Na Jazz Čtyř kontinentů zavítá izraelský jazzový mág Oz Noy

 Letošní ročník koncertního cyklu Jazz čtyř kontinentů poctí svou návštěvou izraelský kytarista Oz Noy, který představí svou novou desku Twisted Blues, Vol. 2, navazující na svůj neméně úspěšný počin Twisted Blues, Vol. 1 z roku 2011. Pokud jste příznivci jazzu, funku, rocku, blues a R&B, zaškrtněte si v kalendáři datum 21. dubna.

Oz Noy Oz Noy Zdroj: of. web

Oz Noy se na hudební scéně pohybuje již deset let a spolupracoval s řadou významných hudebníků včetně Nelly Furtado, Stinga nebo Michaela Bublého. Již na první desce Ha! z roku 2005 dokázal zaujmout směsicí jazzu, rocku i funku a jen těžko by se dal charakterizovat jako typický jazzový umělec, na to je jeho hudební škála příliš rozmanitá. "Je to jazz, pouze tak nezní," upřesňuje Noy, když popisuje svou fúzi jazzu, funku, rocku, blues a R&B. 

Na albech Twisted Blues Vol. 1 a 2 představuje posluchačům svou hlubokou lásku k blues-rocku, včetně inspirace takovými mistry, jakými jsou kupříkladu trumpetista Chris Botti, bubeník Dave Weckl nebo producent a jazzový vibrafonista Mike Mainieri.

Čtěte také: Ben Williams a Sound Effect očarovali Jazz Dock

V rámci koncertu ho doprovodí fenomenální bubeník Gary Nowak, syn jazzového pianisty Larryho Nowaka, který spolupracoval například s Alanis Morissette, Erosem Ramazzottim, Natalií Cole nebo Michaelem McDonaldem.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Oz Noy se narodil v Izraeli a ve třinácti začal hrát jazz, blues, pop a rock. V šestnácti už hrál s předními izraelskými hudebníky, ve čtyřiadvaceti patřil ve své zemi ke špičce. V roce 1996 se přestěhoval do New Yorku a zamíchal zdejší hudební scénou svým jedinečným a unikátním hudebním stylem. Jeho první nahrávka Oz Live pochází z roku 2003, ale za debutovou desku se počítá právě Ha! z roku 2005. Zatím jeho posledním albem je živák Asian Twistz z roku 2015, na němž s ním hrál také Dave Weckl (bicí) a Etienne Mbappe (baskytara). Za své úspěchy Noy obdržel i cenu čtenářů časopisu Guitar Player za nejlepší kytarový rif roku 2007, o rok později se stal nejlepším objevem a poslední cenu z roku 2013 získal za nejlepšího venkovního kytaristu.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Egberto Gismonti v Praze ukázal mistrnou hru na kytaru i klavír

  Na festival Struny podzimu zavítal sedmdesátiletý brazilský hudebník Egberto Gismonti. Během jednoho večera v krásných prostorách Anežského kláštera ukázal posluchačům ve dvou koncertech svůj mistrovský um jak ve hře na kytaru, tak i na klavír.

 • Lynyrd Skynyrd vydali živé album

  Rocková kapela Lynyrd Skynyrd vydala záznam koncertu, který se odehrál v americkém městě Atlantic City. Vystoupení proběhlo už před dvanácti lety.

 • Historicky první koncert Buddyho Guye se blíží

  Ve čtvrtek 8. listopadu se splní sen všech českých bluesových fanoušků. V Praze vůbec poprvé zahraje kytarista a zpěvák Buddy Guy, jednoznačný úřadující bluesový král, poslední aktivní pamětník rozkvětu chicagského blues na přelomu 50. a 60. let, velký vzor kytarových es Jimiho Hendrixe, Erica Claptona, Jeffa Becka či Jimmyho Page.

 • Paul Brady a Andy Irvine se vrátili o 40 let

  Když se řekne: "Teď vám zahrajeme skladby z desky, kterou jsme nahrávali před čtyřiceti lety...", ihned si posluchač uvědomí, jaká doba mezitím uplynula. Paul Brady a Andy Irvine desku nahráli přesně před 42 lety a nejen ji přijeli živě představit na pražský koncert v rámci festivalu Struny podzimu. Část hudební historie ostrovního Irska tak přemístili alespoň na jeden večer k nám.

Další podobné články