12.05.2022 13:56

Do České republiky zavítá silné kytarové duo Vinnie Moore a Tara Lynch

Fanoušci rockových instrumentálek si určitě nenechají ujít koncert dvou výrazných jmen americké školy. Do pražského klubu Vagon zavítají Vinnie Moore a Tara Lynch

Americký kytarista Vinnie Moore, rodák z New Castle ve statě Delaware, patří k souputníkům Yngwieho Malmsteena, či Tonyho MacAlpina. První kytaru dostal k Vánocům ve dvanácti a jeho oslnivý talent se začal brzy projevovat. Kariéru zahájil hraním po barech a hospodách, ale brzy padnul do oka hledačům talentů a roce 1986 vydal sólový debut - instrumentální album Mind's Eye. Bylo mu jednadvacet let. Mladík si rychle získával pozornost, nahrávka obdržela několik ocenění odborných magazínů a prodejní čísla překročila hranici 100 000 kousků. Brzy přišly první nabídky ke spolupráci. Mezi nejvýraznější štace patří určitě ta u samotného Alice Coopera, s nímž nahrál v roce 1991 album Hey Stoopid!. V roce 2003 se přidal k legendárním UFO, kde si drží flek sólového kytaristy dodnes a 22. října by s nimi měl vystoupit na jejich finálovém koncertu v Aténách. Sólových alb má na kontě již devět, zatím poslední Soul Shifter vyšlo v roce 2019.

Multiinstrumentalistka Tara Lynch (zvaná Gui-Tara) zpívá, hraje na elektrickou a akustickou kytaru, ale také na basu, bicí a klavír. Kromě toho odmala skládá vlastní materiál. Mezi svými kolegy se těší vynikající pověsti a na svém aktuálním albu Evil Enough ji podpořily mezinárodní hvězdy jako Vinny Appice (Black Sabbath/Dio), Tony MacAlpine, či Phil Soussan (Ozzy Osbourne/Billy Idol). Hudbu studovala mimo jiné u Steva Vaie, Chada Smithe (Red Hot Chili Peppers) a Dereka Sheriniana (Dream Theater, Black Country Communion, Joe Bonamassa). Navzdory svým skvělým technickým dovednostem při hraní spoléhá především na inspiraci a instinkt.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.