Norští Satyricon smetou Prahu neobvyklým koncertem

Satyricon, originální black metalová kapela z Norska, se po dvou letech vrátí do Čech se svou temnou show. Tentokrát však půjde o představení zcela neobvyklé a samotná kapela slibuje své nejlepší turné vůbec. A čím tedy bude koncert tak výjimečný? Jednoduše: Na pódiu se totiž můžete objevit klidně i vy.

Skupina Satyricon plánuje přivézt svou show i do Prahy Skupina Satyricon plánuje přivézt svou show i do Prahy Zdroj: Oficiální Facebookový profil skupiny Satyricon

Norská black metalová kapela Satyricon nemá o originální nápady rozhodně nouzi. Důkazem je koncept plánovaného evropského turné, při kterém se skupina zastaví i v Praze. A že půjde o událost zcela nevídanou, o tom nemůže být sporu.

Poté, co Satyricon prožili velký úspěch díky jejich poslednímu turné v roce 2013, plánují další metalovou explozi, která srovná polovinu Evropy se zemí. Nové turné nesoucí název The Dawn Of A New Age Tour 2015 tak bude oslavou vydání živě nahrané desky jménem Satyricon – Live At The Opera. Toto album, společně se stejnojmenným DVD, bylo nahráno za přítomnosti členů norské národní opery přímo v operní budově a jeho vydání je plánováno na březen 2015.

Samotné koncerty však budou z velké části plné překvapení: Satyricon totiž hledají po celé Evropě nejrůznější hudebníky, kteří by byli ochotní zahrát si s nimi na pódiu. Žádné dva koncerty tak nebudou nikdy stejné. Jste-li tedy dobří v hraní na nějaký hudební nástroj, který není v sestavě skupiny, můžete zkusit své štěstí a kontaktovat kapelu přes jejich oficiální stránky. Pamatujte ale, že v takovém případě budete muset dobře ovládat i umění improvizace.

„Chceme, aby každý koncert měl uměleckou hodnotu a byl skvělým zážitkem pro hudebníky, zbytek publika i pro nás samotné. Zajímá nás, kdo všechno může přidat nějaké zajímavé prvky do naší hudby. Můžete hrát na housle, piano, bubny či jakýkoliv jiný nástroj, vážně," prohlašují Satyricon na svých stránkách.

Ve věci má jasno hlavně zpěvák kapely Satyr (Sigurd Wongraven): „Chceme odehrát neobvyklé koncerty při speciálním turné. Plánujeme zahrát písně, které jsme nikdy naživo nehráli, a plánujeme živé jamování s různými lidmi. Nechci, aby to bylo obyčejné turné podporující vydání desky. V roce 2015 uvidíte začátek úplně nových Satyricon, budete svědky něčeho neobvyklého. A pokud hrajete na nějaký nástroj, napište nám a neváhejte se přidat. Pokud nehrajete, nevadí – přijďte si to prostě užít. Toto turné bude oslavou našeho vztahu s vámi, fanoušky.“

Satyricon se během svého turné zastaví v pražském Paláci Akropolis 13. dubna 2015. Chcete-li ale za touto norskou legendou vyrazit i do zahraničí, možností je více než dost. Skupina se tak například zastaví i v Německu, Rakousku, Polsku, Švédsku, Francii nebo Anglii.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Airbourne na festivalech hrají v čím dál prestižnějších časech a fanoušků přibývá. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.