30.12.2019 13:07

Dream Theater vyjedou na evropské turné

Američtí progresivní metalisté Dream Theater vyrážejí na turné po Evropě, kterým budou oslavovat poslední album Distance Over Time a také významný milník kapely, 20 let od vydání uznávané desky Metropolis Part 2: Scenes From A Memory. Můžeme se těšit - jednou ze zastávek bude také Praha.

Turné nazvané The Distance Over Time Tour - Celebrating 20 Years Of Scenes From A Memory je naplánováno na začátek roku 2020. V lednu a únoru vyrazí Dream Theater na 28denní cestu napříč 16 evropskými státy a fanoušci se mohou připravit na opravdu nezapomenutelnou show. V každém městě hodlají odehrát dlouhý, téměř tříhodinový set. Uslyšíme nové skladby z posledního alba, ale také komplexní průřez tvorbou skupiny k oslavě 20. výročí klíčového koncepčního alba Metropolis Part 2: Scenes From A Memory.

Kultovní kapela Dream Theater je tvořena špičkovými rockovými a metalovými hudebníky, studiovými muzikanty s vytříbenou hráčskou technikou, kteří jsou uznáváni po celém světě. Žhavým jádrem skupiny jsou baskytarista John Myung a kytarista John Petrucci, kteří společně s brilantním klávesistou Jordanem Rudessem a současným bubeníkem Mikem Manginim tvoří jedinečný hudební podklad pro vynikající zpěv Jamese LaBrie. Již dvakrát byli nominovaní na cenu Grammy.

 


Dream Theater - to je pojem, pod kterým se skrývá geniální hudba, perfektní technicky zvládnuté koncerty, na které fanoušci tohoto žánru jen tak lehce nezapomínají. U nás jsme měli možnost vidět DT živě již několikrát na samostatných koncertech či v rámci festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

V roce 2017 Dream Theater zahráli ve Foru Karlín, nyní představí svou show v pražské Tipsport areně. Večer 15. února 2020 bude rozhodně stát za to a s nákupem vstupenek byste neměli otálet. K dostání jsou v předprodejní síti Ticketportal.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.