě, oba žánry soupeří, aby se ve finále mohly spojit v jeden nerozlučný celek. K nalezení harmonie mezi těmito dvěma složkami se prý hudebníci dostali až během psaní předchozího alba Design Your Universe. Opět se můžeme těšit na zpěvné hymny, propracovanou orchestraci a mocnou hradbu kytar, baskytary a bicích.

Autorství placky o třinácti kouscích náleží, jako již tradičně, zejména Marku Jansenovi. Nahrávání proběhlo v Gate Studio v Německu a do role producenta se stylizoval producentský mág Sascha Paeth, kterého jsme naživo mohli vidět třeba v Kamelotu nebo v Avantasii, a který v poslední době stojí u vzniku obrovského množství nahrávek na poli melodického metalu.

Vše začne v pátek 9. března. Své nové dílo představí nejprve v rodném Holandsku, pak se rozletí do širého světa. K nám zavítá během turné dvakrát, 18. května do zlínského MOR Café a hned následující den do pražského KC Vltavská. Půjde o unikátní koncerty, ke kterým rozhodně nemůžeme být lhostejní.

Epica – Requiem for the Indifferent
Datum vydání: 9. března 2012
Vydavatel: Nuclear Blast

Tracklist:

Karma

Monopoly on Truth

Storm the Sorrow

Delirium

Internal Warfare

Requiem for the Indifferent

Anima

Guilty Demeanor

Deep Water Horizon

Stay the Course

Deter the Tyrant

Avalanche

Serenade of Self-Destruction 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!