12.04.2016 18:56

Kytarový fenomén Michael Angelo Batio již tuto sobotu v Praze

Hra na tuto dvoukytaru je Batiovým trademarkem Hra na tuto dvoukytaru je Batiovým trademarkem Zdroj: Archiv MAB
Pokud máte rádi kytarové hrdiny, měli byste zbystřit. Do pražského klubu Exit-Us totiž zamíří tuto sobotu jeden z nejznámějších kytaristů na světě. 
 
Michael Angelo Batio je americký heavymetalový kytarista pocházející z Chicaga, kde se narodil do italsko-německé rodiny. V pěti letech začal hrát na klavír a brzy skládat vlastní hudbu. Zlom přišel v deseti letech, kdy se prvně chopil kytary. Již ve dvanácti hrál v různých mládežnických kapelách a kostelních slavnostech, kdy kytaru nepustil denně z ruky 10 -12 hodin.
 
Ve třinácti letech mu jeho učitel hudby oznámil, že ho nedokáže více naučit, protože toho ovládá víc než on ve 22. Tak začal zkoumat hru profesionálů a ubírat se vlastním směrem. Období největší slávy zažil v letech 1987–1993 po boku zpěváka Jima Gilletta v kapele Nitro. Dnes je znám jako nejrychlejší kytarista světa a jako první kytarista, který začal používat „dvojitou kytaru“ ve tvaru V. Je vzorem dlouhé řady kytaristů, k nimž patří např. John Petrucci, Tom Morello nebo svého času třeba Dimebag Darrell.
 
 
K Black Hornets se Batio připojil v loňském roce a už spolu stihli nahrát album Soul i Sight. Jedná se sice o debut, ale nepodíleli se na něm žádní zelenáči. Rytmickou sekci obstarávají zkušení muzikanti – baskytarista Don Roxx (Tony Martin, Uli Jon Roth, Carmine & Vinnie Appice atd.) a bubeník Roberto Pirami (Blaze Bayley, vinnie Moore, Bumblefoot…). Samostatnou kapitolou je zpěvačka Gianna Chilla, jež se může pochlubit vítězstvím v soutěži Hlas Itálie 2014. 
 
U příležitosti jeho prvního vystoupení v Praze jsme Michaela požádali o krátký rozhovor.
 
Měl jsi nějaké vzory, když jsi začal hrát na kytaru?
 
Jasně, Jimmy Page, Hendrix ...
 
Máte v rodině i další muzikanty? Po kom jsi zdědil hudební geny?
 
Moje matka hraje na piáno, ale máme v rodině i spoustu dalších umělců.
 
Znáš Prahu a Českou Republiku?
 
Jistě, je to krásné město a nádherná země.
 
Jak jsi se připojil k Black Hornets?
 
S tím nápadem za mnou přišel můj agent, Stefano Luciano, a mně se to zalíbilo. A musím říct, že ta kapela je fantastická!
 
Zpěvačka Gianna Chilla vyhrála v Itálii talentovou soutěž. Jaký je tvůj názor na takové soutěže?
 
Myslím, že je to skvělé. Gianna je výjimečná zpěvačka a její vystoupení v národním televizním pořadu jí umožnilo  představit se milionům diváků. 
 
Co můžeme očekávat od pražského koncertu?
 
Budeme hrát písně z nového alba. Diváci uvidí moji dvoukytaru a taky zahrajeme pár kousků od mé bývalé kapely Nitro. Čeká vás skvělá show.
 
Děkuji za rozhovor a těším se na vystoupení! 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.