04.03.2020 13:13

Americká zpěvačka Suzanne Vega se představí v areálu brněnského hradu Špilberk

Suzanne Vega patří mezi přední osobnosti folkové scény již od začátku roku 1980, kdy vystupovala v newyorských klubech v Greenwich Village jen s akustickou kytarou a zpívala tam vlastní folkové písničky. Od doby, kdy vydala své debutové, kritikou velmi dobře přijatého alba a především druhého alba se dvěma velkými hity vyprodává sály po celém světě. Její koncerty nepostrádají emocionální náboj a naléhavost, což potvrdila mnohokrát i před českým publikem. Suzanne Vega se do České republiky pravidelně vrací, naposledy zde vystoupila v roce 2016.

Její ranou kariéru ovlivnili umělci jako Bob Dylan, Leonard Cohen nebo Joni Mitchell. Svou šarmantní neokázalostí a výjimečnýmcitem pro vykreslení příběhů velkoměsta a poetiky ulice Suzanne Vega získala přízeň publika na obou stranách oceánu. V roce 1987 se objevuje její první hit Luka z velmi úspěšného druhého alba Solitude Standing. Na začátku devadesátých let pak svět obletěl dalšíobrovský hit Tom‘s Diner - remix skladby ze stejného alba v podání britských DNA, který původně vznikl jako bootleg bez svolenísamotné autorky.

K dnešnímu dni Suzanne Vega vydala 9 studiových alb a více než dvacítku singlů. Její poslední deska Lover, Beloved: Songs from an Evening with Carson McCullers vyšla v roce 2016, v květnu do její diskografie přibyde výjimečné živé albums názvem An Evening Of New York Songs And Stories.

 

 

Suzanne Vega aktivně spolupracuje s Amnesty International, účinkuje pravidelně na charitativních akcích a pořádá nejrůznějšídobročinné koncerty. Startovním momentem k těmto aktivitám byla právě skladba Luka, která je napsána z pohledu zneužívané dětské oběti. Tato věhlasná písničkářska se predstaví v prostorách hradu Špilberk v Brně 8. července. Vstupenky v sítích Ticketmaster a Ticketportalv prodeji od 4. března 2020 od 10 hodin. Ceny vstupenek k sezení je jednotná a činí 1190 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.