27.05.2012 15:00

Indies Scope nabídne lahůdky vydavatelství Real World Records

Legendární label Real World Records znovu vydá své největší poklady. Zásadní nahrávky a nesmrtelná alba spatří svět v novém kabátě. Česká republika se na tyto počiny může těšit díky vydavatelství Indies Scope.

Je to již třiadvacet let, co byl v roce 1989 založen label Real World Records jako mladší sourozenec festivalu WOMAD. Label a festival předkládají hudbu z celého světa - vše od současného afrického popu až po zvuky z polární oblasti Sami. Duchovním otcem obou aktivit je světově uznávaný hudebník Peter Gabriel, který se stal jedním z nejvýznačnějších propagátorů etnické hudby a pomohl ji dostat do širokého povědomí.

Tento rok se vydavatelství rozhodlo oprášit svůj archiv a představit nejzajímavější kusy v nové edici Real World Gold. Mnoho z dříve vydaných alb již delší dobu není dostupných, přesto se ale stále řadí k tomu nejlepšímu, co v oblasti world music vyšlo.  Alba edice Real World Gold přijdou na trh v několika vlnách. Začíná se zásadními nahrávkami vydavatelství (jako jsou Nusrat Fateh Ali Khan, Afro Celt Sound System, Sheila Chandra či The Blind Boys of Alabama) a bude se pokračovat dále až po alba, která vydavatelství nazývá “drahokamy a poklady, které předběhly svou dobu”

 

 

Většina alb pochází z nahrávacích studií Real World, kde se setkávali nejlepší muzikanti z celého světa. Vlastně to byla taková seznamka, ale výsledkem byla alba, která i nyní znějí aktuálně. Ve své době se řada z nich zdála jako temná či „zvláštní“, ale publikum udělalo od té doby velký skok a je daleko otevřenější různým stylům a žánrům.

Distributorem pro Českou republiku je brněnské vydavatelství Indies Scope, na jejichž webu si můžete poslechnout přesně deset ukázek z prvních deseti alb, která si je možné objednat za sympatickou cenu 299 korun.

(tisková zpráva)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.