Písničkáři či kapely si budou moci vždy jeden pátek v měsíci zahrát v Klubu Leitnerova, jehož činnost Brno-střed finančně podporuje. "Další možnosti budou mít již nyní na veřejných akcích radnice či na městských trzích a festivalech, které centrální brněnská městská část pořádá na hlavních brněnských náměstích," řekl starosta místní části Brno-Střed Libor Šťástka (ODS).
Koncertovat se bude samozřejmě také v létě. "Podle zájmu muzikantů a podle toho, co dalšího se v Brně bude dít, postavíme scénu jak na Náměstí Svobody, tak v parku na Moravském náměstí, který se lépe hodí pro rockové kapely. Případně se objeví scéna i na nádvoří naší radnice v Dominikánské ulici, kde bychom rádi uvítali především komorně laděnou muziku," plánuje starosta.
Music point
Nápad vytvořit Music Point – místo pro dobrou amatérskou muziku v centru Brna – vznikl začátkem roku 2011. Původně chtěla radnice městské části Brno-střed koupit jen základní technické vybavení, jako jsou kytarové či basové zesilovače, a dohodnout místo, kde by si mohli začínající muzikanti zahrát. Nakonec ale dostal premiérový Music Point podobu stálého pódia na Náměstí Svobody u Morového sloupu, odkud zněla pestrá směsice hudebních žánrů každý letní pátek. První ročník projektu zakončil festival v parku na Moravském náměstí. Svůj talent a umění tam předvedlo sedm účinkujících.
Od března do prosince podle něj radnice připraví 31 různých míst a akcí, na kterých se budou moci kapely a písničkáři v rámci Music Pointu ukázat.
Jednotlivá vystoupení nejsou honorována, pořadatelé však hradí veškeré další náklady spojené s produkcí, tedy například pronájem pódia, ozvučení či propagaci. Hudebníci tak dostanou možnost představit se za kvalitních podmínek a před publikem v řádech od několika desítek až po tisíce posluchačů.
Výběr interpretů nebude ani v letošním roce radnice nijak zásadně dramaturgicky omezovat. Prostor by měl dostat prakticky každý, kdo je schopen sestavit nejméně třičtvrtěhodinový hudební blok.
Pořadatelé nicméně potřebují alespoň nějakou nahrávku a pár informací o zájemcích – jde jim údajně pouze o to, aby byli schopni program rozumně poskládat tak, aby si na své přišli nejen účinkující, ale i diváci. Podle Šťástky jde o velmi otevřenou aktivitu, jejíž definitivní podobu mohou výrazně ovlivnit právě muzikanti.