Psal se rok 1993 a Česká republika byla právě v plenkách, když na druhém konci planety ve slunné Kalifornii zaniká skupina L.A.P.D. Přeživší členové se v témže roce opět setkávají pod hlavičkou formace Creep, do níž je nově přizván talentovaný kytarista Brian Welch a zpěvák Jonathan Davis. Ten nejprve angažmá v nově vznikajícím projektu odmítá, později ale mění názor. A je to dobře! Na jeho návrh je skupina ještě tentýž rok přejmenována na Korn.
Netrvá ani pár měsíců a mladá sešlost se již poohlíží po studiu. Hned vzápětí je však nucena vypořádat se s nezměrnou popularitou zcela jiného žánru, který začínajícím nu metalistům ne a ne přát. Na vrcholu je grunge a najít hudebního vydavatele, který je ochoten uhnout z nastaveného kurzu se zdá být nemožné. Zachráncem se stává až Paul Pontius a vydavatelství Epic/Immortal Records.
Se silným vydavatelem v zádech již kapele nic nebrání. V dubnu vychází demo a již v říjnu je natočena první deska příhodně nazvaná Korn. Kolotoč se pomalu roztáčí a skupina téměř bez přestání koncertuje. Spoléhá přitom na dvojí – poutavou show a kvalitní muziku kombinující prvky heavy metalu, funk metalu i hip hopu. Nastavený kurz se ukáže být správný, neboť již o pár měsíců později kapelu na koncertní šňůře následují stovky nadšenců.
Přečtěte si také: Reportáž ze Skrillexova řádění na Rock for People
Do roku 2000 stihne čtyřčlenná parta vydat další dvě alba. Jak Follow the Leader (1996) s nahrávkami Freak on a Leash nebo Got the Life, tak Issues (1999) s písněmi jako Falling Away from Me či Somebody Someone se prokousává americkými i evropskými hitparádami až k samému vrcholu. Placka Follow the Leader je dokonce zařazena do prestižního žebříčku 1001 Albums You Must Hear Before You Die po albech od Rolling Stones či Beatles.
Do dnešních dní má Korn na svém kontě deset studiových alb a více než 35 milionů prodaných desek. V současné době připravují všichni členové další (a to včetně vracejícího se Welche), již jedenáctý projekt, který by ve srovnání s posledním albem The Path of Totality (2011), na němž spolupracoval například americký producent a DJ Skrillex, měl být méně ovlivněný dubstepem. Zdá se, že se máme na co těšit.