Battle Beast představí v Praze svůj cirkus zkázy

Také finové Battle Beast vydali během pandemie album, aniž by ho mohli hned podpořit naživo. Novinka s názvem Circus of Doom tedy vyrazila do světa v lednu, kapela samotná ji ovšem mohla následovat až o několik měsíců později. Pražský koncert se tak z února přesunul na datum 3. září.

Zpěvačka Battle Beast Noora Louhimo. Zpěvačka Battle Beast Noora Louhimo. Foto: David Webr/musicweb.cz

Battle Beast za sebou mají poměrně bouřlivou historii. Kapela vznikla v Helsinkách v roce 2008. O čtyři roky později opouští post za mikrofonem původní zpěvačka Nitte Valo a je nahrazena do té doby neznámou Noorou Louhimo. Jak se ukázalo, šlo o trefu do černého a charismatická dračice se rychla stala jedním z poznávacích znamení tělesa.

Z trojice kamarádů, jež Battle Beast vymysleli, se v roce 2015 trhnul nejvýraznější z nich - kytarista Anton Kabanen. Jako hlavní důvod obě strany uvádějí umělecké neshody, ovšem rozchod to bezesporu nebyl přátelský. Kabanen zakládá konkurenční partu Beast in Black, zatímco zbytek Battle Beast pokračuje dál, i když Kabanenovým odchodem přišla o do té doby hlavního hlavního autora.

Circus of Doom je od té doby již třetím příspěvkem do diskografie a protože zájem fanoušků stále neopadá, zdá se, že sextet má před sebou zářivou budoucnost. O jeho kvalitách se fanoušci melodického metalu s popovými prvky ve stylu osmdesátých let budou moci přesvědčit v pražském klubu Palác Akropolis.

Kapela dnes oznámila, že z rodinných důvodů na turné neodcestuje kytarista Joona Björkroth, jehož dočasně zastoupí mladík Atte Aho.

Volba předkapely padla na Future Palace. Toto post-hardcorové trio z Berlína s výraznou zpěvačkou Marií do těžkých riffů vkládá překvapivě silně melodické a hitové linky, že je u nich těžké si nevzpomenout na Bring Me The Horizon, Spiritbox či While She Sleeps. I zde se setkáváme s ovlivněním různými styly elektroniky nebo synthpopu, takže i přes agresivní háv a dramatično je tu cítit snaha vydrápat se ze dna propasti zpět na světlo. Druhá deska Run je na cestě.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář