02.06.2023 15:26

Foto: Blues Road Festival 2023, Kulturní dům, Veselí nad Moravou, 12.-14. 5. 2023 Doporučeno

Matěj Ptaszek na Blues Road Festival 2023 Matěj Ptaszek na Blues Road Festival 2023 Foto: Zbyněk Zácha/musicweb.cz
Již třetí ročník mezinárodního bluesového festivalu Blues Road Festival se přesunul z nedaleké Strážnice do Veselí nad Moravou.
Páteční koncert v osobitém klubu Kafé v kině zahájilo duo bluesmanů Bužma a Ptaszek, hrající mix hudby čerpající inspiraci v gospelu a blues. Matěj Ptaszek, patřící mezi evropskou špičku bluesových foukačkářů, to pěkně rozjel za doprovodu kytary svého kolegy Bužmy. Druhou kapelou bylo uskupení mezinárodní - Dura & Blues Club v čele Jurajem Turtěvem a Erichem "Bobošem" Procházkou. Za mě tedy nejlepší foukačkář, co znám. Jeho styl hraní, jasně rozeznatelný, je prostě fantastický!
 
Pokračování festivalu bylo v sobotu hlavním koncertem kulturním domě. Zahájil ho vítěz Czech Blues Challenge za rok 2022 Petra Börnerová Trio se synem, nejmladším bubeníkem, určitě nejen na tomto festivalu. A jako host se k nim připojil i Boboš Procházka. Po nich následovala neméně skvělá kapela WBand se zpěvačkou Michaelou Vranuchovou. Hlavní hvězdou večera však byla evropská bluesová a jazzová legenda Peter Lipa s kapelou. S nepřehlédnutelným, excentrickým a úžasným saxofonistou Radovanem Tariškou tvořili vzájemně se doplňující sólové duo. Večer ukončil bluesovému kytarista a zpěvák rakouského původu Ripoff Raskolnikov.
 
Tato hudební událost, rozdělená do tří dnů, byla ukončena v neděli 14. května soutěží bluesových kapel Czech Blues Challenge, jejíž vítěz - O.J.Žlábek Blues Band postupuje do evropského finále a bude tak reprezentovat Českou republiku. A ty, kteří vydrželi až do konce, potěšil svým uměním skvělý australský kytarista Gwyn Ashton.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.