30.04.2020 20:00

Spolu jedním hlasem 2: První český festival letošní sezóny s publikem

Přehrady Fest - pořadatelé online charitativního festivalu “Spolu jedním hlasem” - se pro velký ohlas, který vyvolala dubnová premiéra, rozhodli pro jeho pokračování.

 

Akce, která se uskuteční v sobotu 8. května v Lucerna Music Baru, opět formou finanční sbírky na dárcovské platformě Donio.cz podpoří sociální sféru, pro kterou se jen během prvního dílu "Spolu jedním hlasem" vybralo přes 2,7 milionu korun. Šeky v této souhrnné hodnotě převezmou v rámci večera od pořadatelů festivalu a zástupce Komerční banky, jež do sbírky věnovala 1 milion korun, představitelé obdarovaných organizací.

„Chtěli bychom moc poděkovat všem dárcům, účinkujícím, partnerům, divákům a lidem, kteří nám pomohli s realizací prvního dílu i těm, jenž v tom s námi budou pokračovat. Již výčet prvních potvrzených účinkujících, na kterém figurují Mig 21, Tomáš Klus, Jasná páka, Slza, Sebastian, Support Lesbiens, Vypsaná fiXa, Pokáč, UDG, Pekař, Like it, Robin Mood, Vojtaano nebo Michal Horák, dokazuje, že se i tentokrát má publikum na co těšit,“ uvedl za pořadatelský tým Přehrady Fest Petr Mohyla. „Navíc, tentokrát publikum bude moci zpoza svých monitorů program festivalu nejen sledovat, ale také se do něj zapojit,” dodává Mohyla.

Prostřednictvím video platformy se diváci připojí do virtuální místnosti, kde budou moci sledovat živý koncert, podívat se, kdo sleduje akci s nimi anebo si sdělovat zážitky z koncertu prostřednictvím chatu. Video z jejich webkamer bude zobrazeno na LED obrazovkách rozmístěných v Lucerna Music Baru. 

 

 

„Standardní live streamy koncertů jsou v současné situaci skvělá věc, ale vytrácí se z nich vzájemná interakce mezi interprety a diváky. Tedy to, co dělá koncert koncertem. Napadlo nás využít možností současné technologie a vytvořit pomyslný videomost, prostřednictvím kterého mohou diváci do klubu vstoupit a být v něm vidět,“ popisuje vznik konceptu Michal Filip z Lucerna Music Baru, ve kterém se po premiéře na festivalu "Spolu jedním hlasem" uskuteční série “eKoncertů” sólových.

Celá akce, která vypukne v 16:30, bude opět streamována na platformách Facebook a Youtube pořadatelů, sociálních sítích účinkujících a mediálních partnerů, kterými je opět radio Evropa 2 a Frekvence 1. Generálním partnerem festivalu bude opět Komerční banka.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.