Jimmy Kelly a jeho pouliční band zamíří i do Česka

Jeden ze členů legendárních The Kelly Family,  Jimmy Kelly, se stejně jako někteří z jeho sourozenců chystá podívat do České republiky. V rámci turné Viva La Street se zastaví 4. května v Městském divadle ve Slaném.

Jimmy Kelly & Folk Band Jimmy Kelly & Folk Band Zdroj: pořadatel koncertu

Jak je z názvu patrné, turné Viva La Street oslavuje ulice. Právě zde totiž začala hudební kariéra The Kelly Family i samotného Jimmyho. Po celosvětovém uznání a mnoha vyprodaných halách se tak jeden ze slavných sourozenců vrací ke kořenům svého úspěchu.

Šňůru se stejným názvem odjel Jimmy již v letošním roce, avšak díky jejímu úspěchu se rozhodl pokračovat směsí irského folku, bluegrass, šansonu a španělského folkloru i v roce nadcházejícím.

„Po excesivním životě se všemi životními vrcholy a pády jsem se znovu našel v situaci, která se mi zprvu zdála být surreální. Často jsem hrál na ulici tam, kde jsme ještě před pár lety plnili ty největší stadiony. Ulice je tvrdá a drsná, ale upřímná. Jaká je odezva, to záleží na tom, jak jsi dobrý a kolik jsi připraven dát do své písně. Ulice ti nabízí neuvěřitelné setkání s lidmi."Jimmy Kelly

Jimmy a jeho band se dali dohromady, jak jinak, na ulici v roce 2007. Pár muzikantů se spolu dalo do řeči a vzniklo seskupení, ze kterého prýští vášeň i profesionalita. Formace čítá dohromady osm hudebníků, pod jejichž rukama ožívají akordeon, mandolína, viola, housle, banjo, kytara, marimbafon, bicí, foukací harmonika, kontrabas, klarinet i saxofon.

Název turné Viva La Street 2013 v sobě ukrývá sedm koncertů, ze kterých bude natočeno DVD. Tento záznam by měl být plnohodnotným hudebním dokumentem o muzikantech, cestování a hudbě. Na DVD se mají možnost objevit i Češi, a to 4. květnaMěstském divadle ve Slaném.

Přehled

 • Název akce: Jimmy Kelly & Folk Band - Viva La Street
 • Datum: sobota, 04 květen 2013
 • Místo: Městské divadlo Slaný
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Charles Aznavour, Kongresové centrum, Praha, 16. 3. 2018

  Vitální, talentovaný a stále jedinečný. To je francouzská žijící legenda šansonu Charles Aznavour, který v květnu oslaví již 94 let! Podívejte se na fotogalerii z pražského koncertu. 

 • Trochu jiné svátky: Vánoce 1914 inspirovaly mnoho hudebníků

  Štědrý den je jedním z mála dní v roce, kdy se sejde celá rodina a sváteční atmosféra ovládne všechny přítomné. Zimní svátky míru ale ne každý může trávit v rodinném kruhu v teple domova. Otočme pomyslné stránky knihy o hodně let nazpět a vraťme se v historii. Před sto lety ještě stále probíhala první světová válka. V zákopech bojovali, strádali a umírali vojáci v podmínkách, které si dnes ani v nejmenším nedokážeme představit. Pojďme si připomenou událost, která i válečné dny na několik chvil zpříjemnila. 

 • Legendární Charles Aznavour vystoupí v Praze

  Legendární arménsko-francouzský šansoniér, zpěvák, hudebník a herec Charles Aznavour se po dvou letech vrátí do Prahy. Tento „malý muž se smutnýma očima" dokáže z jeviště nepřetržitě hodinu a půl fanouškům svými písněmi rozdávat nostalgii, melancholii, ale i radost a naději.

 • Indie folkoví Fleet Foxes míří do Prahy

  Vánoce letos přišly předčasně. Kapely, které Českou republiku dlouho míjely, na příští rok ohlásily svá vystoupení a přidali se k nim i Fleet Foxes, indie-folková skupina ze Seattlu.