Amon Amarth vydají poprvé konceptuální album. Bude se jmenovat Jomsviking!

Každý fanoušek vikingských death metalových bojovníků ze Švédska by měl zpozornět: skupina Amon Amarth totiž vydává novou desku! Ponese název Jomsviking a bude zároveň prvním konceptuálním albem v historii kapely. Těšte se, album totiž vyplouvá do světa již 25. března.

Amon Amarth konečně vydávají další desku. A tentokrát dokonce konceptuální! Amon Amarth konečně vydávají další desku. A tentokrát dokonce konceptuální! Zdroj: Amonamarth.com

Metaloví bojovníci Amon Amarth pomalu tahají z rukávu další album. A to ne jen tak ledajaké: poprvé během dlouhé kapelní existence totiž „Amoni" vydají konceptuální desku, na které budou jednotlivé písničky za sebou vyprávět napínavý příběh.

Těšíte se? To je dobře, nová placka jménem Jomsviking totiž vypluje na pomyslném drakkaru již za pár dní, 25. března. Nad deskou drží ochrannou ruku i producent Andy Sneap (spolupráce s Megadeth, Accept či Testament), takže se určitě máme na co těšit.

„Celé psaní písní jsme vzali trochu za jiný konec. Bylo to i trochu jako psaní nějaké filmové hudby. Jednotlivé písně na sebe textově navazují a zároveň je tak i více místa pro melodie a pořádné rify. Jsou to zkrátka trochu jiní Amon Amarth, ale nemyslím si, že by někdo z fanoušků mohl být zklamaný," říká o albu frontman Johan Hegg.

A jaký příběh vlastně bude kapela na Jomsvikingu vyprávět? Johan jej popisuje jako „příběh muže, který spáchá vraždu, a tak musí uprchnout. Na útěku se přidá ke skupině vikingských žoldáků, kteří si říkají právě Jomsvikings."

Celé album je tak dle Johanových slov inspirováno starou krvelačnou legendou z dvanáctého století, takže se fanoušci těchto bojovníků mají vážně na co těšit.

Zde je již malá ukázka pro všechny natěšené nedočkavce:

Pokud si ale Amon Amarth nechcete nechat ujít naživo, nezapomeňte, že tato banda se nám představí na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Lístky nakoupíte v předprodeji na oficiálních stránkách události.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Nová deska Amon Amarth se blíží

  Jedenáctá řadová deska Berserker severských Amon Amarth vyjde co nevidět. Kapela, která letos v létě vystoupí na plzeňském Metalfestu, přivítá nový přírůstek už v květnu. Amoni ze zbrusu nové desky sdíleli i první ochutnávku Raven’s Flight.

 • Rammstein po letech vydali novou muziku

  Na nový materiál si fanoušci museli počkat deset let. Výsledek však stojí za to.

 • Def Leppard s Whitesnake vrátí Prahu do osmdesátých let

  Pražská O2 arena zažije v červnu dvojkoncert, jaký nemá obdoby. Během jednoho večera se představí hned dva velikáni rockové historie. Oba pocházejí z Anglie a oba zažili svou největší slávu na přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy prodávali miliony alb a hráli pro plné stadiony.

 • Adam Bomb se vrátí do Prahy

  V rámci aktuálního evropského turné se v pražském klubu Modrá Vopice se svou dynamickou show plnou ostrých kytarových riffů a pyrotechnických efektů představí veterán newyorské klubové scény - zpěvák a kytarista Adam Bomb. Jeho nenapodobitelná pódiová prezentace je tuzemskému publiku dobře známa, není tedy divu, že po čtyřech letech půjde o netrpělivě očekávaný návrat.