09.11.2014 13:00

David Gilmour vydá v roce 2015 sólovou desku

Ještě ani nevyšla deska Pink Floyd The Endless River a David Gilmour již prohlásil pro magazín Rolling Stones, že pravděpodobně v roce 2015 vydá svou další, zatím bezejmenou sólovou desku.

 David Gilmour nemá ve zvyku pracovat na více projektech najednou, takže by se mohlo zdát a předpokládat, že vydáním desky Pink Floyd The Endless River o Davidu Gilmourovi nějakou dobu neuslyšíme. Naštěstí opak je pravdou. 

Gilmour nabídl určitou představu o svých budoucích plánech v nedávném rozhovoru pro Rolling Stone. I přesto, že se letos naplno věnoval s Nickem Masonem restartování Pink Floyd a jejich „nekonečné řeky“, nezahálel a pokračoval v práci na svém dalším sólovém projektu. „Jde to zatím velice dobře. Mám nějaké náčrtky, které nejsou dokončené, a na některé z nich bude znovu navázáno. Práce je to stále na několik měsíců. Doufám, že bych desku mohl vydat během následujícího roku. Pak doufám, že k tomu přidám krátké turné, ale ne o 200 zastávkách,“ dodal osmašedesátiletý hudebník.

 

 

Gilmour také uvedl na pravou míru spekulace okolo reunionu kapely Pink Floyd. Uvedl, že toto album bude doopravdy to poslední, co z dílny kapely Pink Floyd vzejde. Už neexistuje žádný další zapomenutý materiál. Nebude žádné turné ani samostatné koncerty i přesto, že poptávka po kapele je obrovská. „Neexistuje žádný prostor pro Pink Floyd. Při práci na tomto albu jsem si zrekapituloval svůj život s kapelou, setřídil myšlenky a připomenul pocity, které v některých ohledech nebyly příjemné. Všechno, co mělo hodnotu je na tomto albu,“ zdůraznil. 

Čtěte také: Nekonečná řeka Pink Floyd vyjde 10. listopadu

Podobně vidí i budoucí spolupráci s bývalým partnerem v Pink Floyd Rogerem Watersem, který by měl v současné době také pracovat na sólové desce. „Nevylučuji nějakou další spolupráci, ale pravděpodobnost, že by bylo něco víc než jedna malá charitativní show, je velmi, velmi malá.“

Nezbývá než se těšit na album The Endless River, které vyjde 14. listopadu a věřit, že David Gilmour své slovo dodrží a zavítá se svým projektem i do České republiky nebo někam poblíž do příhraničí.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.