Anna Karenina nekonvenčně ve světě motorkářů

Holešovická RockOpera si na letošní podzim připravila nastudování nové opery, tentokrát místo do antického světa tvůrci vybrali příběh z klasické literatury.

Jiří Zonyga, Pavla Forest a Jan Toužimský Jiří Zonyga, Pavla Forest a Jan Toužimský Zdroj: RockOpera Praha

 Při vyslovení jména Anna Karenina si nejspíš všichni vzpomenete na doporučenou školní literaturu,  vybaví se vám autor Lev Nikolajevič Tolstoj a příběh manželského trojúhelníku. Toto nadčasové téma si zvolili Milan Steigerwald a Pavla Forest pro svou novou rockovou operu. Tentokrát však jeho děj z carského Ruska přenesli do současného světa motorkářů. Klasický příběh bude umocněn dynamickou rockovou a metalovou hudbou a samozřejmě tomu budou odpovídat originální kostýmy i vizuální stránka celého představení, které bude (jak jsme již v RockOpeře zvyklí) doplňovat řada akrobatických čísel na pozadí světelné a ohnivé show.Hlavní manželský trojúhelník ztvární Pavla Forest (Anna Karenina), Jiří Zonyga ( manžel Alexej Karenin) a Jan Toužimský (milenec Alexandr Vronskij) pod vedením zkušeného režiséra Romana Štolpy. Představitelka hlavní role nové zpracování příběhu popisuje takto: „Anna Karenina je velmi silný, emočně napjatý příběh. Rozum bojuje se srdcem, praktičnost a výkon se bije s porozuměním a citem. Na jednu stranu otázky morálních zásad, společenského statusu, na straně druhé touha po naplněném životě a štěstí. Ono vykolejení z běžného stavu věcí, emoční napětí a síla neovladatelných citů je to, co Annu Kareninu dělá velkým literárním dílem, ale zároveň souzní i s podstatou rocku, s jeho vypjatým hudebním výrazem.“


Čtěte také: Příběh Romea a Julie opět ožije v RockOpeře s Kamilem Střihavkou

Být jiní - neokoukaní a originální, taková je koncepce pražské RockOpery a to se jí daří. Ke zpracování Anny Kareniny se režisér Roman Štolpa spojil s choreografkou Irinou Andreevou a Pavla Forest doplňuje: „Děj se odehrává v motorkářském klubu, který je zde symbolem státu, hierarchie a řádu, jenž má být Annou porušen. Motorkářský svět navíc dává dostatečný prostor, aby se v něm zpěváci, kapela, akrobati, tanečnice i ohnivá skupina Pyroterra pořádně vyřádili. Opět to bude velký pěvecký a vizuální zážitek".

Pokud jsme vás dostatečně nalákali na netradiční rockové zpracování klasického světoznámého příběhu, jste i vy zváni na jeho premiéru. Ta se uskuteční již příští středu 25.listopadu 2015 od 19 hodin v RockOpeře v Holešovicích. Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketpro nebo přímo na pokladně Rockopery.

Přehled

 • Název akce: Anna Karenina
 • Datum: středa, 25 listopad 2015
 • Místo: RockOpera Praha
 • Cena: od 199 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • RockOpera zve na Silvestra

  Sivestrovská noc je za dveřmi a pokud ještě hledáte tip na to , kde ji strávit, zajděte do holešovické RockOpery na ochutnávku z chystané opery Frankenstein.

 • Rozhovor s Monkey Business: Máme radost, když nám někdo pochválí propracovanost desky

  Monkey Business patří k nejvýraznějším jménům české hudební scény. Taneční projekt multiinstrumentalisty Romana Holého se na ní pohybuje osmnáct let, které provází úspěšná alba i profesními ocenění. V říjnu vydali již deváté album Bad Time For Gentlemen, které přináší několik změn. Nejen o nich se rozpovídali Roman Holý, zpěvák Matěj Ruppert a baskytarista Pavel Mrázek.

 • Debut Black Tiger přináší melodický rock nadnárodních kvalit

  Olomoucká čtveřice Black Tiger si se svým debutem dala dost na čas. Bezejmenné album vychází dlouhých osm let od vzniku kapely. Začátečnické chyby na něm tedy chybí.

 • Kapela Hodiny zve na svůj jediný koncert v Praze

  Již příští týden má pro vás poprocková kapela Hodiny přichystaný vánoční koncert, který je jejím letošním prvním a zároveň posledním v Praze.