Metaloví bohové Judas Priest se vracejí

Málokdo ve světě těžkého kovu si tolik zaslouží přívlastek legenda jako parta, co si už 46 (!) let říká Judas Priest. Posledním ze zakladatelů v sestavě zůstává basák Ian Hill. Párkrát už měli namále, ale vždy se dokázali vrátit a znovu se zmocnit svého žezla. V jaké jsou kondici se budeme moc přesvědčit na dvou červnových koncertech v ČR.

Judas Priest už připravují nové album Judas Priest už připravují nové album Zdroj: Oficiální facebook profil skupiny Judas Priest

Když v prosinci 2010 kapela ohlásila rozlučkové Epitaph Tour, zdálo se, že její příběh se blíží k vyvrcholení. O to větší překvapení vyvolala novinka o měsíc později, kdy hudebníci potvrdili, že pracují na novém materiálu, a končí pouze se světovými turné. V dubnu téhož roku se opět zdálo, že je po všem, když předposlední zakládající člen, kytarista K.K.Downing, ohlásil svůj odchod. Jeho náhradou, původně pouze na zbytek turné, se stal Richie Faukner z kapely Lauren Harrisové (ano, dcery Steva Harrise).

Jenomže Faukner si se svými novými parťáky náramně porozuměl a navíc se zdá, že tělesu vlil tolik potřebnou čerstvou krev do žil. Kapele to naživo šlapalo skvěle, jak jsme se ostatně mohli přesvědčit v červnu 2011 v Praze a v květnu následujícího roku v Pardubicích. Jen tvorba novinky se táhla donekonečna a její vydání se dlouho zdálo být spíše zbožným přáním než jistotou. Nakonec jsme se ale Redeemer of Souls před rokem dočkali. Metaloví bozi na nic nečekali a vyrazili na cesty ho podpořit. A v našich luzích a hájích si dokonce naplánovali dvě zastávky - 25. června v ostravské ČEZ Areně a o den později v pražské O2 areně.

Richie Faukner se v nedávném interview rozpovídal o svém zapojení do procesu vzniku posledního alba: "Tihle chlapíci byli hodně otevření a ochotní vyslechnout si jaké nápady jsem měl. To pro mě byla ohromná lekce. Nebylo to jako přijít do nějaké diktatury, kdy je jeden nebo dva členové, co o všem rozhodují. Bylo mi řečeno, že takhle to u nich vždycky chodilo, dva kytaristé a zpěvák. A hned se mě ptali na názor. Samozřejmě, že jsme předtím spolu strávili spoustu času na Epitaph Tour, tam se hodně posílilo naše kamarádství a vzájemná důvěra, přesvědčil jsem se, že můj názor, ale i názor všech ostatních v kapele, bude brán v potaz. Jasně, nemůže všechno projít jak si představuješ, ale můžeš počítat s tím, že ti bude nasloucháno. To je při nástupu do studia ideální konstalace pro kreativitu. Věděl jsem, že mohu přijít s vlastními nápady, a pokud budou fungovat, budou použity. A to platilo pro všechny, něco mě napadlo a Glenn hned povídá, že má něco, co by se k tomu hodilo. Nebo Rob přišel s nějakou hlasovou linkou a šel za mnou, jestli k tomu nemám nějakou melodii. Hodně mi to rozvázalo ruce, nebylo to žádné "Tohle nemůžeš, támhleto nemůžeš", nebo "Bude to takhle". Děláme to, co vychází z našeho srdce. Priest byli odjakživa spolkem silných individualit, ale zároveň jednotkou s vlastním charakterem. A když tvoříme od srdce, tak to z té kapely vyzařuje."

Přehled

 • Název akce: JUDAS PRIEST
 • Datum: pátek, 26 červen 2015
 • Místo: O2 Arena Praha
 • Cena: 990 – 1490 korun
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Závěr Masters of Rock obstarali metalová královna a démon

  V nedělním line upu samozřejmě nejvíc vyčuhoval basák Gene Simmons. Kromě něj nás ale také čekaly dvě bandy, co rády zpívají o alkoholických substancích a pochopitelně návrat blonďaté dračice Doro Pesch.

 • Třetí den Masters of Rock přinesl cvoky, monstra a jedno velké loučení

  Sobotní headliner Udo Dirkschneider se na Masters of Rock přijel definitivně rozloučit se svou minulostí v kapele Accept, jejichž písně prý od něj v budoucnu již neuslyšíme. Bylo tedy zřejmé, že setlist Dirschneider by měl být patřičně reprezentativní. Na Ronnie James Dio Stage se také vrátili Lordi, ale titul krále sobotního večera si pro sebe nakonec uzmul někdo jiný.

 • Festival Rock Heart je za dveřmi: line-up uzavřeli W.A.S.P.

  Již za pár týdnů se otevřou brány zámecké zahrady v Moravském Krumlově. Uskuteční se zde třetí ročník festivalu Rock Heart, který bude stejně jako v minulém roce dvoudenní. Festival nabídne řadu jak tuzemských tak i zahraničních hvězd. Line-up už je uzavřený, poslední oznámenou kapelou se stal jeden z headlinerů, americká heavymetalová skupina W.A.S.P.

 • Druhý den Masters of Rock ve znamení dýní a modrovlásky s hlasem z pekla

  V pátečním programu vyčnívali především Helloween, zažívající oslnivý úspěch po návratu ztracených synů Kaie Hansena a Michaela Kiskeho a také Arch Enemy. Pozornost ale zasluhovali i mnozí další interpreti možná menšího věhlasu, ale o to většího potenciálu zaujmout.

Další podobné články