The Tap Tap vydávají nové album Noha na kolejích

Nedávno jsme vás informovali o chystané nové desce kapely The Tap Tap, která bude zanedlouho pokřtěna na tradiční Mikulášské, nyní vám ji blíže představíme.

Kamil Střihavka a Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap Kamil Střihavka a Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap Zdroj: management kapely

 

Nová deska dostala název Noha na kolejích a hned vysvětlíme proč. K natočení alba si kapely přizvala zajímavé hosty z řad našich předních hudebníků, mezi kterými je i Lou Fanánek Hagen a Wabi Daněk, který nazpíval trampskou dnes již téměř hymnu Rosa na kolejích. Fanánek má z kolejí zase jinou životní zkušenost, neboť právě na kolejích přišel o nohu. Písně The Tap Tap jsou (jak jmse již zvyklí) plné černého humoru a ne jinak tomu bude i na nové, v pořadí již čtvrté desce. Písně jsou pro ně napsány na míru a kromě Wabiho a Fanánka zde také uslyšíme Kamila Střihavku, Dádu Patrasovou i ostříleného spolupracovníka kapely Xindla X.Výše uvedení zpěváci si také zahrají i v připravovaném videoklipu k písni Noha na kolejích a přidají se ještě Petr Čtvrtníček, Matěj Rupert a nebude chybět frontman kapely The Tap Tap Jiří Holzman.
Na nové desce čeká celkem 11 skladeb, o jejichž hudbu a texty se postarali Tomáš a Matěj Belkovi, Rudolf Brančovský, Jan Kalina, Pavel Bělobrádek a Jiří a Šimon Ornestovi.
Na tradiční Mikulášské s The Tap Tap, která se letos kvůli rekonstrukci Státní opery uskuteční ve Foru Karlín 6. prosince, bude nová deska slavnostně pokřtěna a uslyšíme i některé z nových skladeb.

Čtěte také: The Tap Tap opět zvou na Mikulášskou

Jak jsme vás informovali v naší pozvánce na koncert The Tap Tap, křtít se bude i kniha Ředitel autubusu, kterou vám dnes také více představíme. Na hudební scéně není kapela The Tap Tap, složená z handicapovaných studentů Jedličkova ústavu, žádným nováčkem. Mají za sebou stovky koncertů nejen u nás, ale i v zahraničí, na jaře letošního roku uvedli také světově unikátní divadelní představení Nefňuka, které se s velkým úspěchem stále hraje na Nové scéně Národního divadla. A o tom všem pojednává nedávno vydaná kniha Lucie Fialové, nazvaná Ředitel autobusu, podle jedné z prvních a pravděpodobně nejúspěšnější písni The Tap Tap. Kniha popisuje dlouholetou hudební dráhu této u nás velice oblíbené kapely, najdete v ní almanach černého humoru o lidech s handicapem a zpěvník ke starším i nejnovějším písničkám skupiny dokonce s akorodvými značkami.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Pokud již vlastníte některá z tří doposud vydaných studiových alb kapely The Tap Tap a rádi by jste svou sbírku rozšířili o novinkovou desku Noha na kolejích a nechali si ji dokonce i podepsat - máte možnost 6. prosince v karlínském Foru. Čeká vás večer plný hudby a humoru ve sváteční mikulášské předvánoční atmosféře a o čerty s anděly také nebude nouze.

Přehled

  • Název akce: Mikulášská s The Tap Tap
  • Datum: úterý, 06 prosinec 2016
  • Místo: Forum Karlín
  • Cena: 250 - 490 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS