Edward Allan Clarke se narodil 5. října 1950 v Londýně. S kytarou začal koketovat ve věku patnácti let, a protože mu to celkem šlo, brzy začal veřejně vystupovat v různých lokálních souborech, jejichž existence zpravidla neměla dlouhého trvání. Někdy kolem roku 1975 se Clarke rozhodl nekonečný boj o nahrávací smlouvu vzdát a opustit hudební svět. Střídal zaměstnání, chvíli spravoval televize a chvíli pomáhal opravovat lodě.
A právě při téhle práci potkal chlapíka, který mu navždy změnil život. Jmenoval se Phil Taylor, ale byl známý i pod přezdívkou Philty Animal. Phil hrál na bicí a zrovna dával s jedním kamarádem, jemuž nikdo neřekl jinak než Lemmy, dohromady kapelu. Slovo dalo slovo a Phil Eddieho seznámil s Lemmym, jehož před nedávnem vykopli z Hawkind. A tak se dala dohromady trojice, jež měla pod názvem Motörhead již brzy v hudebním světě způsobit opravdovou revoluci.
Jakmile tihle tři totiž začli tvořit muziku, děly se věci. Jenom těžko by se dokázali vtěsnat do nějaké škatulky. Základem jejich tvorby byl punk, z něhož si brali neurvalost a sociální témata textů, z metalu si zase půjčili naostřené riffy a to všechno hráli rychleji než kdokoliv před nimi. A taky setsakramentsky hlasitě. Jejich úspěch se ale nerodil snadno. Kapela byla těsně před rozpadem a rozhodla se svůj poslední koncert zvěčnit na živé nahrávce. Ale protože majitel klubu požadoval za nahrávání příplatek, rozhodli se radši peníze utratit za studio. Co mělo být původně singlem se během jednoho víkendu, díky mamutí dávce nadšení a tuně drog, nakonec změnilo v debutovou desku Motörhead.
Pravý průlom ale přišel až v roce 1979 druhým albem Overkill. Zde konečně doladili svůj styl a od té chvíle už Motörhead nebyli k zastavení. Zatímco Phil hnal kupředu do té doby nevídaným dvoukopákovým tempem, Eddie se svými zběsilými riffy nezůstával pozadu a Lemmy to vše rámoval svým neopakovatelným chraplákem. Kapela začala chrlit hitové singly jako na běžícím pásu, Ve stejném roce jako Overkill vychází i album Bomber. Motörhead získávají reputaci díky energií nabitým koncertům. Začínají osmdesátá léta a na dveře klepe nová vlna britského heavy metalu. A Motörhead jsou u toho, jako jeden ze základních kamenů. V roce 1980 vychází asi nejslavnější album - Ace of Spades. Se stejnojmennou písní slaví kapela poprvé úspěch i ve Spojených státech.
V kapele sice vztahy přestávaly fungovat, ale navenek se zatím nic neprojevovalo. V roce 1981 vychází No Sleep 'til Hammersmith, což je dodnes jeden z nejoceňovanějších živáků všech dob. Poslední deskou, na níž se Eddie podílí, je o rok později Iron Fist. Když se Lemmy rozhodne natočit se zpěvačkou Wendy O. Williams a její kapelou Plasmatics cover country písně Stand By Your Man, Eddie odchází.
Netrvá dlouho a donese se k němu zvěst, že Pete Way, basák UFO, také ukončil svou činnost v kapele, a tak se ti dva rozhodli pokračovat dál společně v seskupení, jež nazvali prostě Fastway. Way odejde ještě než začne nahrávání debutového alba, ale pro Eddieho se Fastway stane domovem na dalších deset let. Se zpěvákem Davem Kingem natočí celkem čtyři alba, z nichž hlavně první dvě - Fastway z roku 1983 a All Fired Up z roku následujícího - se dočkají slušného komerčního i kritického ohlasu. Po vydání soundtracku k béčkovému hororu Trick or Treat King odchází a za mikrofonem se ocitá zpěvačka Lea Hart. Prodejní čísla ale poté výrazně klesají, a tak se Fastway na dlouhých dvacet let uloží k hibernaci.
V roce 1994 je Eddie hospitalizován a po propuštění z nemocnice se vrhá na natáčení sólového alba, jemuž dá název It Ain't Over Till It's Over. S písní Laugh at the Devil si zde zahostuje i Lemmy. Následuje deset let klidu, kdy si Eddie jenom příležitostně zahraje se svými bývalými kumpány z Motörhead. V roce 2007 vychází set Fast Eddie Clarke Anthology, mapující Eddieho kariéru před a po Motörhead. To mu dodá energii, a tak se rozhodne znovu to zkusit s Fastway. Mikrofonu se tentokrát chopí Toby Jepson. Po několika zahřívacích festivalových štacích nakonec dochází i na další studiovku Dog Eat Dog. To už jsme v roce 2011. Nahrávací kariéru uzavírá druhé sólové album Make My Day – Back To Blues, jež vyšlo tři roky před Eddieho smrtí.
Phil Taylor umírá 11. listopadu 2015 na selhání jater. Lemmy ho kvůli rakovině následuje 28. prosince téhož roku. Nyní se tedy všichni tři opět setkávají a není pochyb, že, ať jsou kdekoliv, otřásá tím místem velký randál.