Floex a Fiordmoss připravili společné turné

Ve středu 25. dubna proběhne na brněnské Flédě společný koncert hudebních projektů Floex a Fiordmoss. Obě seskupení představí aktuální alba a také trochu rozšířené koncertní sestavy. Floex bude hrát materiál z alba Zorya, jež vyšlo na značce Minority records v září 2011. Fiordmoss představí v premiéře písně z alba Ink Bitten, vydaného vlastním nákladem v únoru 2012.

Floex in ZKA4T Studio Floex in ZKA4T Studio Zdroj: Floex - press pack

Obě kapely patří na české hudební scéně díky novým nahrávkám k často skloňovaným jménům, a neminuly je tak ani nominace na nejrůznější výroční ceny či žebříčky. Floex (vl. jménem Tomáš Dvořák) obdržel dvě žánrové ceny Anděl 2011 (elektronická hudba, alternativní hudba), zároveň byl nominován na nově vzniklé ceny kritiků Apollo a Vinyla. Fiordmoss obdrželi cenu kritiků Vinyla v kategorii Objev roku.

Floexe, který má od podzimu ustálenou koncertní sestavu (elektronika, dva klarinety a bicí), doplní na všech šesti koncertech také zpěvačka Sára Vondrášková, v Paláci Akropolis (24. 4.) se objeví i speciální host Petr Skála na baskytaru. Zazní zde také jedna nová píseň. Koncerty budou doplněny o projekce Veroniky Vlkové. Tomáš Dvořák (kromě hudební produkce je i známým multimediálním umělcem a tvůrcem oceňovaných soundtracků k počítačovým hrám Machinárium a Samorost) momentáně dokončuje soundtrack ke krátkému filmu newyorského režiséra Forresta McClaina. Zároveň pracuje na interaktivní audiovizuální instalaci Archifon pro Bruselský festival Nuit Blanche - nadšené reportáže o jejím posledním provedení na festivalu PAF v Olomouci se objevily v respektovaných světových mediích jako Wired, BBC či magazínu Forbes.

Kapela Fiordmoss v roce 2011 absolvovala úspěšné propagační turné k albu Gliese. Zároveň pracovala na materiálu na nové album Ink Bitten. Kvůli nemoci šlach na rukou zpěvačky Petry Hermanové začal v kapele hostovat kytarista Jan Boroš (ex Wotienke), aby se rychle stal novou oporou Fiordmoss a podílel se výrazně autorsky i na novém albu. V říjnu 2011 byla Petra vybrána jako česká zástupkyně na Red Bull Music Academy 2011 - intenzívní dvoutýdenní hudební kurz v Madridu. Pětipísňové album Ink Bitten vyšlo v podobě digitálního downloadu na stránkách kapely a v květnu se objeví na pultech i vinylová LP verze, navíc plná remixů od producentů jako Raisa K (UK, Micachu and The Shapes), Giganta (Řecko), Anna Love (USA), Boska (Norsko) či domácí Tvyks.

Po skončení společného turné dále kapely budou hojně koncertovat, objeví se i na důležitých českých a slovenských festivalech jako Colours of Ostrava, Bažant Pohoda či Letní Filmová Škola.

SPOLEČNÉ KONCERTY:
23. 4. - České Budějovice, Slávie
24. 4. - Praha, Palác Akropolis
25. 4. - Brno, Fléda
26. 4. - Olomouc, Jazz Tibet Klub
27 .4. - Břeclav, Kafé Piksla
28. 4. - Valašské Meziříčí, M-klub

Přehled

 • Název akce: FLOEX, FIORDMOSS AFTER: DJS AVA
 • Datum: středa, 25 duben 2012
 • Místo: Fléda Brno
 • Cena: předprodej 160 / na místě 200
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Studentský majáles, Hněvkovského, Brno, 10. 5. 2019

  Již devátý ročník Studentského majálesu proběhl tento víkend v Brně. Na fotogalerii se můžete podívat zde.

 • Hlavními hvězdami Studentského Majálesu v Brně jsou David Koller a německá kapela Leoniden!

  Studentský Majáles Brno přiveze do moravské metropole zvučná jména české i zahraniční hudební scény! Hlavními hvězdami jsou David Koller, německá indie-rocková kapela Leoniden a švédský raper Prop Dylan. Návštěvníci se mohou těšit také na Pokáče, PSH, Skyline, Cocotte Minute, Ventolina a další. Devátý ročník proběhne 10. května ve sportovním areálu Hněvkovského v brněnském Komárově. Tolik skvělé muziky za 100 Kč zažije Brno jen jednou ročně.

 • Foto: Stanley Clarke Band, Sono centrum, Brno, 23. 4. 2019

  V úterý 23. dubna vystoupil v rámci JazzFest Brno americký špičkový jazzový baskytarista Stanley Clarke se svojí kapelou plnou mladých talentů. Stanley Clark je v hudební historii znám jako první muzikant, který mistrně ovládl jak akustický kontrabas tak elektrickou baskytaru a díky své čtyřicetileté kariéře se stal živoucí legendou. Koncert v brněnském Sono centru nakonec zvedl diváky i ze židlí. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Foto: Jelen, Kateřina Marie Tuchá, Míša Tučná, Sono, Brno, 11. 12. 2018

  Kapela Jelen, Míša Tučná a Kateřina Marie Tichá. Na fotogalerii z koncertu v brněnském klubu Sono se můžete podívat zde.