25.12.2015 19:00

Žádný stres, žádný tlak jen zábava aneb projekt The Local Band

The Local Band. Jak už název napovídá, jde o místní skupinu, nebo spíš o projekt místních skupin. Členové čtyř finských kapel se dali dohromady, aby dělali to, co je baví – hráli hudbu, která je baví a která ovlivnila většinu muzikantů po celém světě. O kterých kapelách je řeč a jakou že hrají hudbu?

S nápadem projektu přišel o Vánocích 2013 Jussi 69, bubeník z The 69 Eyes a kytarista Children of Bodom, Alexi Laiho. Myšlenka byla prostá Budeme spolu hrát nějaké Poison, Mötley a pít Jacka. Jednoduše - budou hrát hudbu, kterou mají rádi, ale hlavně, dělat to bez stresu, tlaku nebo nějakého obchodního záměru. Prostě jen pro zábavu.

Když přemýšleli, koho přizvat za mikrofon, vzpomněli si na zpěváka Reckless Love, Olliho Hermana. Ten byl z jejich nápadu unešený a okamžitě souhlasil: "Během toho, co mi Jussi říkal o jeho nápadu, chtěl jsem pořád dokola opakovat YES!". Chyběl jen někdo, kdo se ujme basy. Oslovili proto Archieho Cruze, zpěváka a kytaristu ze Santa Cruz.

Archie jejich nabídku s velkým nadšením přijal: ,,Když mi Jussi zavolal, čelist mi spadla až na zem. Obdivoval jsem tyhle kluky, tyhle velké rockové hvězdy, od dob, kdy jsem byl dítě a nikdy jsem nemyslel, že budu s nimi ve stejné kapele. Být součástí The Local Band je pro mě snem, který se stal skutečností." A sestava The Local Band byla na světě v následujícím složení: u mikrofonu Olli Herman, Alexi Laiho s kytarou, na basu Archie Cruz a Jussi 69 za bicími.

 


Původním záměrem bylo dát se dohromady jen na jeden koncert v legendárním Tavastiva Clubu v Helsinkách a hrát songy od těch nejlepších hair metalových kapel z 80. let. Ať už ty hodně profláknuté nebo ty méně známé ale ne méně kvalitní. Ovšem osud trochu zamíchal kartami a tahle partička vydala 4.12.2015 debutové EP s názvem Locals Only – Dark Edition obsahující 7 klasických hitů.

Najdete na něm například Waiting For Darkness od Ozzyho Osbourna nebo Hazy Shade of Winter Paula Simona. Než EP spatřilo světlo světa, projekt potěšil své fanoušky vypuštěním klipu Sunglasses At Night, původně od Corey Harta. Musím uznat, že tento cover se mi hodně zamlouvá.

Nějaký ten společný koncert na kontě už mají, ovšem moc jich není. Koncertují jen výjimečně, a proto nám nezbývá nic jiného než jen doufat, že se jedna výjimka uskuteční i blízko nás, abychom si mohli užít jejich show na vlastní kůži.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.