Na Jazz Čtyř kontinentů zavítá izraelský jazzový mág Oz Noy

 Letošní ročník koncertního cyklu Jazz čtyř kontinentů poctí svou návštěvou izraelský kytarista Oz Noy, který představí svou novou desku Twisted Blues, Vol. 2, navazující na svůj neméně úspěšný počin Twisted Blues, Vol. 1 z roku 2011. Pokud jste příznivci jazzu, funku, rocku, blues a R&B, zaškrtněte si v kalendáři datum 21. dubna.

Oz Noy Oz Noy Zdroj: of. web

Oz Noy se na hudební scéně pohybuje již deset let a spolupracoval s řadou významných hudebníků včetně Nelly Furtado, Stinga nebo Michaela Bublého. Již na první desce Ha! z roku 2005 dokázal zaujmout směsicí jazzu, rocku i funku a jen těžko by se dal charakterizovat jako typický jazzový umělec, na to je jeho hudební škála příliš rozmanitá. "Je to jazz, pouze tak nezní," upřesňuje Noy, když popisuje svou fúzi jazzu, funku, rocku, blues a R&B. 

Na albech Twisted Blues Vol. 1 a 2 představuje posluchačům svou hlubokou lásku k blues-rocku, včetně inspirace takovými mistry, jakými jsou kupříkladu trumpetista Chris Botti, bubeník Dave Weckl nebo producent a jazzový vibrafonista Mike Mainieri.

Čtěte také: Ben Williams a Sound Effect očarovali Jazz Dock

V rámci koncertu ho doprovodí fenomenální bubeník Gary Nowak, syn jazzového pianisty Larryho Nowaka, který spolupracoval například s Alanis Morissette, Erosem Ramazzottim, Natalií Cole nebo Michaelem McDonaldem.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Oz Noy se narodil v Izraeli a ve třinácti začal hrát jazz, blues, pop a rock. V šestnácti už hrál s předními izraelskými hudebníky, ve čtyřiadvaceti patřil ve své zemi ke špičce. V roce 1996 se přestěhoval do New Yorku a zamíchal zdejší hudební scénou svým jedinečným a unikátním hudebním stylem. Jeho první nahrávka Oz Live pochází z roku 2003, ale za debutovou desku se počítá právě Ha! z roku 2005. Zatím jeho posledním albem je živák Asian Twistz z roku 2015, na němž s ním hrál také Dave Weckl (bicí) a Etienne Mbappe (baskytara). Za své úspěchy Noy obdržel i cenu čtenářů časopisu Guitar Player za nejlepší kytarový rif roku 2007, o rok později se stal nejlepším objevem a poslední cenu z roku 2013 získal za nejlepšího venkovního kytaristu.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Žebříček 15 nejlepších světových kytaristů pro letošní rok

  V letošním hlasování o nejlepšího kytaristu za rok 2018 měli šanci uspět ti, kteří právě v tomto roce něčím vynikli. Soutěž nazvaná The Total Guitar proběhla na stránkách Musicradaru a zde pro vás máme její výsledky.

 • Foto: Rick Wakeman & Moravská filharmonie Olomouc, Pražský hrad, Praha, 2. 12. 2018

  Rick Wakeman na Hrad! Tak tohle se nám splnilo tuto neděli, kdy ve Španělském sálu Pražského hradu zahrál klávesový mág bývalé kupiny Yes s Moravskou filharmonií Olomouc a pěveckým sborem Žerotín nezapomenutelný koncert. Nádherná hudba v úžasném prostředí s výbornou akustikou - to byl opravdu skvělý zážitek na celý život. Byla to ještě rocková, či už klasická hudba? Rozdíly nehledejme, byla prostě vynikající! A tak se můžete kouknout na trochu delší fotoreport.

 • Beth Hart oslnila především hlasem

  Americká zpěvačka Beth Hart, která si během života prošla těžkými chvílemi, uhrane snad každého posluchače svým až neuvěřitelným hlasem. Do Prahy zavítala již po čtvrté, dvakrát zahrála vyprodanému Lucerna Music Baru, skoro přesně na den loni vyprodanému Foru Karlín, kam se letos vrátila. A za rok se sem chystá opět!

 • Kapela Hodiny zve na svůj jediný koncert v Praze

  Již příští týden má pro vás poprocková kapela Hodiny přichystaný vánoční koncert, který je jejím letošním prvním a zároveň posledním v Praze.