12.04.2013 17:00

Brutal Assault 2013: Jaroměř přitahuje hromy a blesky

Belphegor Belphegor Zdroj: fanart.tv

Brutal Assault 2013, který se koná ve dnech 7.-10.srpna, bude zřejmě zase o něco větším svátkem metalu. Každý týden potvrzují svou účast další a další skupiny zvučných jmen. Ochutnejte první koktejl informací o skupinách In Flames, Carcass, Belphegor, Orphaned Land a Ensiferum, které se nám předvedou v Jaroměři naživo.

Pomalu začíná jaro, ale pravidelní návštěvníci srpnového Brutal Assaultu (7. – 10. 8. 2013) mají již zarezervované ubytování v okolí Jaroměře, kupují výhodné vstupenky a plánují cestu. Na velký český metalový svátek přijíždí několik tisíc příznivců z Čech i ze zahraničí. Není divu, že jich každý rok přibývá, protože program je čím dál tím lákavější a atmosféra výjimečně „brutální“. Na co se letos můžete těšit?

Jedním z hlavních taháků festivalu je melodic modern death metal skupiny In Flames ze Švédska.Můžete je buď milovat...no a nebo je můžete nenávidět a odsoudit, ale jejich výrazný vliv na švédskou metalovou scénu je nepopiratelný. V jejich hudbě sice není moc místa pro romantiku, pořádný žár ani opravdové emoce, ale nemůžeme jim upřít, že dali dohromady velmi kvalitně sehraný metalový pop. Uvidíme, co předvedou na pódiu.

Přečtěte si také: Reportáž z Brutal Assault 2012

Opravdovou death metalovou smršť zažijeme s liverpoolskými ostřílenými matadory Carcass. Možná předvedou i skladby z nového alba, kde je patnáct nových skladeb produkovaných Colinem Richardsonem (producent Fear Factory, Machine Head, Napalm Death, Slipknot Bullet For My Valentine). Deska nese název Surgical steel a je prvním studiovým albem po téměř sedmnácti letech.

 

 

 

Ohlášení ďábelských predátorů rakouské skupiny Belphegor bylo opravdu neočekávané. Doufejme, že frontman Helmut nezklame, a  že si při jejich koncertu užijeme ten správný black/death metalový kotel.

Jemnější folk doom bude znít v podání izraelských hochů z Orphaned Land. Izraelští poslové dobroty léčí hudbou rozervané duše a osobitým způsobem se snaží propagovat světový mír. Fráze jako za totality, ale od nich to ani trochu nepřipomíná klišé. Slyšíte v tom obrovskou touhu po ukončení nesmyslného vraždění a teroru. Jejich folk doom s nádechem deathu je jemný a svěží a plný velkolepé atmosféry, kterou dokáží bez obtíží vytvořit i na koncertech.

 

 

Kdo je příznivcem pagan metalu, určitě se zaraduje z příjezdu finské skupiny Ensiferum. Na koncertech v jejich domácích Helsinkách je hodně odlišné publikum od toho v Čechách, hodně chladné. Tady si ale stoprocentně řádně užijí naše rozbouřené a ječící fanoušky.

Další účinkující představíme v příštím díle série článků o Brutal Assaultu 2013. Doporučení na závěr: Jestli se chcete pořádně vyřádit, sbalte si sebou raději stan a nechoďte do VIP zóny. Když prší, je to nejhorší místo pro stanování, náš stan byl před dvěma lety pod vodou. Hodí se i deštník a pár náhradních věcí, protože srpnová Jaroměř očividně přitahuje hromy a blesky.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.