01.04.2020 14:00

20. sezóna Prague International Bluenight odstartuje v náhradních termínech

Koncertní série Prague International Bluenight letos slaví dvacátou sezónu a agentura nyní oznamuje náhradní termíny všech jarních koncertů, které byly z důvodu vládních opatření kvůli šířící se pandemii zrušeny. Agentura Liver Music již v tuto chvíli může oznámit náhradní termíny všech jarních koncertů série. Koncerty Southern Avenue a Waltera Trouta se budou konat ještě letos, koncerty kapel Larkin Poe a Wille & The Bandits se uskuteční příští rok.

 

Série Prague International Bluenight přiváží hudebním fanouškům to nejzajímavější a nejlepší z domácí i mezinárodní bluesové scény. Pod značkou Prague International Bluenight se v Praze konalo již 140 bluesových večerů a pravidelně pod touto značkou koncertuje například bluesová hvězda Beth Hart. Dále do minulosti lze zmínit hudební legendy jako jsou Joe Bonamassa, Jeff Beck, Johnny Winter, Bo Diddley, Jonny Lang nebo The Residents.

„Na letošní rok jsme se opravdu těšili, protože naše série Prague International Bluenight slaví neuvěřitelných 20 let. Chystali jsme nadupaný ročník s deseti koncerty,“ přibližuje plány na letošní rok Radim Svatoň z pořadatelské agentury Liver Music. „Bohužel aktuální situace koncertům nepřeje, a tak se ze slavnostního roku pomalu stává ten nejtěžší, kdy budeme jako agentura bojovat o přežití. Z deseti potvrzených koncertů jsme museli již 3 koncerty zrušit ještě před jejich oznámením a čtyři jarní koncerty nyní překládáme,“ doplňuje.

 

 

Pro první dvojici ze série Prague International Bluenight se podařilo najít termíny ještě v letošním roce. Energická pětice z Memphisu Southern Avenue zahrají na stejném místě, tedy v Paláci Akropolis, 13. prosince. Koncert zpěváka a kytaristy Waltera Trouta se uskuteční ještě o něco dříve a to 2. září v pražském Lucerna Music Baru a v Uherském Brodě 4. září.

Druhá dvojice koncertů se posouvá až do roku 2021. Jedna z nejnadějnějších mladých bluesových kapel současnosti, sesterské duo Larkin Poe, odsouvá své evropské turné na březen. Pražský koncert se uskuteční 2. března v Lucerna Music Baru. Poslední z plánovaných jarních koncertů, Wille & The Bandits, je posunut na konec dubna, přesněji na 29. 4. 2021. Všechny zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Přehled připravovaných akcí:

Southern Avenue (us)nový termín - 13. 12. 2020 / Praha – Palác Akropolis

Walter Trout (us)nový termín - 2. 9. 2020 / Praha – Lucerna Music Bar

Walter Trout (us) - nový termín - 4. 9. 2020 / Uherský Brod       

Wille & The Bandits (uk) - nový termín - 29. 4. 2021 / Praha – Zasekávák

Larkin Poe (us) - nový termín - 2. 3. 2021 / Praha 

Eric Gales (us), 12. 10. 2020 / Praha – Lucerna Music Bar

Nahko and Medicine for the People (us), 17. 10. 2020 / Praha – Lucerna Music Bar

Beth Hart (us), 23. 10. 2020 / O2 universum 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.