09.09.2020 11:00

Indican vydává první klip s názvem Frozen Doporučeno

Nový hudební projekt Indican, ve kterém se sešli zpěvák Jiří Jirák, basák Filip Lorenc, bubenice  Klára Böhm (Nylon Jail), kytarista Tomáš Velzel (Two Men) a pianistka Alena Pohlová (Alen), se na pódiu představí poprvé 10. září na Horním náměstí v Olomouci. A to velkolepě s doprovodem Moravské filharmonie Olomouc.

Ještě předtím ale vydává Indican první videoklip s názvem Frozen s hostujícím baskytaristou Buty, Petrem Vavříkem.

Píseň pojednává o jakési formě chladnosti a absenci emocí u mužů v jistých životních situacích, především v těch život ohrožujících. Zároveň také o důležitosti projití si temnějšími okamžiky a zbavení se dětské naivity. Vznikla vlastně dost intuitivním způsobem, vzal jsem do ruky kytaru a přestal jsem hrát a zpívat až když píseň skončila. Momenty tvorby, kdy téměř nevím co dělám, ale děje se cosi, troufám si říct dobrého, mám na tvorbě velmi rád.“ Říká Jirák.

 

 

Indican v textech pracuje s motivy silných životních zkušeností, které hráči mají i díky svému pestrému etnickému původu. Vychází ze symboliky křesťanství, ale také indiánské tématiky, vnitřní nutnosti propojování kultur a nacházení vzájemného porozumění odlišností.

Písně vycházejí z projektu Two Men (2005-2009), kde působil Jirák, Velzel i Lorenc, letos na jaře se rozhodli pro obnovení sestavy a začala práce na aranžích staršího a tvorbě nového materiálu. Ten se představí 10. září v rámci Dnů evropského dědictví v Olomouci během open air koncertu doprovázeného vizuální show, elektronickou a rytmickou sekcí. Indican  přizval Moravskou filharmonii Olomouc pod vedením dirigenta Jana Kučery.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Vstup volný, možnost zakoupení místa k sezení za 50 korun. Předprodej v Informačním centru Olomouc od 1. 9. 2020. Akce probíhá za podpory statutárního města Olomouce a Olomouckého kraje.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.