Public Relations mají nový klip

Public Relations vypustili do světa nový klip k písni Platonia z jejich poslední desky RESET. Od loňského léta jsou v jednom kole. V průměru hrají jeden koncert týdně, probíhající FAKKER tour jedou Public Relation s Koblížky a The Snuff.

Public Relation Public Relation Foto: Tomáš Václavek

Public Relations na svých koncertech hrají songy z poslední desky RESET, kterou vydali na Silvestra 2013. Ke konci roku 2014 pak konečně vznikl i videoklip, a to k písni Platonia. Je to zároveň první klip, který prezentuje novou elektro-rockovou éru kapely. Vznikl na Kypru : „K songu Platonia se tato exotika, jiný kraj, moře a surrealistické obrazy hodí. Platonia totiž pojednává o touze utéct do světa, kde by došlo k naplnění právě těch většinou nesplnitelných, platonických přání,“ vysvětluje zpěvák a autor textů Comar.

 

 

V průběhu zimy bylo a ještě bude možné potkat Public Relations v různých moravských klubech. Od listopadu až do února totiž probíhá FAKKER tour kapel Koblížci a The Snuff, kteří právě brázdí celou republiku s nově vydanými alby, a Public Relations vystupují v roli hostů. V loňském roce kapela objela přes 30 koncertů, z nichž nejvýznamnějším bylo předskakování finským ďáblům Waltari v Ostravě.

Čtěte také: Sarah & The Adams v klidu a míru

Skupina Public Relations vznikla v roce 2004, kdy ji založil tehdy ještě bubeník Lukáš Kraut. Ten se po nějakém čase ujal postu frontmana a zpěváka. V kapele se vystřídalo mnoho muzikantů, až se v roce 2008 sestava ustálila v podobě Lukáš Kraut - zpěv, Tomáš Frieb - kytara, Jiří Sosik - kytara, Tomáš Klos - baskytara a Lukáš Kroutil - bicí. V této sestavě kapela natočila v roce 2008 své debutové album s názvem No Turns a začala vystupovat na klubových a festivalových pódiích, posílená perkusionistou a showmanem Tomáš Demlem. O rok později skupinu opouští Lukáš Kroutil a jeho místo zaujímá Marek Konečný, který se po 13 letech vrátil z USA. Kapela pokračuje v koncertování, později už bez Tomáše Demla, který se rozhodl s Public Relations dále nevystupovat. V té době probíhají intenzivní práce na novém materiálu, které vyvrcholily v roce 2011 vydáním alba s názvem The Platinum Air. V červenci 2012 (k datu osmého výročí založení kapely) se Lukáš Kraut rozhodl věnovat pouze své sólové kariéře a Public Relations opouští. Spolu s ním odchází i kytarista Tomáš Frieb. Na začátku roku 2013 našla kapela po dlouhém hledání náhradu na post frontmana Public Relations. Tím pravým člověkem, který dokonale zapadl do představ a plánů skupiny, se stal zpěvák Jan Ražnok, který má za sebou účinkování v mnoha kapelách a projektech. V současné době kapela vystupuje v sestavě Jan Comar Ražnok - zpěv, Jiří Sosik - kytara, Tomáš Klos - baskytara a Marek Konečný - bicí. Kapelu máte možnost v nejbližší době vidět  20. února v Boskovicích, 27. února v Hranicích na Moravě a  28. února ve Vsetíně.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Československý beatový festival se vrací a nabírá na objemu

  Není to ani půl roku zpět, co se ve Velkém sálu pražské Lucerny uskutečnil při příležitosti 50. výročí čtvrtý ročník Československého beatového festivalu a přípravy na ten pátý už jsou v plném proudu. Novinkou je rozdělení festivalu na dvoudenní akci, vzpomínkový koncert v Divadle Hybernia a soutěž ROCK PRO TENTO ROK, do které se může přihlásit libovolná skupina.

 • Jak správně vybrat akustickou pěnu? Praktické tipy

  Nejeden hudebník se zamýšlel nad tím, jak dosáhnout lepšího zvuku. Plata od vajec, staré koberce či matrace. Znáte to? Možná jste si tím také prošli, ale stříleli jste naslepo nebo jste nedosáhli požadovaného akustického efektu. Doba se změnila, to co bylo kdysi nedostupné, je nyní dostupné za rozumnou cenu a v širokém výběru. O čem je řeč? O akustické pěně.

 • Ivan Hlas Trio zahraje v Mersey

  V sobotu 21.4. vystoupí v brněnském klubu Mersey populární český  písničkář a hudebník Ivan Hlas. Ten se zde pravidelně vrací již od roku 1993, kdy hrál přijeho otevření.

 • Foto: Faela, RockCafé, 15. 4. 2018

  Faela! je velmi neortodoxní mezinárodní kapela, kterou založili muzikanti z Argentiny, Chile, Španělska i Anglie ve švédském Malmö. Hrají divoký a syrový mix různých stylů od argentinského tanga, přes latino, rock, gypsy jazz, až po balkánskou hudbu. Podívejte se na fotografie z koncertu!