11.07.2015 16:02

Agentura Gregory Management uvádí 2. řečkovický Gregoryfest

Blue Effect Blue Effect Foto: Kateřina Kovalčíková/musicweb.cz

Festival proběhne 18. července v amfiteátru Starý pivovar Brno – Řečkovice. Děti do 150 cm budou mít vstup zdarma a areál se otevírá v 16 hodin.

Tentokrát se můžete těšit na tyto interprety: DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND - plzeňská kapela, která svou dráhu nastartovala povedenými kousky country muzikanta Ivana Mládka. Jejich koncerty jsou nabité energií, která sálá z leadra kapely Mersího. Mersí přes hodinu dokáže poskakovat, mlátit do činelu, křičet, zpívat…

Kapela Doctor Victor vzniká v Praze roku 2012. Do povědomí veřejnosti se zapsala rockově laděnými songy převážně vlastní tvorby, brilantními kytarovými riffy, sladěnými vokály a neokoukanou energickou show. V tvorbě kapely se odráží jasné prvky blues. Repertoár kapely je kompletně v angličtině. Pozornost rockové scény na sebe kapela strhla vítězstvím v soutěži Hard Rock Rising 2013 a poté i v soutěži Global Battle of Bands Czech Republic 2013. Své kvality kapela potvrdila, když se na celosvětovém finále soutěže Global Battle of Bands v roce 2014 v Chiang Mai v Thajsku umístila na druhém místě. V roce 2014 kapela vystupovala na významných festivalech i soukromých akcích, zahajovala rockový festival Rock for Churchill a jako jediná předkapela provázela slavnou skupinu LUCIE na jejím tour 2014.

Kapelu Blue Effect založili koncem roku 1968 baskytarista Jiří Kozel, kytarista a zpěvák Vladimír Mišík a bubeník Vlado Čech. Skupina se původně jmenovala The Special Blue Effect. Tento název odkazoval na tzv. modrou knížku, potvrzení o zproštění povinné vojenské služby. Později byl název zkrácen na The Blue Effect, v roce 1972 kapela musela jako řada dalších skupin přejít na český název, takže vystupovala pod jmény Modrý efekt nebo M. Efekt. Na 2. čs. beatovém festivalu, který se uskutečnil v prosinci 1968 v Lucerně, byla kapela vyhlášena objevem roku, kapelou sezóny, Radim Hladík hudebníkem sezóny a skladba „Sunny Grave“ (vydaná o několik měsíců později na singlu a zpívaná v počeštěné verzi jako „Slunečný hrob“) skladbou sezóny.

První desku s názvem Meditace provázely problémy ohledně textů. Název desky vznikl podle setkávání kapely s písničkářem Jaroslavem Hutkou, který opatřil svými texty první stranu desky. (Druhá strana desky obsahovala skladby v angličtině.) Jeho texty však nebyly z ideologických důvodů povoleny a opatřit písně novými musel Zdeněk Rytíř. Na počátku 70. let nahradil Vladimíra Mišíka na postu zpěváka klávesista Lešek Semelka. Skupina na svých dalších albech zakotvila u jazz rocku a spojila se s Jazz Q Jiřího Stivína (album Coniunctio) a JOČR (alba Nová syntéza a Nová syntéza 2). V 70. letech se o texty skupiny zasloužil básník Pavel Vrba. Jeho spolupráce s Blue Effectem vyvrcholila na artrockovém albu Svět hledačů. Na ní skupinu rozšířil vedle Leška Semelky další zpěvák Oldřich Veselý, známý z formace Synkopy 61. V 80. letech nejprve skupinu opustil Veselý, pak i Semelka a Radima Hladíka v této dekádě doplnil nejprve co by zpěvák Oldřich Kellner a pak i Luboš Pospíšil, se kterým vznikla zatím poslední studiová nahrávka Blue Effectu. V současné době se Radim Hladík obklopuje mladými muzikanty, např. Honzou Křížkem.

Vlastním jménem se Xavier Baumaxa jmenuje Lubomír Tichý a je litvínovský písničkář a kytarista. V dětství se v lidové škole umění učil na kytaru, ve čtrnácti letech založil svou první kapelu – Prach. Vystudoval pedagogiku s aprobací na češtinu a angličtinu. Než se vydal na sólovou dráhu, působil v kapelách V.M.H. a Faulnamusic. Jeho projev je založen na slovních hříčkách, parodiích na různé hudební styly a zpěváky a popkulturních odkazech. Písně jsou prokládány minimalistickou poezií ukrajinského básníka Em Rudenka.

 

 

Do nedávna se zdálo, že v historii pop music už se vše podstatné odehrálo, že nic opravdu nového nemůže překvapit. Ovšem pouze do zlomového dějinného okamžiku, kdy se z pivních peřejí, výrazně zlatavě rumově až smaragdově peprmintově zabarvených, protékajících hospodami a stánky na březích oblíbených českých, moravských, ba i slovenských řek, vynořil nečekaně, avšak drtivě přesvědčivě famózní přírodní úkaz od těch dob jednou pro vždy na věky věků zvaný ZADÁCI!

Sledujte rock na Facebooku:
 

Zpěvák a autor Martin Kudlička stvořil za léta sjíždění všech těch populárních toků flotilu songů opěvujících vše kolem veselého života na nich, a jednoho dne se rozhodl obklopit partou kamarádů, stejně zkušených jak hudebně tak vodácky, a začít tuto tvorbu provozovat živě k potěše všeho vodáckého i nevodáckého lidu. S přibývajícími koncerty, většinou přecházejícími do několikadenních divokých večírků, přibývalo do repertoáru množství neuvěřitelných cover verzí světových megahitů. Takže dnes můžete slyšet, vedle už zlidovělých popěvků jako Berounka, Sázavské tůně, Zlatá koruna apod., nenapodobitelná provedení velikánů jako např. DEPECHE MODE, AC/DC, STNG, TINA TURNER, PINK FLOYD atd. a to s českými texty s vodáckou tematikou.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.