Amon Amarth vydají poprvé konceptuální album. Bude se jmenovat Jomsviking!

Každý fanoušek vikingských death metalových bojovníků ze Švédska by měl zpozornět: skupina Amon Amarth totiž vydává novou desku! Ponese název Jomsviking a bude zároveň prvním konceptuálním albem v historii kapely. Těšte se, album totiž vyplouvá do světa již 25. března.

Amon Amarth konečně vydávají další desku. A tentokrát dokonce konceptuální! Amon Amarth konečně vydávají další desku. A tentokrát dokonce konceptuální! Zdroj: Amonamarth.com

Metaloví bojovníci Amon Amarth pomalu tahají z rukávu další album. A to ne jen tak ledajaké: poprvé během dlouhé kapelní existence totiž „Amoni" vydají konceptuální desku, na které budou jednotlivé písničky za sebou vyprávět napínavý příběh.

Těšíte se? To je dobře, nová placka jménem Jomsviking totiž vypluje na pomyslném drakkaru již za pár dní, 25. března. Nad deskou drží ochrannou ruku i producent Andy Sneap (spolupráce s Megadeth, Accept či Testament), takže se určitě máme na co těšit.

„Celé psaní písní jsme vzali trochu za jiný konec. Bylo to i trochu jako psaní nějaké filmové hudby. Jednotlivé písně na sebe textově navazují a zároveň je tak i více místa pro melodie a pořádné rify. Jsou to zkrátka trochu jiní Amon Amarth, ale nemyslím si, že by někdo z fanoušků mohl být zklamaný," říká o albu frontman Johan Hegg.

A jaký příběh vlastně bude kapela na Jomsvikingu vyprávět? Johan jej popisuje jako „příběh muže, který spáchá vraždu, a tak musí uprchnout. Na útěku se přidá ke skupině vikingských žoldáků, kteří si říkají právě Jomsvikings."

Celé album je tak dle Johanových slov inspirováno starou krvelačnou legendou z dvanáctého století, takže se fanoušci těchto bojovníků mají vážně na co těšit.

Zde je již malá ukázka pro všechny natěšené nedočkavce:

Pokud si ale Amon Amarth nechcete nechat ujít naživo, nezapomeňte, že tato banda se nám představí na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Lístky nakoupíte v předprodeji na oficiálních stránkách události.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • České Budějovice čeká Southern Steel Night Vol.4

  České Budějovice se na konci března stanou dějištěm Southern Steel Night Vol. 4 a promění se tak z jihočeského města na město z jihu USA.

 • The Tip zahrají svůj energický set ve Vagonu

  Příznivci přímočarého hard rocku by si ve svých kalendářích rozhodně měli zaškrtnout datum 20. března 2019. Večer se v pražském klubu Vagon představí formace The Tip. Čtveřice mladíků z města country by měla patřit k největším nadějím svého žánru. Podporu poskytnou plzenští Steven Daniels.

 • Devin Townsend se vrací do Česka

  Kmotr progresivního metalu Devin Townsend poctí Česko svou návštěvou letos hned dvakrát. Nejprve akustickým vystoupením a později představením zbrusu nové desky.

 • Traktor se Šachoffnicí opět překonává předchozí album

  Kapela Traktor se po vydání úspěšného alba Artefuckt etablovala mezi špičku tuzemského rocku, odjela hojně navštěvovaná halová turné a zabodovala na několika velkých festivalech. Na novém albu Šachoffnice si tedy mohla dovolit pokus o průzkum neprobádaných vod.

Další podobné články