Mňága a Žďorp má v Číně dveře dokořán

Tímto nadpisem by se dala stručně shrnout cesta kapely do Číny, kterou absolvovala s cílem natočit desku Made in China. Podařilo se, album vyšlo 3. listopadu 2014 a skupina vyráží na turné.

Mňága a Žďorp Mňága a Žďorp Zdroj: management kapely

V dubnu letošního roku jsme vás informovali o záměru kapely  Mňága a Žďorp natočit desku s názvem Made in China. A pokud se Made in Valmez natáčela na Moravě, nová by logicky měla vzniknout přímo v Číně. Kvůli náročnosti celého projektu byla zapotřebí i finanční podpora fanoušků, které hudebníci vyzvali ke sbírce pomocí serveru Startovač. Na účtu se sešlo více než půl milionu korun a kapela tak mohla vyrazit za svým dobrodružným cílem.

Čtěte také: Mňága a Žďorp chystá novou desku a prosí o pomoc fanoušky

„Celá naše akce Čína byla ohromným zážitkem! Bylo to hektické až až, každý den nabitý událostmi k prasknutí. Zapomněli jsme doma klávesy, já si zvrtnul kotník, občas měl někdo hnačku a během našeho vystoupení na festivalu v Pekingu jsme zažili písečnou bouři. Úžasná byla dvacetikilometrová túra na kole pralesem v Sečuánu nebo procházka po náměstí Nebeského klidu,“ popisuje cestu zpěvák Mňágy Petr Fiala. „První dva dny se jen zapojovalo a já jezdil s naším velkým pomocníkem Martinem Hoškem z českého velvyslanectví po Pekingu sem a tam a sháněli jsme chybějící části vybavení. Samotnou desku jsme nahráli za necelé 3 dny. V písničkách Rodné lány a Za teplých letních nocí hostují i tři mladé Číňanky. Nechtěl jsem žádné profesionálky, ale holky, co si prostě jen rády zazpívají.“

 

 

Jestli bude Made in China úspěšné jako dvacet tři let stará deska Made in Valmez se brzy ukáže. V prodeji je teprve pár dní, a to nejen na CD a MC, ale i na vinylové desce a flash disku - vybrat si může každý. Kapela zároveň vyrazila na podzimní turné do českých a slovenských klubů, během kterého album dokonce třikrát pokřtí.
První výprava Mňágy a Žďorp do exotické Číny byla úspěšná; kromě nahrávání desky stihli muzikanti ještě zahrát na třech festivalech a pořadatelé o ně projevili zájem i do budoucna. Čínská zeď je tedy nezastavila, ba naopak, a další cesty do této země nejsou nereálné.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Rozpis koncertů Made in China Tour:
07. 11. Zubří
14. 11. Tábor
15. 11. Klatovy
20. 11. Brno - křest
21. 11. Rychnov u Jablonce nad Nisou
22. 11. Děčín
28. 11. Nitra
29. 11. Bratislava - křest
06. 12. Kolín
12. 12. Zlín
13. 12. Prostějov
15. 12. Praha - křest
19. 12. Vysoké Mýto

Podrobnější informace ke koncertům a koupi vstupenek najdete na www.mnaga.cz .

 

Přehled

 • Název akce: Made in China Tour
 • Datum: čtvrtek, 20 listopad 2014
 • Místo: Brno
 • Cena: 220 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Léto fest, BVV, Brno, 16. 8. 2019

  Na fotogalerii z brněnské zastávky festivalu Léto fest se můžete podívat zde. Vystoupily kapely Mnága a žďorp, Mig 21, Mandrage nebo Monkey Business.

 • Festival LétoFest míří do Brna

  LétoFest to je tour osmi letních festivalů, které zasáhnou celou Českou republiku a nabídnou bohatý hudební i doprovodný program.

 • Foto: Mezi Ploty, Bohnice, Praha, 26. 5. 2019

  Již po 27. se konal v areálu psychiatrická nemocnice Bohnice multižánrový festival Mezi Ploty. Letošní ročník přilákal rekordní počet návštěvníků, kteří si mohli vybrat z velikého počtu kapel, divadel, přednášek, workshopů a dalších doprovodných akcí.  
  Nedělní program zahrnoval mimo jiné koncerty kapel Sto zvířat, Mňága a Žďorp, Robin&son, Barbora Poláková, Lake Malawi, PSH, Rybičky 48, Mucha, Klara & The Pop či Krucipüsk. Na samotný závěr celého festivalu zahrál se svojí kapelou Tomáš Klus. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce.

 • Foto: 100 let Republiky, Lucerna, Praha, 28. 10. 2018

  V rámci oslav 100 let od vzniku Československé republiky se konal ve Velkém sálu pražské Lucerny koncert několika českých rockových kapel. Jako první se publiku představili Michal Pavlíček s Monikou Načevou. Poté vystoupil před již zaplněnou Lucernou Vladimír Mišík s ETC. Jako přídavek zahrál píseň Sluneční hrob, za kterou sklidil bouřlivé ovace. Vladimíra Mišíka poté vystřídala kapela Vltava, která je v současné době na turné připomínající 20 let od vydání jejich úspěšného alba Marx Engels Beatles. Dalším vystupujícím byl David Koller se svojí kapelou. Ten ve svém setu zahrál jak osvědčené hity kapely Lucie, tak také několik vlastních písní, jako například Gypsy Love.