Zpěvák Richard Müller dostal jednou na koncertě nápad udělat společné album s Michalem Horáčkem, kterého vždycky obdivoval a Michalem Pavlíčkem, jehož tvotbu celý život sledoval. Tato myšlenka Michala Horáčka zaujala, poskládal bravurní texty v osobitém stylu a ty byly podnětem pro skvělou hudbu Michala Pavlíčka. Hudebníci se sešli v Praze a většina skladeb byla nahrána v legendárním pavlíčkově studiu Na Kloboučku. Náročná práce zabrala tři roky a s výsledkem je Richard Müller spokojen. Netají se s tím, že se jim podařilo spojit zdánlivě nespojitelné. Jak už název napovídá, tématem desky jsou přednosti ale i neduhy současné internetové doby a fenoménu sociálních sítí. Nabízí milostná vyznání i tvrdé výkřiky deziluze a hněvu v atypických villonských baladách v rockové hudební úpravě a v šansonovém pěveckém podání.
Michal Horáček v minulosti již s oběma hudebníky zvlášť spolupracoval, ale pro Michala Pavlíčka s Richardem Müllerem to byla premiéra. „Bylo to pro mě velmi zvláštní, psát hudbu někomu, koho dobře znám z nahrávek, ale jako člověka v podstatě minimálně. Navzdory tomu jsme ale našli společnou řeč bez problémů. Michal Horáček stanovil svými villonskými básněmi obsah a koridor, v kterém jsem se pohyboval a snažil se ušít hudbu Richardovi na míru. Samozřejmě ale tak, abych si zachoval svůj rukopis. A on písně svým výjimečným způsobem umocnil.“ přidává svůj pohled Michal Pavlíček.
Čtěte také: Rozhovor s Michalem Pavlíčkem
Důkazem jak vzácné a úspěšné spojení těchto tří osobností bylo je fakt, že při nedávném křtu alba v pražském Jazz Docku autoři z rukou zástupců Universal Music převzali zároveň i zlatou desku - což je opravdu ojedinělé.
A na závěr ještě slovo Michala Horáčka: „Ambicí alba Sociální síť není vycházet v ústrety vkusu posluchače, ale nabídnout mu inspiraci a příležitost konfrontovat svoji životní zkušenost s tím, o čem jednotlivé písně vypovídají. Mezi námi a posluchačem chceme rovnocenný vztah: všichni se něčeho obáváme a z něčeho se těšíme, všichni hledáme, co to obnáší žít – na Slovensku, v Čechách, ve světě ...“