Rocková Ostrava má na špičce line-upu Kabáty Doporučený

Dolní areál Vítkovice si letos neodpočine. Sotva si industriální památky vysokých pecí oddechly po festivalu Colours of Ostrava, už se mohou těšit na další hudební akci. V polovině srpna se do Ostravy chystá festival Rocková Ostrava.

Kabát se pyšní titulem headlinera Kabát se pyšní titulem headlinera Eva Makovská, MusicWeb.cz

Hlavní hvězdou festivalu Rocková Ostrava bude skupina Kabát. Sedminásobní držitelé Českého slavíka mají v Ostravě dost velký počet fanoušků a stálých příznivců. V loňském roce jich na havířovské vystoupení přišlo na třicet tisíc.

Další hvězdy, na které se Vítkovice musí připravit, budou kapely Citron a Alkehol. Ostravskou scénu bude reprezentovat Citron. Kapela, která vznikla před pětatřiceti lety, vzpomene při koncertu muzikanta a dlouholetého člena kapely Jindřicha Kvitu, který zemřel před patnácti lety. Ani Alkehol ale nezůstane pozadu. Za dvacetiletou kariéru se sestava formace nezměnila a lze předpokládat, že předvedou pořádnou show jako vždy.

Myslíme si, že právě propojení průmyslové památky s atraktivní hudbou bude pro návštěvníky festivalu velkým lákadlem.Tomáš Horáček, organizátor akce

Dále se na festivalu předvede skupina Škwor, která brázdí naše pódia již čtrnáctým rokem. V minulém roce vydala desku Drsnej kraj, která se zařadila mezi nejlépe prodávaná alba v Česku. Zajímavým souborem bude rovněž skupina Segment. Její historie sice není tak dlouhá, do širšího podvědomí se ale dostala již v roce 2009, kdy se zúčastnila soutěže Česko Slovensko má talent a dostala se až do finále.

 

 

Kapela Judas Priest Revival se sice nemůže rovnat originálu, ale i tak jejich koncerty dosahují nebývalé kvality. Skladby, které prezentují při svých vystoupeních, pocházejí z alb, která nazpíval Rob Halford. Velkým překvapením může být i skupina Whitesnake Revival. Toto uskupení v našem kraji nehrálo deset let. Fanoušci však jistě ocení hardrock, který kapela předvádí. Rockový line-up doplní ještě Airfare, Willow Lake či The Pant.

Rocková Ostrava ovládne moravské industriální plochy 12. srpna. Dolní oblast Vítkovice své brány otevře ve 12 hodin, aby o dvě hodiny později mohla odstartovat další letní hudební svátek. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 550 korun. Na místě se jejich ceny vyšpláhají k 600 korunám

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Supertramp Classics

  Před 50 lety založili britskou hudební formaci Supertramp dva úžasní muzikanti – klávesista Rick Davies a multiinstrumentalista Roger Hodgson. Začala se tak psát kapitola jedné z nejvlivnějších pop a art rockových hudebních skupin. Slavné hity ze 70. a 80. let zazní naživo v Divadle Hybernia v Praze v pondělí 28. října 2019.

 • Foto: Glenn Hughes, Sono Centrum, Brno, 4. 9. 2019

  Úžasný zpěvák a baskytarista, Glenn Hughes vystoupil se svojí strhující show "GLENN HUGHES PERFORMS CLASSIC DEEP PURPLE LIVE" sestavenou z nejlepších hitů této skupiny. Glenn skvěle využívá svého velkého hlasového rozsahu, především ve výškách si s ním vyloženě pohrával až na maximum. Celá kapela skvěle šlapala v rytmech "starého dobrého rocku" a zhruba uprostřed dostal prostor jejich bubeník na svoji sólovou bubenickou show! Ve zběsilých rytmech stačil žonglovat paličkami, strkat si je do uší či do nosu a vyvrcholením bylo nalití vody na buben, který ji svojí vibrující blánou vystřikoval v gejzírech dokola! Skvělý koncert Glena a jeho superskupiny Black Country Communion nejen potěšil, ale přímo pořádně rozžhavil všechny návštěvníky brněnského Sona.