Město Er na vánočním koncertě Michala Prokopa

Pro svůj tradiční vánoční koncert si Michal Prokop připravil opravdovou hudební lahůdku - dvacetiminutovou skladbu Město Er, kterou spolu s Framusem Five zahraje i Karlovarský symfonický orchestr.

Michal Prokop Michal Prokop Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 Michal Prokop, jeden z našich nejznámějších zpěváků, letos v létě oslavil již 70. narozeniny a to vskutku velkolepě - dvoudenním hudebním festivalem Krásný ztráty, který se konal v Lokti nad Ohří. Kromě Framusu Five se zde sešly špičky naší rockové scény jako například Radim Hladík, Vladimír Mišík, ze Slovenska Collegium Musicum v čele s Mariánem Vargou a mnoho dalších. Co však bylo na tomto festivalu naprosto unikátním - skladba Město Er, která zazněla po 45 letech v původním aranžmá a zahraná poprvé naživo, společně s Karlovarským symfonickým orchestrem.Pro velký úspěch tuto skladbu Michal Prokop zařadil i do programu svého vánočního koncertu, který uspořádá opět ve Foru Karlín 21. prosince 2016. Sám zpěvák k tomu dodává: „Nesmírně se těším, že si znovu zahrajeme Město Er s Karlovarským symfonickým orchestrem a umožníme tak posluchačům užít si společně s námi skladbu v koncertní podobě."
Celé album Město Er bylo také v letošním roce po 45 letech vydáno v reedici na LP, CD i v digitální podobě a jeho první náklad LP byl rozebrán během několika málo dní.

Prohlédněte si také Fotogalerii z vánočního koncertu 2015  

Vánoční koncerty Michala Prokopa mají vždy úžasnou sváteční, výjimečnou atmosféru a pro každý si  zpěvák pečlivě připravuje speciality a zve zajímavé hudební hosty. Necháme se překvapit, koho uslyšíme letos. Pokud jste se do Lokte na festival Krásný ztráty nedostali a rádi by jste slyšeli živě Město Er, máte jedinečnou šanci nyní v Praze. Vstupenky na vánoční koncert Michala Prokopa jsou již v předprodeji a navíc prvních 200 diváků, kteří si vstupenky zakoupí on-line na adrese Ticketportal.cz, získá dárek v podobě CD Město Er.
 

Přehled

 • Název akce: Vánoční koncert Michala Prokopa
 • Datum: středa, 21 prosinec 2016
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: od 690 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Michal Prokop zve na vánoční koncert

  Přestože léto ještě neskončilo, je třeba pomalu se připravovat na tradiční vánoční koncert Michala Prokopa.

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • Před Kool & the Gang zahrají David Kraus & Gipsy Brothers a Top Dream Company

  Na konci loňského roku jsme vás již informovali o koncertě legendárních Kool & the Gang v Praze a vzhledem k tomu, že se uskuteční už zanedlouho, naši pozvánku nejen oživíme, ale i doplníme o předkapely, které budou mít za úkol diváky pěkně rozehřát.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.