Amon Amarth vydají poprvé konceptuální album. Bude se jmenovat Jomsviking!

Každý fanoušek vikingských death metalových bojovníků ze Švédska by měl zpozornět: skupina Amon Amarth totiž vydává novou desku! Ponese název Jomsviking a bude zároveň prvním konceptuálním albem v historii kapely. Těšte se, album totiž vyplouvá do světa již 25. března.

Amon Amarth konečně vydávají další desku. A tentokrát dokonce konceptuální! Amon Amarth konečně vydávají další desku. A tentokrát dokonce konceptuální! Zdroj: Amonamarth.com

Metaloví bojovníci Amon Amarth pomalu tahají z rukávu další album. A to ne jen tak ledajaké: poprvé během dlouhé kapelní existence totiž „Amoni" vydají konceptuální desku, na které budou jednotlivé písničky za sebou vyprávět napínavý příběh.

Těšíte se? To je dobře, nová placka jménem Jomsviking totiž vypluje na pomyslném drakkaru již za pár dní, 25. března. Nad deskou drží ochrannou ruku i producent Andy Sneap (spolupráce s Megadeth, Accept či Testament), takže se určitě máme na co těšit.

„Celé psaní písní jsme vzali trochu za jiný konec. Bylo to i trochu jako psaní nějaké filmové hudby. Jednotlivé písně na sebe textově navazují a zároveň je tak i více místa pro melodie a pořádné rify. Jsou to zkrátka trochu jiní Amon Amarth, ale nemyslím si, že by někdo z fanoušků mohl být zklamaný," říká o albu frontman Johan Hegg.

A jaký příběh vlastně bude kapela na Jomsvikingu vyprávět? Johan jej popisuje jako „příběh muže, který spáchá vraždu, a tak musí uprchnout. Na útěku se přidá ke skupině vikingských žoldáků, kteří si říkají právě Jomsvikings."

Celé album je tak dle Johanových slov inspirováno starou krvelačnou legendou z dvanáctého století, takže se fanoušci těchto bojovníků mají vážně na co těšit.

Zde je již malá ukázka pro všechny natěšené nedočkavce:

Pokud si ale Amon Amarth nechcete nechat ujít naživo, nezapomeňte, že tato banda se nám představí na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Lístky nakoupíte v předprodeji na oficiálních stránkách události.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Studium heavy metalu není v Austrálii žádný problém

  Australská univerzita v Newcastlu nabízí Ph.D. program, který se zaměřuje na studium sociální geografie heavymetalové kultury. Na tento obor mohou studenti dokonce získat stipendium.

 • Na Rock of Sadská bude opět po roce znít němčina

  Pořadatelé festivalu Rock of Sadská našli zalíbení v německé industriální scéně a každý rok svým návštěvníkům představí aspoň jednoho reprezentanta tohoto stylu. Letošek nebude výjimkou, ale kostru dvoudenního programu pochopitelně tvoří hlavně čeští interpreti.

 • Headlinerem Rockových Třtěnic bude Miloš Dodo Doležal
  10. srpna se už počtvrté do Třtěnic u Jičína sjedou fanoušci českého rocku, aby shlédli unikátní přehlídku velikánů české rockové historie i současnosti. Přesně podle hesla festivalu - čas vrátit nemůžeme, ale vzpomínky ano.
 • Závěr Masters of Rock obstarali rockoví komedianti a progresivní titáni

  Zatímco sobotní dvojka Tarja a Within Temptation spolu báječně souzněla, nedělní finálový pár mohl jenom těžko být rozdílnější. Předtím se ale ještě na pódiu vystřídala řádka kapel, z nichž mnohé lze dnes již považovat klasiky.

Další podobné články