Kytarový mág Slash opět přijede do Prahy

Po dvou letech se vrací do Prahy bývalý kytarista Guns N´Roses SLASH. Koncert se uskuteční 19. listopadu 2015 v Malé sportovní hale v pražských Holešovicích. Slashe doprovodí partička The Conspirators a vynikající zpěvák Myles Kennedy.

Slash a Myles Kennedy v Lucerně Slash a Myles Kennedy v Lucerně Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Slash, vlastním jménem Saul Hudson, se stal známým jako solový kytarista rockové skupiny Guns N'Roses, kterou po neshodách v roce 1996 opustil. Již dva roky předtím začal s vlastním projektem Slash's Snakepit, kde působili bývalí spoluhráči z GNR Gilby Clark a Matt Sorum. Vydali dvě alba a v roce 2001 se skupina definitivně rozpadla. Následoval další solový projekt Velvet Revolver, kde se Slash opět sešel s bývalými kolegy z GNR Matt Sorumem a Duff McKaganem. Kapela nahrála celkem 3 alba a sklízela úspěch. Bohužel celý projekt doplatil na problémové chování zpěváka Scott Weilanda a kapela se ocitla bez zpěváka, který do této chvíle nebyl obsazen. Velvet Revolver, i přes sliby vydání dalšího alba, přestali fungovat.

Čtěte také Slash: Kytarový mistr opět nezklamal  


Na základě tohoto neúspěchu se Slash rozhodl jít cestou samostatného kytarového sólisty a v roce 2010 vydává úspěšné album SLASH. Na desku si přizval mnoho interpretů z oblasti rockové hudby, jako Ozzy Osbourn, Lemmy Kilmister, Chris cornell, Fergie a Myles Kennedy. Právě Myles Kennedy byl Slashem osloven, aby ho doprovodil na chystaném turné k toto desce. Tím vznikla skvělá symbióza, která nahrála další dvě skvělá alba Apocalyptic Love a World in Fire. Na všech těchto solových albech včetně koncertů Slasha doprovází skupina skvělých hudebníků pod názvem The Conspirators. Kapela v současné době vystupuje ve složení Myles Kennedy - zpěv, Brent Fitz - bicí, Todd Kerns - basa a zpěv a Frank Sidoris - kytara.

 

 

Právě poslední desku, která vyšla v loňském roce, přijede Slash & The conspirators představit v listopadu také do Prahy. Během koncertu zazní nejen písně z tohoto alba, ale také hity z předchozích slashových kapel včetně GNR. Naposledy mohli fanoušci vidět Slashe v roce 2013 ve Velkém sálu Lucerny. Bude to jeho 3 návštěva v ČR.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Vstupenky se v síti Ticketpro objeví 28. srpna od 10 hodin dopoledne za jednotnou cenu 1490 Kč.

Přehled

 • Název akce: Slash
 • Datum: čtvrtek, 19 listopad 2015
 • Místo: Praha
 • Cena: 1490 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert The Comet Is Coming

  Cosmic Jazz v taneční rovině aneb hudba budocnosti pozpátku. Londýnská postjazzová hvězda poprvé v České republice 19. listopadu v prostorách Paláce Akropolis!

 • Foto: Richie Kotzen, KorunníÍ Pevnůstka, Olomouc, 11.7.2019

  Druhý koncert v ČR odehrál Richie Kotzen v Olomouci, v kotli Korunní pevnůstky s panoramatem věží historického města za zády. Z tohoto skvělého koncertu tohoto vynikajícího kytaristy a zpěváka přinášíme fotoreport.

 • Rammstein se blíží ku Praze

  Německá skupina Rammstein vznikla v roce 1994 a od té doby vydala úctyhodných šest alb. Že šest není moc? Téměř všechny přinesly aspoň jeden velký hit. První album s názvem Herzeleid vyprodukovalo píseň Rammstein, další Sehnsucht světoznámou skladbu Du Hast či song Engel. Aktuálně kapela zaujala vydáním nové písně s názvem Deutschland.

 • Rozhovor s Jeffem Angellem: Skladby se samy napíšou, když je necháte

  Před koncertem skupiny Walking Papers v pražském klubu Café v lese se povedlo redakci musicweb.cz vyzpovídat frontmana kapely - Jeffa Angella. V rozhovoru se mimo jiné rozhovořil o svých inspiracích, či jak u něj probíhá tvůrčí proces při skládání nových písní.