24.01.2014 7:00

Letošní Aerodrome festival posiluje sestavu

Aerodrome festival se rozrůstá o další účinkující. Před Metallicou, jejímž vystoupením program na holešovickém Výstavišti 8.července vyvrcholí, vystoupí také grungeoví průkopníci Alice In Chains,  finští králové melodického death metalu - Children Of Bodom a naděje norské metal-rockové scény  Kvelertak.

 

Letos se uskuteční druhý ročník Aerodrome festivalu a to hned ve dvou termínech. První 17.června a druhý 8.července. Pořadatelé stále doplňují další potvrzené kapely, na které se můžeme těšit. Hlavní hvězda  Metallica odehraje v Praze speciální koncert "By Request", o jehož programu rozhodnou sami návštěvníci festivalu. Hlasovat pro oblíbené skladby, které by si přáli 8.července na Výstavišti slyšet, mohou všichni, kteří si zakoupí vstupenku přes internet. Dalšími nově potvrzenými hvězdami budou Alice in Chains, Children of Bodom a Kvelertak.

ALICE IN CHAINS
Americká skupina Alice In Chains se spolu s dalšími rodáky ze Seattlu - Nirvanou, Pearl Jam a Soundgarden zapsala do celosvětového povědomí zkraje 90.let jako průkopníci grungeového hnutí. Za svoji kariéru vydali pět studiových alb, od kterých prodali na 25 miliónů kopií a jež jim vynesla osm nominací na Grammy, čtrnáct top ten singlů a dvě prvenství v Billboard TOP 200. Přestože se skupina nikdy oficiálně nerozpadla, od roku 1996 se devět let víceméně nacházela v hibernaci. Důvodem byla drogová závislost jejich frontmana Layne Staleyho, která v roce 2002 bohužel vyústila v jeho předávkování.V roce 2005 svedla benefiční akce na podporu obětí tsunami v Jižní Asii pozůstalé členy opět na jedno pódium. O rok později dosadili Alice In Chains do svého čela Williama DuValla a v roce 2009 s ním vydali čtvrté studiové album Black Gives Way To Blue, které se dočkalo velmi pochvalných kritik i zlaté desky. Loňská novinka The Devil Put Dinosaurs Here, která debutovala v Billboard TOP 200 na 2.místě, jejich úspěšný návrat již jen potvrdila.

 

Čtěte také : Aerodrome festival v Praze zaburácí hned dvakrát


CHILDREN OF BODOM
Children Of Bodom často přezdívaní jako králové melodického death metalu pocházejí z finského Espoo. Pětice se zformovala v roce 1993 a do dnešního dne vydala osm studiových alb. Všech těchto osm nahrávek, od kterých se celkově prodalo více než čtvrt miliónů kusů, dosáhlo na zlatý prodejní statut a z Children Of Bodom učinilo jednu z nejúspěšnějších finských kapel všech dob. Jako jedné z mála severských skupin se této skupině podařilo také proniknout do Billboard chartu a prosadit se na amerických koncertních pódiích, kde se střídala např. s Megadeath, Judas Priest, Slayer nebo Robem Zombiem.

 


KVELERTAK
Ze Skándinávie pochází i šestičlenná skupina Kvelertak, která vstoupila na norskou metalovou scénu v roce 2007 demo nahrávkou Westcoast Holocaust, jíž si vydala na vlastní náklady. O tři roky později, již pod záštitou nahrávací společnosti Indie Recordings, byl pod názvem Kvelertak na hudební trh uveden jejich oficiální debut, za který kapela získala zlatou desku i dvě ceny Spellemann (norská obdoba Grammy) v kategoriích Objev roku a Nejlepší rocková skupina. V loňském roce tato šestice, která zaujala i Jamese Hetfielda z Metallicy, podepsala smlouvu se Sony  Scandinavia (pro skandinávský trh) a s Roadrunner Records (pro zbytek světa), za jejichž pomoci vydala v březnu druhé album Meir.

Kvelertak-General-Use1

Předprodej vstupenek na oba termíny feestivalu zajišťuje prodejní síť Eventim.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.