17.04.2020 20:00

Spolu jedním hlasem se pro velký ohlas uskuteční ještě jednou

Jedinečný stream Spolu jedním hlasem, který se uskutečnil minulý týden na Velký pátek, přilákal k monitorům a televizním obrazovkám na 900 000 diváků a na podporu lidí pracujících v sociální sféře získal bezmála 2 700 000 korun. Pořadatelé festivalu proto pracují na jeho pokračování, které by se mělo uskutečnit 8. května.

"Chtěli bychom poděkovat všem dárcům, divákům a v neposlední řadě všem, bez kterých by tato akce nikdy nevznikla - účinkujícím, partnerům akce a lidem, kteří nám s její realizací pomohli. Ti všichni mají náš velký obdiv a za pořadatele bychom jim Spolu jedním hlasem rádi řekli „děkujeme“! Výsledek akce i reakce, které vyvolala, nás moc potěšily a proto bychom rádi uspořádali pokračování, na kterém jsme už začali pracovat,“ říká za pořadatelský tým Petr Mohyla.

„Záhy na webu opět vyhlásíme výzvu, kde se mohou hlásit zájemci o účast,“ dodává Mohyla.Pod hlavičkou akce Spolu jedním hlasem se spojili umělci, sportovci a youtubeři, aby společně poděkovali lidem bojujícím s koronavirem v první linii a současně podpořili sbírku na pomoc těm, kteří to momentálně potřebují nejvíce - domovy seniorů, domovy s pečovatelskou službou, sociální pracovních v terénu aj. Přímý přenos zahájil blok pro děti, který obstarali Čiperové, Zdenek Polách & Matýsek. Po něm převzali štafetu hudebníci.

Ke koncertům přenášeným živě z Lucerna Music Baru se po čas celého programu připojovali další muzikanti, herci, sportovci nebo youtubeři ze svých domovů a zkušeben napříč celou Českou republikou. V rámci šestihodinového programu tak vystoupily desítky účinkujících jako David Koller, Jaroslav Uhlíř, Ben Cristovao, Wohnout, Anna K., Marta Jandová, Matěj Ruppert, Mirai, Xindl X, Pokáč, Lenny, UDG, Berenika Kohoutová, David Stypka, herec Radim Fiala, z nichž některé v Lucerně také vyzpovídal novinář a moderátor talkshow 7 Pádů Honza Dědek.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Celá akce byla živě streamována na YouTube a Facebooku pořadatelské agentury Přehrady Fest. Po čas celého programu běžela na Nadačním fondu Donio.cz finanční sbírka na podporu těm, kteří pomáhají zvládat následky šíření koronaviru. Jen během přímého přenosu se vybralo přes dva a čtvrt milionu korun a k dnešnímu dni, kdy se sbírka uzavírá, již vykazuje 2 694 258 000 korun. Výtěžek se použije na nákup testů pro domovy seniorů, který organizuje ŽIVOT90, podporu terénních pracovníků v první linii, výrobu ochranných štítů a zajištění energetických balíčků pro statečné a obětavé lidi v první linii. Více informací naleznete zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.