Jimmy Kelly a jeho pouliční band zamíří i do Česka

Jeden ze členů legendárních The Kelly Family,  Jimmy Kelly, se stejně jako někteří z jeho sourozenců chystá podívat do České republiky. V rámci turné Viva La Street se zastaví 4. května v Městském divadle ve Slaném.

Jimmy Kelly & Folk Band Jimmy Kelly & Folk Band Zdroj: pořadatel koncertu

Jak je z názvu patrné, turné Viva La Street oslavuje ulice. Právě zde totiž začala hudební kariéra The Kelly Family i samotného Jimmyho. Po celosvětovém uznání a mnoha vyprodaných halách se tak jeden ze slavných sourozenců vrací ke kořenům svého úspěchu.

Šňůru se stejným názvem odjel Jimmy již v letošním roce, avšak díky jejímu úspěchu se rozhodl pokračovat směsí irského folku, bluegrass, šansonu a španělského folkloru i v roce nadcházejícím.

„Po excesivním životě se všemi životními vrcholy a pády jsem se znovu našel v situaci, která se mi zprvu zdála být surreální. Často jsem hrál na ulici tam, kde jsme ještě před pár lety plnili ty největší stadiony. Ulice je tvrdá a drsná, ale upřímná. Jaká je odezva, to záleží na tom, jak jsi dobrý a kolik jsi připraven dát do své písně. Ulice ti nabízí neuvěřitelné setkání s lidmi."Jimmy Kelly

Jimmy a jeho band se dali dohromady, jak jinak, na ulici v roce 2007. Pár muzikantů se spolu dalo do řeči a vzniklo seskupení, ze kterého prýští vášeň i profesionalita. Formace čítá dohromady osm hudebníků, pod jejichž rukama ožívají akordeon, mandolína, viola, housle, banjo, kytara, marimbafon, bicí, foukací harmonika, kontrabas, klarinet i saxofon.

Název turné Viva La Street 2013 v sobě ukrývá sedm koncertů, ze kterých bude natočeno DVD. Tento záznam by měl být plnohodnotným hudebním dokumentem o muzikantech, cestování a hudbě. Na DVD se mají možnost objevit i Češi, a to 4. květnaMěstském divadle ve Slaném.

Přehled

 • Název akce: Jimmy Kelly & Folk Band - Viva La Street
 • Datum: sobota, 04 květen 2013
 • Místo: Městské divadlo Slaný
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Paul Brady a Andy Irvine se vrátili o 40 let

  Když se řekne: "Teď vám zahrajeme skladby z desky, kterou jsme nahrávali před čtyřiceti lety...", ihned si posluchač uvědomí, jaká doba mezitím uplynula. Paul Brady a Andy Irvine desku nahráli přesně před 42 lety a nejen ji přijeli živě představit na pražský koncert v rámci festivalu Struny podzimu. Část hudební historie ostrovního Irska tak přemístili alespoň na jeden večer k nám.

 • Foto: Paul Brady a Andy Irvine, Divadlo Archa, 17. 10. 2018

  Jedinečná příležitost se naskytla fanouškům irské folkové hudby v Divadle Archa, kde vystoupili průkopníci tohoto žánru Paul Brady a Andy Irvine a během dvě a půl hodiny trvajícího koncertu zazpívali a zahráli irské tradicionály ve vlastní úpravě i autorské skladby. Z koncertu, který se konal pod záštitou festivalu Struny podzimu a mnoho měst toto uskupení během tohoto miniturné nenavštívilo, vám přinášíme fotoreport.

 • Začínají Struny podzimu plné českých premiér

  Bezprecedentní množství českých premiér připravili pořadatelé 22. ročníku hudebního festivalu Struny podzimu. Od 9. října do 10. listopadu se v Praze představí například průkopník minimalismu a pianista Terry Riley se svým synem a především skvělým kytaristou Gyanem, soulová zpěvačka Lizz Wright nebo Andy Irvine a Paul Brady, kteří stáli u zrodu irské folkové scény. Poprvé do Česka míří i jeden z předních představitelů „art rapu“ Open Mike Eagle.

 • Ed Sheeran plánuje letní megakoncert v Praze

  Kytarista, zpěvák a skladatel Ed Sheeran je v posledních letech objevem na hudební scéně. Ale dnes už se zařadil mezi nejvýraznější hudební osobnosti současnosti. A nyní chystá koncert v Praze!