14.07.2023 20:49

Do Prahy se vrátí Bryan Adams Doporučeno

Bryan Adams si chce po skončení pandemie užívat života. Bryan Adams si chce po skončení pandemie užívat života. Zdroj: Live Nation

Kanadský rockový hudebník a zpěvák Bryan Adams před Vánoci zavítá opět do Prahy. Letošní turné k loňské desce So Happy It Hurts ho po sedmi letech zavede zpět do vysočanské O2 Areny, kde se zastaví 16. prosince. Na koncertě zazní známé hity i novinky z jeho posledního alba.

Bryan Adams patří mezi zpěváky, kteří svými hity válcovali hitparády osmdesátých a devadesátých let. Svým nezaměnitelným chraplákem se zapsal do historie populární hudby už v roce 1980, kdy vydal své debutové album 1980. Toho se prodalo do této doby 65 milionů kusů. Za svou kariéru získal nespočet hudebních cen, včetně Grammy za píseň (Everything I Do) I Do It For You. Jeho hity zazněly i v několika filmech. Na kontě má již patnáct alb, poslední So Happy It Hurts vydal 11. března loňského roku.

Nahrávka vznikla během pandemie a velmi výrazně ji reflektuje. “Pandemie a lockdown odhalily v plné míře skutečnost, že můžeme být zbavení spontaneity,” vysvětluje, “najednou nebylo možné jet na turné, nikdo nemohl skočit do auta a jet. Titulní píseň je o svobodě, autonomii, spontaneitě a vzrušení ze života na cestě."

Kvůli lockdownu také Adams nahrál na desku většinu nástrojů sám. "To, čím se tahle deska liší od předchozích je skutečnost, že jsem nemohl hrát se svojí kapelou. Musel jsem si poradit nějak jinak. A tak jsem začal nahrávat jednotlivé nástroje sám, jeden po druhém a snažil jsem se vytvořit atmosféru celé kapely. To bude nejspíš důvod, proč je celá nahrávka taková radostná. Hrozně jsem si to užíval. Bylo zábava zkusit si splnit svůj životní sen a stát se na chvíli bubeníkem. A potom ty jednotlivé kousky skládat dohromady, až se z nich staly jednotlivé písně a nakonec celé album."

Lístky na koncert Bryana Adamse lze koupit zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.