Na Jazz Čtyř kontinentů zavítá izraelský jazzový mág Oz Noy

 Letošní ročník koncertního cyklu Jazz čtyř kontinentů poctí svou návštěvou izraelský kytarista Oz Noy, který představí svou novou desku Twisted Blues, Vol. 2, navazující na svůj neméně úspěšný počin Twisted Blues, Vol. 1 z roku 2011. Pokud jste příznivci jazzu, funku, rocku, blues a R&B, zaškrtněte si v kalendáři datum 21. dubna.

Oz Noy Oz Noy Zdroj: of. web

Oz Noy se na hudební scéně pohybuje již deset let a spolupracoval s řadou významných hudebníků včetně Nelly Furtado, Stinga nebo Michaela Bublého. Již na první desce Ha! z roku 2005 dokázal zaujmout směsicí jazzu, rocku i funku a jen těžko by se dal charakterizovat jako typický jazzový umělec, na to je jeho hudební škála příliš rozmanitá. "Je to jazz, pouze tak nezní," upřesňuje Noy, když popisuje svou fúzi jazzu, funku, rocku, blues a R&B. 

Na albech Twisted Blues Vol. 1 a 2 představuje posluchačům svou hlubokou lásku k blues-rocku, včetně inspirace takovými mistry, jakými jsou kupříkladu trumpetista Chris Botti, bubeník Dave Weckl nebo producent a jazzový vibrafonista Mike Mainieri.

Čtěte také: Ben Williams a Sound Effect očarovali Jazz Dock

V rámci koncertu ho doprovodí fenomenální bubeník Gary Nowak, syn jazzového pianisty Larryho Nowaka, který spolupracoval například s Alanis Morissette, Erosem Ramazzottim, Natalií Cole nebo Michaelem McDonaldem.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Oz Noy se narodil v Izraeli a ve třinácti začal hrát jazz, blues, pop a rock. V šestnácti už hrál s předními izraelskými hudebníky, ve čtyřiadvaceti patřil ve své zemi ke špičce. V roce 1996 se přestěhoval do New Yorku a zamíchal zdejší hudební scénou svým jedinečným a unikátním hudebním stylem. Jeho první nahrávka Oz Live pochází z roku 2003, ale za debutovou desku se počítá právě Ha! z roku 2005. Zatím jeho posledním albem je živák Asian Twistz z roku 2015, na němž s ním hrál také Dave Weckl (bicí) a Etienne Mbappe (baskytara). Za své úspěchy Noy obdržel i cenu čtenářů časopisu Guitar Player za nejlepší kytarový rif roku 2007, o rok později se stal nejlepším objevem a poslední cenu z roku 2013 získal za nejlepšího venkovního kytaristu.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • První den festivalu Metronome ve znamení svobody, ženství i starého dobrého rock'n'rollu

  Pražský Metronome Festival se po čtyřech ročnících vyprofiloval jako festival pro starší a pokročilé. Letošní line-up na mě nepůsobil tak lákavě jako v uplynulých letech, ale hned v úvodu je třeba přiznat, že slabších míst nebylo mnoho. Headlinery prvního dne festivalu byla Morcheeba nebo Liam Gallagher, ale i vedlejší stage stály za pozornost.

 • The Bagatelles Marathon: Přehrávky v hudební škole Johna Zorna

  Ačkoliv je Praha v dnešní době neodmyslitelnou zastávkou na turné většiny velkých zahraničních kapel a časy, kdy se vyhýbaly Čechám obloukem a museli jsme za nimi jezdit do Německa, jsou již dávno pryč, málokdy se podaří do Pražské kotliny přivézt téměř celou hudební scénu. Multižánrovému festivalu Prague Music Performance se takovýto mimořádný organizátorský počin podařilo letos v červnu uskutečnit.

 • Phil Collins se vrátí do Prahy a vzkazuje: Ještě nejsem mrtvý
  Skladby Phila Collinse se promítly do životů milionů lidí po celém světě. Uznává ho i nová generace umělců, kteří se inspirovali jeho neuvěřitelnou kariérou. Phil Collins prodal více než 100 milionů alb jako sólový umělec i v rámci kapely - Genesis. To kromě něj dokázali jenom dva lidé, Paul McCartney a Michael Jackson. 25. června se představí v pražské O2 areně.
 • Foto: Walking Papers, Café V lese, Praha, 19. 6. 2019

  Přinášíme Vám fotoreport z pražského koncertu Walking Papers. Tato kapela ze Seattlu se představila zdejšímu publiku již po třetí a i tentokrát zvolila pro svou návštěvu klub Café v lese. Skupina je v současné době na koncertní šňůře se Stone Temple Pilots a do Prahy si odskočili během volna zahrát svůj sólový koncert. Vzhledem k tomu, že se jednalo o takto narychlo uspořádanou akci, nebyl klub zcela zaplněn. Na jejich výkonu se však menší návštěvnost neodrazila a skupina během dvou hodin podala skvělý výkon. Zpěvák a frontman Jeff Angell také pro nás udělal exklusivní rozhovor.