PJ Harvey přiveze svou spektakulární show do Prahy

Nestárnoucí hvězda alternativního rocku se po pěti letech vrácí do Prahy. Přiveze s sebou nové album The Hope Six Demolition Project vydané letos. Koncert se uskuteční 13. října. Předprodej lístků již odstartoval.

PJ Harvey PJ Harvey Zdroj: Maria Mochnacz, 2015

Stálice rockové scény PJ Harvey se proslavila začátkem devadesátých let a svoji ikonickou pozici si udržela až dodnes. Začátek její kariéry sahá ke stejnojmenému triu, které se proslavilo albem Dry, které je hudebními kritiky hojně opěvováno - údájně ho mezi svých TOP20 nejoblíběnějších alb zařadil také sám Kurt Cobain. Nicméně trio se po vydání druhého alba rozpadlo a PJ Harvey se nadále věnovala hudbě sólově. Díky tomu možná máme možnost sledovat její nespoutaný vývoj, který prošel řadou vlivů například z pole indie rocku, punku či blues. Avšak pomyslnou škatulku alternativního rocku si PJ Harvey zachovala a může se pyšnit hned několika oceněním. Stejně jako se PJ Harvey neomezuje jedním stylem, tak se neomezuje jedním nástrojem. PJ Harvey zvládá hru na kytaru, klavír, saxofon, basu, harmoniku či na méně obvyklé varhany nebo autoharfu. Její multiinstrumentalita je také možná jednou z věcí, proč je její hudba tak zajímává a pestrá.

 

 

Chystané tour bude mít celkem 17 koncertů napříč Evropou a Británií, odkud PJ Harvey pochazí. Show získává skvělé hodnocení ze všech stran. Hovoří se o ní jako o velkolepé podívané, která vás okouzlí svojí sílou, radostí a mnoha podněty vybarvené písněmi odrážející dnešní dobu. Prostřednictvím písní vykresluje své zážitky z cest po Kosovu, Afghánistánu a americkém Washingtonu. Zpěvačka, která se tentokrát prezentuje se saxofonem přijede s kapelou, bez tradiční bicí soupravy, kterou nahradila perkusemi, které celému představení dodají zas poněkud jiný zvuk.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

PJ Harvey vydala 13. července nový singl, který nebyl zahrnut do posledního alba. Jeho název je Guilty, a zde si ho můžete přehrát a nasát skvělou atmosféru ještě před koncertem, který vypukne ve Fóru Karlín. Lístky si můžete zakoupit v síti Ticketpro. Jejich cena je 1250 korun. Na místě v den konání koncertu je bude možné koupit za 1400 korun.

 

Přehled

 • Název akce: PJ Harvey
 • Datum: čtvrtek, 06 říjen 2016
 • Místo: Fórum Karlín
 • Cena: 1250 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Interpol odehrají první koncert k 15. výročí debutové desky v Praze

  Je tomu již 15 let, co americká indie rocková sebranka Interpol vydala svou první, přelomovou desku Turn On The Bright Lights a patřičně se toto výročí rozhodla oslavit s fanoušky na území Evropy, Ameriky a Mexika 29 speciálními koncerty, na kterých zahrají album od začátku až do konce.

 • Colours of Ostrava: Poslední den s Katarzií a Jamiroquai

  Poslední den Colours of Ostrava byl ve znamení studené sprchy. Netýkala se však žádného hudebního zklamání, ale průtrže mračen, která v podvečerních hodinách doslova propláchla celý areál Dolních Vítkovic.

 • Foto: Jethro Tull + Stromboli, Konopiště, 21. 7. 2017

  Příjemný podvečer v amfiteátru pod zámkem Konopiště odstartovala skupina Jeseter. Pak již nastoupili očekávamí Jethro Tull v čele s frontmanem Ianem Andersonem. Perfektní zvuk, skvělé výkony všech muzikantů, neúnavný Anderson teatrálně pobíhající a tančící pódiem na jedné noze. Největší pecky kapely, úžasná flétna, hutná kytara… jen ten zpěv Iana Andersona už není pochopitelně to, co býval v 70. letech, ale koncertu to nijak neuškodilo. Pořadatelská agentura a služba by si zasloužila zvláštní odstavec - poněkud přehnané “bezpečnostní opatření” před pódiem (kde je beztak propadliště cca v šířce 20 metrů), fronty na stáncích na 1,5 hodiny nebo i déle, občas arogantní ochranka… Setmělo se a nastoupili Stromboli v původní sestavě. Koncert otevřelo Sandonoriko, následoval blok novějších songů v angličtině, trochu chladněji přijímaný (všichni čekali na legendární hity kapely), i když některé písně měly také obrovskou sílu a velkou instrumentální hodnotu. Pak již konečně došlo na Carmen, Villa Ada, Veliké Lalulá, Košilela... nadšeně přijímané publikem. Precizní zvuk, skvělý výkony Báry Basikové, nezaměnitelná kytara Michala Pavlíčka, který si hru opravdu užíval a servíroval vygradovaná sóla i jemné polohy… Kapela přidala lehce pro ni netypickou “funkovou” Okolo ohňů, ale ani poté ji ovace publika nenechaly odejít ze scény na dlouho. Ó hory, ó hory, závěr, který musel přijít! Díky za krásný večer!

 • Foto: Colours of Ostrava, 22. 7. 2017

  Colours of Ostrava 2017 je minulostí. Poslední den jedné z největších hudebních akcí sezóny přinesl vystoupení Afro Celt Sound System nebo českého zpěváka Davida Kollera. V posledních hodinách také na festivalový areál dopadla silná bouřka. Ani ta však nezabránila fanouškům užít si show dalších headlinerů Jamiroquai či koncert skupiny Justice, který program na největších stagích zakončil.