Metaloví bohové Judas Priest se vracejí

Málokdo ve světě těžkého kovu si tolik zaslouží přívlastek legenda jako parta, co si už 46 (!) let říká Judas Priest. Posledním ze zakladatelů v sestavě zůstává basák Ian Hill. Párkrát už měli namále, ale vždy se dokázali vrátit a znovu se zmocnit svého žezla. V jaké jsou kondici se budeme moc přesvědčit na dvou červnových koncertech v ČR.

Judas Priest už připravují nové album Judas Priest už připravují nové album Zdroj: Oficiální facebook profil skupiny Judas Priest

Když v prosinci 2010 kapela ohlásila rozlučkové Epitaph Tour, zdálo se, že její příběh se blíží k vyvrcholení. O to větší překvapení vyvolala novinka o měsíc později, kdy hudebníci potvrdili, že pracují na novém materiálu, a končí pouze se světovými turné. V dubnu téhož roku se opět zdálo, že je po všem, když předposlední zakládající člen, kytarista K.K.Downing, ohlásil svůj odchod. Jeho náhradou, původně pouze na zbytek turné, se stal Richie Faukner z kapely Lauren Harrisové (ano, dcery Steva Harrise).

Jenomže Faukner si se svými novými parťáky náramně porozuměl a navíc se zdá, že tělesu vlil tolik potřebnou čerstvou krev do žil. Kapele to naživo šlapalo skvěle, jak jsme se ostatně mohli přesvědčit v červnu 2011 v Praze a v květnu následujícího roku v Pardubicích. Jen tvorba novinky se táhla donekonečna a její vydání se dlouho zdálo být spíše zbožným přáním než jistotou. Nakonec jsme se ale Redeemer of Souls před rokem dočkali. Metaloví bozi na nic nečekali a vyrazili na cesty ho podpořit. A v našich luzích a hájích si dokonce naplánovali dvě zastávky - 25. června v ostravské ČEZ Areně a o den později v pražské O2 areně.

Richie Faukner se v nedávném interview rozpovídal o svém zapojení do procesu vzniku posledního alba: "Tihle chlapíci byli hodně otevření a ochotní vyslechnout si jaké nápady jsem měl. To pro mě byla ohromná lekce. Nebylo to jako přijít do nějaké diktatury, kdy je jeden nebo dva členové, co o všem rozhodují. Bylo mi řečeno, že takhle to u nich vždycky chodilo, dva kytaristé a zpěvák. A hned se mě ptali na názor. Samozřejmě, že jsme předtím spolu strávili spoustu času na Epitaph Tour, tam se hodně posílilo naše kamarádství a vzájemná důvěra, přesvědčil jsem se, že můj názor, ale i názor všech ostatních v kapele, bude brán v potaz. Jasně, nemůže všechno projít jak si představuješ, ale můžeš počítat s tím, že ti bude nasloucháno. To je při nástupu do studia ideální konstalace pro kreativitu. Věděl jsem, že mohu přijít s vlastními nápady, a pokud budou fungovat, budou použity. A to platilo pro všechny, něco mě napadlo a Glenn hned povídá, že má něco, co by se k tomu hodilo. Nebo Rob přišel s nějakou hlasovou linkou a šel za mnou, jestli k tomu nemám nějakou melodii. Hodně mi to rozvázalo ruce, nebylo to žádné "Tohle nemůžeš, támhleto nemůžeš", nebo "Bude to takhle". Děláme to, co vychází z našeho srdce. Priest byli odjakživa spolkem silných individualit, ale zároveň jednotkou s vlastním charakterem. A když tvoříme od srdce, tak to z té kapely vyzařuje."

Přehled

 • Název akce: JUDAS PRIEST
 • Datum: pátek, 26 červen 2015
 • Místo: O2 Arena Praha
 • Cena: 990 – 1490 korun
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Opeth mají pivo a Darkest Hour zmrzlinu

  Hudebníci už dnes nenabízí jen trička, mikiny nebo kšiltovky. K dostání jsou třeba trsátka, skleničky nebo klíčenky. A nejen to. Oficiální merchandise se v mnoha případech rozrůstá o nejrůznější položky, které se dají konzumovat. Velmi oblíbené je například pivo. Před pár dny se na scéně objevila další kapela, která tento zlatavý mok nabízí.

 • While She Sleeps vydají na jaře novou desku

  While She Sleeps se před několika měsíci pochlubili nahráváním nové, v pořadí čtvrté studiové desky. Na konci října pak do světa vyslali zprávu s podrobnostmi. Nového alba se fanoušci britské pětice dočkají na jaře. A to není vše.

 • Foto: Lordi, Roxy, Praha, 8. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreportáž z koncertu finské metalové skupiny Lordi, který proběhl v pražském klubu Roxy. 

 • Slipknot vydali nový singl a příští rok zahrají v pražské O2 areně

  Po třech letech se do Česka vrátí maskovaná parta z amerického státu Iowa. Slipknot zde odehrají svůj čtvrtý koncert.

Další podobné články