DOGA šije roušky místo koncertů Doporučený

Kapela DOGA začne od zítra s výrobou roušek s logem kapely. Její frontman Izzi vyslyšel volání stovek svých příznivců, kteří marně sháněli roušky a současně chtěli i něco trochu originálního.

DOGA DOGA Zdroj: management kapely

Pandemií koronaviru svírané Česko se během týdne pustilo do hromadného šití ochranných roušek. Co kus to originál. Výsledky své kreativity sdíleli na sociálních sítích i rockový fanoušci. Poté, co kapela DOGA nasdílela některé z jejich výtvorů, se strhl zájem o roušky s designem kapely.

„Fanoušci si to vlastně rozhodli sami. Spontánně jsem kontaktoval několik výrobců a grafika, všichni měli chuť do toho jít, a v podstatě za jeden večer jsme měli připravený návrh a druhý den už první prototypy. 90761195 197035655047405 6175785903584182272 nKdyž jsme nasdíleli návrh designu na našem kapelním facebookovém profilu, strhla se neuvěřitelná lavina zájmu. Fanoušci nás doslova bombardovali žádostmi, kde se roušky dají koupit. Teď uděláme vše pro to, aby se naše textilní roušky dostaly co nejrychleji mezi lidi,“ dodává lídr kapely Izzi.

Nejedná se o zdravotnické roušky, ale o tzv. roušky módní, které je ideální nosit s jakýmkoli vloženým „filtrem“. „Pro nás je to teď hodně složitá doba a jakékoli společné nadšení s fanoušky je nesmírně motivující a povzbuzující. Třeba taková věc přiměje lidi, aby roušky poctivě nosili kdykoli se vydají ven a ochránili sebe a své blízké před možnou nákazou. Fanoušci nám vzkazují, že až tohle  všechno bude za námi, tak si Doga roušky vezmou i na koncerty. Pokud na to dojde, budou to hodně silné momenty,“ popisuje Izzi své aktuální pocity.

Část výtěžku z prodeje věnuje kapela potřebným. Zvažuje, zda pomoci seniorům, lidem s dýchacími problémy nebo onkologicky nemocným dětem. "Rád bych, aby dar dostal někdo z našeho kraje. Není to podmínkou, ale spíše mým přáním. Protože vše s rouškami vznikalo dost narychlo a improvizovaně, tak jsme to ještě přesně neurčili. Určitě si nechám poradit i od fanouškům, kteří nám už teď posílají tipy, komu bychom mohli finančně pomoci," upřesňuje frontman.

 

 

Kapela DOGA měla původně už příští pátek 27. března vyrazit na své Best of rock ride tour 2020. „Nemůžeme hrát, nemůžeme zkoušet, nemůžeme se vlastně ani osobně s fanoušky setkat. Jediné spojení s nimi je teď internet. Musíme být všichni silní. Jsme v tom společně a jedině společně to můžeme překonat. Od začátku nabádáme lidi, ať roušky nosí. Dobře si uvědomujeme, jaké je riziko nákazy a určitě není na místě něco podceňovat. Třeba bude fanoušky nošení Doga roušek opravdu bavit. Těším se na jejich fotky,“ uzavírá Izzi a doufá, že rock’n’roll přežije i tuhle pohromu.

Napsal(a):

1 komentář

  • Odkaz Komentáře Petr Kubicek pondělí, 01 únor 2021 16:16 napsal(a) Petr Kubicek

    Měl bych zájem o roušku dekuji

Zanechat komentář

?>