PJ Harvey přiveze svou spektakulární show do Prahy

Nestárnoucí hvězda alternativního rocku se po pěti letech vrácí do Prahy. Přiveze s sebou nové album The Hope Six Demolition Project vydané letos. Koncert se uskuteční 13. října. Předprodej lístků již odstartoval.

PJ Harvey PJ Harvey Zdroj: Maria Mochnacz, 2015

Stálice rockové scény PJ Harvey se proslavila začátkem devadesátých let a svoji ikonickou pozici si udržela až dodnes. Začátek její kariéry sahá ke stejnojmenému triu, které se proslavilo albem Dry, které je hudebními kritiky hojně opěvováno - údájně ho mezi svých TOP20 nejoblíběnějších alb zařadil také sám Kurt Cobain. Nicméně trio se po vydání druhého alba rozpadlo a PJ Harvey se nadále věnovala hudbě sólově. Díky tomu možná máme možnost sledovat její nespoutaný vývoj, který prošel řadou vlivů například z pole indie rocku, punku či blues. Avšak pomyslnou škatulku alternativního rocku si PJ Harvey zachovala a může se pyšnit hned několika oceněním. Stejně jako se PJ Harvey neomezuje jedním stylem, tak se neomezuje jedním nástrojem. PJ Harvey zvládá hru na kytaru, klavír, saxofon, basu, harmoniku či na méně obvyklé varhany nebo autoharfu. Její multiinstrumentalita je také možná jednou z věcí, proč je její hudba tak zajímává a pestrá.

 

 

Chystané tour bude mít celkem 17 koncertů napříč Evropou a Británií, odkud PJ Harvey pochazí. Show získává skvělé hodnocení ze všech stran. Hovoří se o ní jako o velkolepé podívané, která vás okouzlí svojí sílou, radostí a mnoha podněty vybarvené písněmi odrážející dnešní dobu. Prostřednictvím písní vykresluje své zážitky z cest po Kosovu, Afghánistánu a americkém Washingtonu. Zpěvačka, která se tentokrát prezentuje se saxofonem přijede s kapelou, bez tradiční bicí soupravy, kterou nahradila perkusemi, které celému představení dodají zas poněkud jiný zvuk.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

PJ Harvey vydala 13. července nový singl, který nebyl zahrnut do posledního alba. Jeho název je Guilty, a zde si ho můžete přehrát a nasát skvělou atmosféru ještě před koncertem, který vypukne ve Fóru Karlín. Lístky si můžete zakoupit v síti Ticketpro. Jejich cena je 1250 korun. Na místě v den konání koncertu je bude možné koupit za 1400 korun.

 

Přehled

 • Název akce: PJ Harvey
 • Datum: čtvrtek, 06 říjen 2016
 • Místo: Fórum Karlín
 • Cena: 1250 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Arcade Fire v Praze: Jedna z nejlepších koncertních kapel vystoupila před poloprázdnou halou

  Skupina Arcade Fire poprvé vystoupila u nás a představila svou téměř dokonalou až extatickou show a vzor muzikantství. Možná by stačilo napsat pár superlativů a recenze by byla hotová, když jedinou vadou koncertu bylo, že se jeho intenzita chvílemi až nedala vydržet.

 • Foto: Michal Pavlíček, Střelecký ostrov, Praha, 14. 6. 2018

  Michal Pavlíček vystoupil v červnový večer pod širým nebem v příjemném prostředí Střeleckého ostrova se svou kapelou ve složení Miloš Meier - bicí, Martin Ivan - basa, Michal Nejtek – klávesy. Představili zde skladby z právě natáčeného sólového alba Michala Pavlíčka Pošli to tam, které vyjde v září u Warner music. Začátek koncertu obstaral smyčcový Pavel Bořkovec Quartet, který v instrumentální podobě předvedl skladby od Rolling Stones, Black Sabbath a Pražského výběru. pak již přišla chvíle pro Michala Pavlíčka a jeho kapelu.

  Sledujte Musicweb na Facebooku:
   

  Výtečná práce se zvukem na kterou jsme u něj již zvyklí a precizní instrumentální výkony ovšem bez samoúčelného exhibování, zato procítění a emoce v každém tónu a akordu. Po skladbách z připravované desky již publikum vřele přivítalo Báru Basikovou kterou pamatujeme po boku Michala Pavlíčka v legendární kapele Stromboli od které zaznělo několik skladeb. Poté se opět připojil Pavel Bořkovec Quartet  kterým kapela zahrála dávnou skladbu Pražského výběru Olda je přítel můj, dále pak kapela zahrála v instrumentální podobě písničku Villa Ada od Stromboli spolu s hostem - houslistou Janem Mráčkem. Dalším hostem byl energický Matěj Ruppert s kterým vypálil Michal Pavlíček a jeho parta dvě písně od Matějovi domovské kapely Monkey Business. Večer završil symbolický duet Michala. Pavlíčka s Bárou Basikovou Veliké Lalulá

 • Foto: Ozzy Osbourne, Letiště Letňany, Praha, 13. 6. 2018

  Ve středu 13.6. vystoupil na pražském letňanském letišti legendární Ozzy Osbourne, který se zde rozloučil s českým publikem. Před samotným Ozzym zahráli hned tři „předskokani“. Jako první se představili španělští heavymetaloví hudebníci Lords of Black. Hned po nich následoval sólový projekt zpěváka z Korn Jonathana Davise. V neposlední řadě vystoupila americká superskupina Hollywood Vampires, která v čele se zpěvákem Alice Cooperem, kytaristou Joe Perrym a Johnny Deppem sklidila zasloužené ovace. Závěr večera již patřil samotnému Ozzymu, který během 90 minut přehrál své největší hity. Podívejte se na fotografie, které byly pořízeny přímo z kotle pod pódiem.

 • Hvězdnou sestavu účinkujících na festivalu Rock Heart 2018 uzavírají W.A.S.P.

  Zámecký amfiteátr v Moravském Krumlově bude v druhé polovině srpna, přesně ve dnech 17.-18.8. již potřetí dotvářet unikátní atmosféru festivalu Rock Heart, který letos láká na dosud nejsilnější program ve své historii. Ten budou zdobit především Hammerfall, Epica, Sodom a nově také W.A.S.P.