Public Relations mají nový klip

Public Relations vypustili do světa nový klip k písni Platonia z jejich poslední desky RESET. Od loňského léta jsou v jednom kole. V průměru hrají jeden koncert týdně, probíhající FAKKER tour jedou Public Relation s Koblížky a The Snuff.

Public Relation Public Relation Foto: Tomáš Václavek

Public Relations na svých koncertech hrají songy z poslední desky RESET, kterou vydali na Silvestra 2013. Ke konci roku 2014 pak konečně vznikl i videoklip, a to k písni Platonia. Je to zároveň první klip, který prezentuje novou elektro-rockovou éru kapely. Vznikl na Kypru : „K songu Platonia se tato exotika, jiný kraj, moře a surrealistické obrazy hodí. Platonia totiž pojednává o touze utéct do světa, kde by došlo k naplnění právě těch většinou nesplnitelných, platonických přání,“ vysvětluje zpěvák a autor textů Comar.

 

 

V průběhu zimy bylo a ještě bude možné potkat Public Relations v různých moravských klubech. Od listopadu až do února totiž probíhá FAKKER tour kapel Koblížci a The Snuff, kteří právě brázdí celou republiku s nově vydanými alby, a Public Relations vystupují v roli hostů. V loňském roce kapela objela přes 30 koncertů, z nichž nejvýznamnějším bylo předskakování finským ďáblům Waltari v Ostravě.

Čtěte také: Sarah & The Adams v klidu a míru

Skupina Public Relations vznikla v roce 2004, kdy ji založil tehdy ještě bubeník Lukáš Kraut. Ten se po nějakém čase ujal postu frontmana a zpěváka. V kapele se vystřídalo mnoho muzikantů, až se v roce 2008 sestava ustálila v podobě Lukáš Kraut - zpěv, Tomáš Frieb - kytara, Jiří Sosik - kytara, Tomáš Klos - baskytara a Lukáš Kroutil - bicí. V této sestavě kapela natočila v roce 2008 své debutové album s názvem No Turns a začala vystupovat na klubových a festivalových pódiích, posílená perkusionistou a showmanem Tomáš Demlem. O rok později skupinu opouští Lukáš Kroutil a jeho místo zaujímá Marek Konečný, který se po 13 letech vrátil z USA. Kapela pokračuje v koncertování, později už bez Tomáše Demla, který se rozhodl s Public Relations dále nevystupovat. V té době probíhají intenzivní práce na novém materiálu, které vyvrcholily v roce 2011 vydáním alba s názvem The Platinum Air. V červenci 2012 (k datu osmého výročí založení kapely) se Lukáš Kraut rozhodl věnovat pouze své sólové kariéře a Public Relations opouští. Spolu s ním odchází i kytarista Tomáš Frieb. Na začátku roku 2013 našla kapela po dlouhém hledání náhradu na post frontmana Public Relations. Tím pravým člověkem, který dokonale zapadl do představ a plánů skupiny, se stal zpěvák Jan Ražnok, který má za sebou účinkování v mnoha kapelách a projektech. V současné době kapela vystupuje v sestavě Jan Comar Ražnok - zpěv, Jiří Sosik - kytara, Tomáš Klos - baskytara a Marek Konečný - bicí. Kapelu máte možnost v nejbližší době vidět  20. února v Boskovicích, 27. února v Hranicích na Moravě a  28. února ve Vsetíně.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Černá víra Depeche Mode je věčná

  Britská kapela Depeche Mode vystoupila po 4 letech ve středu opět ve vyprodaném Edenu. Devátá zastávka v rámci probíhajícího Global Spirit Tour připadla právě na Prahu a jednalo se opět o magický hudební zážitek.

 • Rozlučka s Deep Purple jako rocková mše

  Pražská O2 arena zažila 22. května večer velkolepou show v podání britské rockové legendy Deep Purple. Jejich světové turné Infinite dává tušit, že může být poslední, což české fanoušky vyburcovalo k maximální účasti. Plno bylo na ploše i na tribunách.

 • Muse se vrací, pozitivní a plní naděje

  Po dvou letech od vydání posledního alba Drones se na scénu znovu vracejí britští rockeři Muse. Ještě předtím než vyjedou na očekávané stadionové turné po Americe s Thirty Seconds To Mars a PVRIS, vyslali do světa novinku s názvem Dig Down.

 • Papa Roach přivezou do Prahy novou desku

  V září letošního roku se můžeme těšit na koncert kapely Papa Roach, která právě vydává svou devátou studiovou desku Crooked Teeth.