17.05.2024 15:15

Basový fenomén Marco Mendoza zahraje znovu v Praze Doporučeno

Marco Mendoza ve svém živlu. Marco Mendoza ve svém živlu. Zdroj: Archiv Marca Mendozy.

Populární baskytarista, skladatel a zpěvák Marco Mendoza, bývalý člen The Dead Daisies, Whitesnake, Thin Lizzy, napely Teda Nugenta, Blue Murder, či Journey se znovu představí svým českým fanouškům. Vystoupení proběhne opět s jeho sólovým projektem a naváže na veleúspěšnou evropskou část turné na podporu jeho zatím posledního alba New Direction z roku 2022.

Marco Mendoza je jedním z nejvytíženějších a nejvyhledávanějších basáků současnosti. Začal v raném mládí kytarou, ale rychle ji vyměnil za baskytaru, když jeho tehdejší kapela potřebovala hráče na tento nástroj. Prvním albem, na němž se objevil byla sólová deska nikoho menšího než Billa Warda z Black Sabbath nazvaná Ward One: Along The Way z roku 1990. V roce následujícím je přijat talentovaným kytaristou Johnem Sykesem do jeho formace Blue Murder, kde působí do roku 1993 a podílí se na albu Nothin´ But Trouble. V roce následujícím se objeví ještě na živáku Screaming Blue Murder, ale to už funguje v řadách znovu obnovených Thin Lizzy (spolu se Sykesem, Gorhamem, Whartonem a Brianem Downeym). Kapela nepravidelně koncertuje a v roce 2000 vydává album One Night Only. To už ale Mendoza začíná na další tři roky nahrávat a cestovat po boku kytarového šílence Teda Nugenta. Během působení v Thin Lizzy, ale ještě stíhá nahrávat několik alb Johna Sykese a dalších umělců. V roce 2000 se objeví také na sólovce Davida Coverdala Into The Light.

To ho přivedlo do Whitesnake, kam nastoupil od roku 2004, aby se v sezóně další opět vrátil na dva roky do Thin Lizzy. Později pro změnu přijímá nabídku George Lynche (ex- Dokken) a pokračuje v koncertování s jeho formací Lynch Mob. Výčet jeho aktivit by mohl být prakticky nekonečný, tak snad jen, že kromě spolupráce s mnoha dalšími hudebníky na jejich projektech, se několik let objevuje v řadách skupiny Black Star Riders (následovníka Thin Lizzy) nebo v supergroup The Dead Daisies. Za svou kariéru kromě dlouhé řady alb vydaných s různými kapelami či umělci, natočil i sólová alba – Live For Tomorrow v roce 2007, Casa Mendoza (2010), Viva La Rock (2018) a poslední New Direction (2022).

Je hodně důležité zmínit Marcovi spoluhráče na tomto turné, kterými jsou opět velmi ostřílení hudebníci. Na kytaru se tentokrát pražskému publiku představí Drew Lowe, který působí ve skupinách Inglorious a Boy George. Za bicími najdeme Chrise Allana, známého například z kapely Davida Byrnea.

Nutno ještě připomenout, že po každém vystoupení následuje setkání s fanoušky (meet&greet) a Marco ochotně se ochotně podepisuje a fotí.

Jako předkapela zahrají pražáci Nasty Ratz, chystající na říjen své třetí album Third Cut.

Lístky jsou k zakoupení zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.