Na Jazz Čtyř kontinentů zavítá izraelský jazzový mág Oz Noy

 Letošní ročník koncertního cyklu Jazz čtyř kontinentů poctí svou návštěvou izraelský kytarista Oz Noy, který představí svou novou desku Twisted Blues, Vol. 2, navazující na svůj neméně úspěšný počin Twisted Blues, Vol. 1 z roku 2011. Pokud jste příznivci jazzu, funku, rocku, blues a R&B, zaškrtněte si v kalendáři datum 21. dubna.

Oz Noy Oz Noy Zdroj: of. web

Oz Noy se na hudební scéně pohybuje již deset let a spolupracoval s řadou významných hudebníků včetně Nelly Furtado, Stinga nebo Michaela Bublého. Již na první desce Ha! z roku 2005 dokázal zaujmout směsicí jazzu, rocku i funku a jen těžko by se dal charakterizovat jako typický jazzový umělec, na to je jeho hudební škála příliš rozmanitá. "Je to jazz, pouze tak nezní," upřesňuje Noy, když popisuje svou fúzi jazzu, funku, rocku, blues a R&B. 

Na albech Twisted Blues Vol. 1 a 2 představuje posluchačům svou hlubokou lásku k blues-rocku, včetně inspirace takovými mistry, jakými jsou kupříkladu trumpetista Chris Botti, bubeník Dave Weckl nebo producent a jazzový vibrafonista Mike Mainieri.

Čtěte také: Ben Williams a Sound Effect očarovali Jazz Dock

V rámci koncertu ho doprovodí fenomenální bubeník Gary Nowak, syn jazzového pianisty Larryho Nowaka, který spolupracoval například s Alanis Morissette, Erosem Ramazzottim, Natalií Cole nebo Michaelem McDonaldem.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Oz Noy se narodil v Izraeli a ve třinácti začal hrát jazz, blues, pop a rock. V šestnácti už hrál s předními izraelskými hudebníky, ve čtyřiadvaceti patřil ve své zemi ke špičce. V roce 1996 se přestěhoval do New Yorku a zamíchal zdejší hudební scénou svým jedinečným a unikátním hudebním stylem. Jeho první nahrávka Oz Live pochází z roku 2003, ale za debutovou desku se počítá právě Ha! z roku 2005. Zatím jeho posledním albem je živák Asian Twistz z roku 2015, na němž s ním hrál také Dave Weckl (bicí) a Etienne Mbappe (baskytara). Za své úspěchy Noy obdržel i cenu čtenářů časopisu Guitar Player za nejlepší kytarový rif roku 2007, o rok později se stal nejlepším objevem a poslední cenu z roku 2013 získal za nejlepšího venkovního kytaristu.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Mladí ladí jazz 2019: Na koho lákají letos?

  Mezinárodní festival Mladí ladí jazz již podesáté rozproudí jarní hudební Prahu a představí muzikanty a formace, kteří odvážně otevírají jazzové škatulky nejrůznějším hudebním žánrům. Podívejte se na hlavní program, předprodej vstupenek je již zahájen.

 • Foto: Big Daddy Wilson, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 4. 2. 2019

  Americký bluesman Big Daddy Wilson zahrál se svojí doprovodnou kapelou skvělý koncert v Bounty Rock Café v Olomouci. A z tohoto vystoupení, kdy se bavili nejen posluchači, ale i samotní muzikanti, vám přinášíme fotoreport.

 • Metalisté The HU bodují šamanskými zpěvy

  Na konci minulého roku se v Asii vyklubala zajímavá kapela, která propojuje několik žánrů zároveň. Na tom by v dnešní době fúzí nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se nejednalo o mongolskou kapelu, která do metalových a rockových postupů vkládá šamanské popěvky tamního folklóru. To je kapela The HU v kostce.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Charlieho Winstona

  Mladý charismatický zpěvák, skladatel a producent v jedné osobě Charlie Winston zahraje již 11. února v pražském Lucerna Music Baru. Pojďte soutěžit o lístky na tento skvělý koncert s redakcí musicweb.cz!

Další podobné články