Jimmy Kelly a jeho pouliční band zamíří i do Česka

Jeden ze členů legendárních The Kelly Family,  Jimmy Kelly, se stejně jako někteří z jeho sourozenců chystá podívat do České republiky. V rámci turné Viva La Street se zastaví 4. května v Městském divadle ve Slaném.

Jimmy Kelly & Folk Band Jimmy Kelly & Folk Band Zdroj: pořadatel koncertu

Jak je z názvu patrné, turné Viva La Street oslavuje ulice. Právě zde totiž začala hudební kariéra The Kelly Family i samotného Jimmyho. Po celosvětovém uznání a mnoha vyprodaných halách se tak jeden ze slavných sourozenců vrací ke kořenům svého úspěchu.

Šňůru se stejným názvem odjel Jimmy již v letošním roce, avšak díky jejímu úspěchu se rozhodl pokračovat směsí irského folku, bluegrass, šansonu a španělského folkloru i v roce nadcházejícím.

„Po excesivním životě se všemi životními vrcholy a pády jsem se znovu našel v situaci, která se mi zprvu zdála být surreální. Často jsem hrál na ulici tam, kde jsme ještě před pár lety plnili ty největší stadiony. Ulice je tvrdá a drsná, ale upřímná. Jaká je odezva, to záleží na tom, jak jsi dobrý a kolik jsi připraven dát do své písně. Ulice ti nabízí neuvěřitelné setkání s lidmi."Jimmy Kelly

Jimmy a jeho band se dali dohromady, jak jinak, na ulici v roce 2007. Pár muzikantů se spolu dalo do řeči a vzniklo seskupení, ze kterého prýští vášeň i profesionalita. Formace čítá dohromady osm hudebníků, pod jejichž rukama ožívají akordeon, mandolína, viola, housle, banjo, kytara, marimbafon, bicí, foukací harmonika, kontrabas, klarinet i saxofon.

Název turné Viva La Street 2013 v sobě ukrývá sedm koncertů, ze kterých bude natočeno DVD. Tento záznam by měl být plnohodnotným hudebním dokumentem o muzikantech, cestování a hudbě. Na DVD se mají možnost objevit i Češi, a to 4. květnaMěstském divadle ve Slaném.

Přehled

 • Název akce: Jimmy Kelly & Folk Band - Viva La Street
 • Datum: sobota, 04 květen 2013
 • Místo: Městské divadlo Slaný
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Árstídir jsou na desce Nivalis v té nejlepší formě

  Islandská kapela Árstídir již prošla řadou změn, co se počtu členů kapely týče. Nyní v triu vydává nové album nazvané Nivalis, které obsahuje 13 autorských skladeb převážně v angličtině, ale i na rodnou islandštinu, na kterou jsme u této kapely zvyklí, také dojde. Pokračují ve stejném stylu i nyní?

 • Lara Fabian dojala pražské publikum

  Belgicko-kanadská zpěvačka Lara Fabian je především paní zpěvačkou, jelikož její hlas nelze přeslechnout. Ač se jedná o popovou tvorbu této hudebnice, Lara ji oživuje mnohojazyčnými texty, tentokrát ale do Prahy přijela se svou anglicky zpívanou deskou nazvanou Camouflage a vystoupila zde rovnou dvakrát, dva dny po sobě v prostorách Kongresového centra.

 • Foto: Lara Fabian, Kongresové centrum Praha, 14. 6. 2018

  Několik fotografií z druhého koncertu belgicko-italské zpěvačky Lary Fabian, který se konal 14. června 2018 v pražském Kongresovém centru.

 • Struny podzimu 2018 nabídnou premiéry napříč žánry

  Objevný, odvážný, multižánrový. Tak definují pořadatelé hudební festival Struny podzimu. Ani 22. ročník, který se uskuteční od 9. října do 10. listopadu, nezůstane této charakteristice nic dlužen. Festival nabídne celkem jedenáct koncertních večerů.