25.10.2013 7:00

Ochutnávka koncertu Black Sabbath na DVD

Pokud patříte mezi příznivce legendárních Black Sabbath a chystáte se letos na koncert, máte možnost ještě před ním nasát atmosféru z živě natočeného DVD. Na pulty jej label Universal Music vypustí už příští měsíc 22. listopadu 2013 pod názvem Black Sabbath: Live...Gathered In Their Masses.

Kapela Black Sabbath právem patří mezi základní pilíře rockových čítanek. Fakt, že se po spoustě let hraní v různých personálních obměnách rozhodli obnovit původní sestavu, dal vzniku dohadům fanoušků, zda na to chlapi ještě budou mít. Jejich avizované comebackové album s jednoduchým názvem 13 tudíž bylo očekáváno s napětím a s jistými obavami. Ukázalo se však že neprávem. Ozzy Osbourne, Tony Iommi a Geezer Butler jasně ukázali, že do důchodu ještě nepatří. Společně s bubeníkem Bradem Wilkem z kapely Rage Against The Machine nahráli desku, která po vydání letos na jaře dosáhla na vrchol žebříčku iTunes v 56 zemích a první místo v americké hitparádě Billboard. Zároveň Black Sabbath odstartovali celosvětové turné, při kterém zamířili do exotických krajin jako Japonsko, Nový Zéland či Austrálie.

 

 

Jak už bývá zvykem, takovou událost, jakou je návrat na pódia mnohde i po čtyřiceti letech, je třeba uchovat pro příští generace. Na koncertě v Rod Laver Areně v Melbourne, který byl oficiálním zahájením celého turné a tudíž beznadějně vyprodán (vyprodané byly oba koncerty 29. dubna i 1. května), natočili živé DVD. Následoval rychlý střih, úpravy, grafika a vše, co k takovému vydání patří. Světlo světa by nové DVD mělo spatřit už příští měsíc. Můžeme se těšit na showmana Ozzyho Osbournea v doprovodu skvělých mistrů svých nástrojů a na jejich nestárnoucí i nové hity v pestré pódiové podobě a s výtečnou atmosférou.

Čtěte také: Black Sabbath vydávají šťastnou třináctku 

Před vydáním DVD kapela přesouvá své turné do Evropy. 20. listopadu startuje v Helsinkách a koncert u nás je avizován na 7. prosince 2013 do pražské O2 Areny. Pokud už netrpělivě na Black Sabbath čekáte, můžete si čas zpříjemnit právě tímto záznamem a naladit se na tu správnou vlnu.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.