V Jazz Docku se uskuteční projekt High Risk trumpetisty Davea Douglase

V rámci koncertního bloku Jazz čtyř kontinentů, který dramaturgicky utváří klub Jazz Dock, se uskuteční již 23. dubna zajímavý elektrojazzový koncert amerického trumpetisty Davea Douglase.

Dave Douglas Dave Douglas Zdroj: of. web
Dave Douglas postavil svůj projekt High Risk na opravdu kvalitním obsazení. Za bicí mu na koncertě zasedne věhlasný hudebník Mark Guiliana. Jazzoví fanoušci si ho mohou pamatovat z koncertů s Avishaiem Cohenem ( Avishai Cohen Trio), rovněž též spolupracoval i s klavíristou Bradem Mehldauem. Sestavu dále doplní basista Jonathan Maron, ten se pro změnu může chlubit spoluprací s Anoushkou Shankar či Kurtem Rosenwinkelem.

 

 

Onen elektronický prvek celé sestavu, muž, který bude kapelový základ přetvářet v zvukomalebnou koláž zvuků, není nikdo jiný než proslulý DJ Shigeta. Tento hudební experimentátor se pokouší již delší dobu o novou podobu elektro-jazz-fusion a právě v rámci tohoto projektu se o tom mohou návštěvníci již brzy přesvědčit. Faktem je, že doteď většina fusion jazzu fungovala spíše heterogenním dojmem. Tedy, že jazzoví hudebníci a DJ hráli vedle sebe, ale v rámci celku se beztak jednalo o dva odlišné světy. Přiblížit proto tyto různé hudební složky je výzvou, kterou přijal právě Dave Douglas v projektu High Risk.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Dave Douglas se nepouští do takových experimentů poprvé. Již dříve spolupracoval i například na slavné desce Masada s Johnem Zornem, kde se míchala hudba elektronická s freejazzem , rovněž se podílel i na natáčení desky Sanctuary s jiným známým trumpetiskou – Cuong Vu. Projekt High Risk bude odstartován tedy již 23. dubna od deseti hodin večer, cena vstupného se pohybuje od 390 do 750 korun.

Přehled

 • Název akce: Dave Douglas - High Risk
 • Datum: čtvrtek, 23 duben 2015
 • Místo: Jazz Dock Praha
 • Cena: 390-750 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Italská dvojice Ilaria Graziano a Francesco Forni vystoupí v Café v lese

  Americana, folk, blues, rock, tango, vášnivé neapolské písně a ještě lépe, všechno pěkně dohromady. Jak to umí snad jen Ilaria Graziano & Francesco Forni. To vše budou moci poznat fanoušci, kteří tento týden navštíví pražský klub Café v lese.

 • Bluesman vypráví příběh Petera Jurkoviče

  Billy Gibbons ze ZZ TOP nebo Eric Clapton mají jedno společné. Elektrické kytary od českého výrobce Petera Jurkoviče. Na motivy jeho příběhu vznikl film, který mimo jiné dokazuje, že blues je nejen hudebním, ale i životním stylem.

 • Ve Futuru Music Baru vystoupí experimentální skupina Red Baraat

  Nezaměnitelný zvuk a nakažlivé rytmy mísící tradiční indickou hudbou s bollywoodskými melodiemi, new orleanským jazzem, psychedelií a vlivy celého hudební světa. Američtí Red Baraat se vrací po sedmi letech do Prahy.

 • Beth Hart představila druhý singl z chystané desky

  Beth Hart se letos do Prahy vrátí se zbrusu novým studiovým albem, které pojmenovala stejně jako první singl War In My Mind a světlo světa spatří v druhé polovině září. Nyní zveřejnila první videoklip k písni Bad Woman Blues.