21.10.2015 7:14

Foto: Rick Wakeman, RockOpera Praha, 20.10.2015 Doporučeno

Komorní pondělní večer patřil v pražské RockOpeře siru Ricku Wakemanovi. A to plně a pouze jemu. Sám na scéně pouze s pianem a reproduktory, obklopen diváky sedícími v půlkruhovém hledišti kolem něj, všechny přesvědčil o svém klávesovém umění.

Vítán potleskem skromně vstoupil na jeviště, pozdravil diváky a začal hrát dechberouocí skladby. Ponejvíce se zavřenýma očima, bez not, ponořený do hudebního světa, který má ve své hlavě. Odtud do sálu pomocí přesného prstokladu kouzlil nádherně melodické skladby plně emocí. Kromě jeho vlastních děl zahrál s úpravou pouze pro piano písně YES či Beatles, do hry zakomponoval i část pasáže od Edwarda Griega ze symfonické svity Peer Gynt a pouze v jedné skladbě z celého koncertního setu mu pak zvukař vypomohl nahrávkou či podkresem celého symfonického orchestru. Během dvouhodinového koncertu mezi jednotlivými skladbami vždy předstoupil před publikum a stručně pohovořil o tom, co bude hrát. Z jeho přednesu byli diváci nadšeni a nejednou při potlesku povstali ze sedaček.
Na závěr se ještě dvakrát vracel na podium zahrát přídavek, než odešel do zákulisí, převlékl se a usedl v předsálí a ochotně podepisoval fanouškům desky, cédéčka či plakáty.
Z koncertu pro vás máme několik fotografií.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.