Public Relations mají nový klip

Public Relations vypustili do světa nový klip k písni Platonia z jejich poslední desky RESET. Od loňského léta jsou v jednom kole. V průměru hrají jeden koncert týdně, probíhající FAKKER tour jedou Public Relation s Koblížky a The Snuff.

Public Relation Public Relation Foto: Tomáš Václavek

Public Relations na svých koncertech hrají songy z poslední desky RESET, kterou vydali na Silvestra 2013. Ke konci roku 2014 pak konečně vznikl i videoklip, a to k písni Platonia. Je to zároveň první klip, který prezentuje novou elektro-rockovou éru kapely. Vznikl na Kypru : „K songu Platonia se tato exotika, jiný kraj, moře a surrealistické obrazy hodí. Platonia totiž pojednává o touze utéct do světa, kde by došlo k naplnění právě těch většinou nesplnitelných, platonických přání,“ vysvětluje zpěvák a autor textů Comar.

 

 

V průběhu zimy bylo a ještě bude možné potkat Public Relations v různých moravských klubech. Od listopadu až do února totiž probíhá FAKKER tour kapel Koblížci a The Snuff, kteří právě brázdí celou republiku s nově vydanými alby, a Public Relations vystupují v roli hostů. V loňském roce kapela objela přes 30 koncertů, z nichž nejvýznamnějším bylo předskakování finským ďáblům Waltari v Ostravě.

Čtěte také: Sarah & The Adams v klidu a míru

Skupina Public Relations vznikla v roce 2004, kdy ji založil tehdy ještě bubeník Lukáš Kraut. Ten se po nějakém čase ujal postu frontmana a zpěváka. V kapele se vystřídalo mnoho muzikantů, až se v roce 2008 sestava ustálila v podobě Lukáš Kraut - zpěv, Tomáš Frieb - kytara, Jiří Sosik - kytara, Tomáš Klos - baskytara a Lukáš Kroutil - bicí. V této sestavě kapela natočila v roce 2008 své debutové album s názvem No Turns a začala vystupovat na klubových a festivalových pódiích, posílená perkusionistou a showmanem Tomáš Demlem. O rok později skupinu opouští Lukáš Kroutil a jeho místo zaujímá Marek Konečný, který se po 13 letech vrátil z USA. Kapela pokračuje v koncertování, později už bez Tomáše Demla, který se rozhodl s Public Relations dále nevystupovat. V té době probíhají intenzivní práce na novém materiálu, které vyvrcholily v roce 2011 vydáním alba s názvem The Platinum Air. V červenci 2012 (k datu osmého výročí založení kapely) se Lukáš Kraut rozhodl věnovat pouze své sólové kariéře a Public Relations opouští. Spolu s ním odchází i kytarista Tomáš Frieb. Na začátku roku 2013 našla kapela po dlouhém hledání náhradu na post frontmana Public Relations. Tím pravým člověkem, který dokonale zapadl do představ a plánů skupiny, se stal zpěvák Jan Ražnok, který má za sebou účinkování v mnoha kapelách a projektech. V současné době kapela vystupuje v sestavě Jan Comar Ražnok - zpěv, Jiří Sosik - kytara, Tomáš Klos - baskytara a Marek Konečný - bicí. Kapelu máte možnost v nejbližší době vidět  20. února v Boskovicích, 27. února v Hranicích na Moravě a  28. února ve Vsetíně.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Marilyn Manson, Tipsport Arena, Praha, 19.11. 2017

  V neděli 19. listopadu v pražské Tipsport Areně vystoupil v rámci turné k nejnovějšímu albu Heaven Upside Down kontroverzní Marilyn Manson. Publikum navnadila Djka Amazonica. Z večera vám přinášíme fotoreport.

   

 • Foto: James Newton Howard, Kongresové centrum, Praha, 19. 11. 2017

  Do Prahy poprvé zavítal další velký muž filmové hudby - James Newton Howard. Spolu s Českým národním symfonickým orchestrem provedli publikum stručným průřezem Howardovy tvorby. Přinášíme vám fotoreport ze začátku koncertu a pak skladby z filmu Hunger Games, kde ústřední píseň zazpívala Gabriela Heclová, výherkyně soutěže pro účinkování v tomto představení.

 • Within Temptation představí nové album Praze

  Holandská symphonic metalová stálice Within Temptation s velkou radostí oznamuje své plány na příští rok! Členové party pracují na novém albu, které hodlají představit v 33 městech a 18 zemích. Toto turné ukončí vůbec nejdelší tour přestávku v historii kapely. Zastávku plánují i v Praze.

 • Ve věku 64 let zemřel Malcolm Young, zakladatel a kytarista AC/DC

  "S nejhlubším zármutkem v srdci jsou AC/DC dnes nuceni oznámit úmrtí Malcolma Younga". Touto krátkou zprávou dnes australští velikáni potvrdili odchod jejich zakládajícího člena a jednoho z hlavních architektů jejich úspěchu.