07.08.2014 23:22

U Nightwish proběhlo střídání bubeníků Doporučeno

Dlouholeté problémy se spánkem vyhnaly z bubenické sesle jednoho ze zakládajících členů slavné finské šestice, Jukku Nevelainena.

Tato zpráva přišla pro všechny neinformované jako blesk z čistého nebe. Jukka Nevalainen opouští sestavu slavných Nightwish. Poté, co se kapela dokázala vyrovnat s vyhazovem druhé a nástupem třetí zpěvačky, přichází další rána. Jukkovy důvody jsou přitom zcela prozaické - podle svých vlastních slov jej už mnoho let trápí nespavost.

"Byla mým nevítaným společníkem během mnoha našich turné. Udělal jsem maximum pro to, abych se jí zbavil, nebo se s ní alespoň naučil žít. Ve skutečnosti není ještě stále vědecky objasněno, proč spánek tolik potřebujeme, takže není ani jasné, proč se tolik lidí potýká s nespavostí. Proto neexistuje stoprocentně spolehlivý způsob, jak ji vyléčit."

 

 

"Je jasné, že se jednalo o nepopsatelně složité osobní rozhodnutí. Na druhou stranu, když se na to podíváme s odstupem, jedná se jen o součást toho nezastavitelného toku událostí, které tvoří lidský život. Smutné věci jsou jeho součástí stejně jako ty krásné, nezapomenutelné zážitky a dobrodružství, jichž jsem měl to požehnání být součástí. A je jasné, že mám stále ještě mnoho zážitků před sebou."

 Nevalainen zatím oficiálně sestavu opouští pouze po dobu nahrávání nového alba a následující turné. Měl by se dále podílet na chodu kapely. Nová nahrávka, první s Floor Jansen za mikrofonem, by měla spatřit světlo světa na začátku příštího roku.

Čtěte také: Benátská noc 2013: Nightwish jsou zpět a v plné síle

"Můj dobrý přítel Kai Hahto (Wintersun) nahraje bicí pro nové album. Velice si vážím toho, že ani na chvilku neváhal a rozhodl se ihned tuto náročnou výzvu přijmout. Co se týče turné, vše je stále otevřené, o sestavě vás budeme informovat hned, jak to bude možné."

Nightwish tedy v současné době tvoří:

Floor Jansen - zpěv
Tuomas Holopainen - klávesy, zpěv
Emppu Vuorinen - kytara
Troy Donockley - píšťaly, dudy
Marco Hietala - basa
Kai Hahto - bicí (záskok)

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.